Rüyada Türbe Görmek

Düşlerde görülen türbe ölüm mü hastalık mı yoksa, evlilik veya beklediğiniz müjdeli haber mi demek? Rüyada türbe görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Türbe Görmek

🙂 Hayra alamettir. Muradınıza ereceğinize ve gönlünüz­den geçen her isteğinizin birer birer gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada türbe görmek, hayır ve bereket anla­mında olduğu gibi, bekârlar için evlenme görülür. Günahkârla­rın tövbesi kabul olur. Rüyada bir türbe görmek; uğur ve bereketle yorum­lanır. Türbeyi ziyaret ettiğini görmek; teşebbüs edeceğiniz bir iş için hayırlı netice almanıza işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Peygamberlerden birinin türbesini ve kabri­ni görmek hayır ve bereketin elde edilmesiyle ve o peygamberin şefaati ile, bekar ise evlenmesiyle, günahkar ise tövbe ile tabir olunur. Uyku aleminde birinin kabrini kazdığını görmek kabirde yatan kimse­nin işlediği iyi amellere ve çalışmaya işarettir. Birini ya ermiş ya da salih bir kimsenin türbesinde hoş karşılanmayacak bir işle uğraştığını görmek dinde uygun olmayan bir şeyi yapmaya delalet eder. Musa’nın (a.s.) kab­rini ziyaret eden cennete girer.”

Kirmani: “Peygamberlerden, sahabeler­den ya da salihlerden birinin kabrini uykusunda ziyaret ettiğini görmek üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, günahlardan arınmaya, hacca gitmeğe; kabir veya kabristanı ziyaret ettiğini görmek sevap ve mükafat kazanmak için çalışmaya, kanaatkarlığa delalet eder. Kabristanı tamir ettiğini veya temizlediğini görmek dindarlığa, geçim sıkıntısı çekmeğe, hasta ise iyileşmesine; bu rüyayı hamile bir kadının görmesi, erkek çocuk sahibi olmasına; kabristanda (mezarlıkta) pislik ve hayvan ölüsü gibi şeyler görmek veya biriyle uygun olmayan ve hoş karşılanmayan bir eylemde bulunmak hayırsızlığa delalet eder.”

Nabluslu Abdulgani: “Hz. Muhammed’in (s.a.v.) mübarek kabrini ziyaret etmek hem dünya, hem de ahirette hayır, bereket, nimet, sıhhat sahibi olmaya; Medine-i Münevvere’ye gittiğini gör­mek peygamberimizin nurlu kabrini ziyaret mutluluğuna ermeye delalettir. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) kabrini kazdığını görmek peygamberin sünnetlerinden eksik bırakılanların ya da yerine getirilmeyenlerin tamamlanmasına; mezarı kemiklere ulaşıncaya kadar kazdığını ve çıkan kemikleri kırdığını görmek, cahiliye dönemindeki insanların davranışlarını, hareket ve fiillerini tekrar geri getirmek isteğinde bulunmaya, işi sapıklığa ve boz­gunculuğa kadar vardırmaya delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Hz. İbrahim’in (a.s.) kabrini ziyaret, hayra, berekete, iyiliğe, cömertliğe, mal sahibi olmaya yoksul ve zayıflara yardımda bulunmaya; Hz. Da­vut ve Süleyman’dan (a.s.) birinin kabirlerini ziyaret, dünyada saygınlık kazanmaya; diğer peygamberlerden birinin kabrini ziyaret, şüphesiz hay­ra işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada türbe görmenin psikanalizi: Rüyanızda gördüğünüz dini mekanlar yahut türbe gibi yerler içinizdeki imanı temsil eder. Daha fazla ibadet etmek, ilahi bir aşkla hareket etmek istiyor olabilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada bir türbede olduğunu gören kimse, malında berekete nail olur.
  • Yapılacak işlerde kazanç elde edileceğine işarettir.
  • Türbedeki evliyayı dirilir görmek, bir çok hayırların geleceğine işarettir.
  • Rüyada görülen türbe, fitne ve fesattan vazgeçmeye, günahlardan tövbe etmeye ve belalardan kurtulmaya işarettir.
  • Rüyada peygamberlerin kabrini ziyaret ettiğini görmek, bekar için evlilik, zengin için hayır ve hasenat, yolcu için uğur, suçlu için af olarak yorumlanır.
  • Bu rüyayı hamile bir kadın görürse doğurur.
  • İyi insanlardan biri olduğuna inanılan zatların türbelerini rüyada görmek, her bakımdan iyiliğe ve hayra işarettir.
  • Peygamberlerin ve evliyaların kabirlerini gör­mek, ziyaret etmek hayır, bereket, şefaat, evlilik, tövbe, hac ve kanaatkarlıktır.
  • Burada münasebetsizlik ettiğini gören, günah işler.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın