Rüyada Tükürmek, Kan Tükürmek, Balgam Tükürmek

Düşlerde görülen tükürmek ölüm mü, hastalık mı yoksa bol para veya gelecek müjdeli haber mi demek? Rüyada tükürmek, kan tükürmek, balgam tükürmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tükürmek

🙂 Rüyada tükürdüğünü görmek; güç, kuvvet, mal ve kudrete delâlet eder. Yere tükürdüğünü gören kimse arazi veya ev satın alır. Duvar üzerine tükürdüğünü görmek; malını Allah (cc) yolunda sarf etmeye işaret eder. Rüyada tükürdüğünü görmek, bazen uzun ömre işa­ret eder.

😐 Tükürmeyle ilgili rüyalar genel olarak tatsız, kı­rıcı, acı sözleri temsil eder. Düşte yere tükürmek; yalan söze, iftiraya işarettir. Tükürdüğü halde tükürüğünü geri yuttuğunu görmek; cimri olmaya delâlettir. Tükürüğünün ağızda kuruduğu­nu görmek; fakirliktir. Yere tükürdüğünüzü görmek: Ağzınızdan çıkan lafların nereye gideceğini bilmediğinize işarettir.

Rüyada Kan Tükürmek

🙂 Rüyada kan tükürdüğünü görmek, hayır ve menfaate, mal ve servete işaret sayılır. Yakın zamanda bir mala, paraya ya da iyi bir birikime kavuşacağınıza işarettir. Kan tükürdüğünü görmek hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Balgam Tükürmek

🙂 Rüyada balgam tükürmek mala ve menfaate işaret eder. Rüyada balgam tükürmek hayra delalet eder. Balgam tükürdüğünü gören mal ve para kazanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Tükürme kötü sözle yorumlanır. Tükürdüğünü gören dinen caiz olmayan sözler sarf eder. Bir mescide tükürdüğünü gören dinle ilgili hayırlı ve güzel sözler söy­ler. Bir duvar üzerinde tükürdüğünü gören Allah’ın rızasına aykırı mal bi­riktirir.

Ebu Sait El Vaiz: Yere tükürdüğünü gören tarla ve çiftlik satın alır. Bir ağaç üzerine tükürdüğünü gören sözüne durmaz ve yalan söyler.

Kirmani: “Sıcak tükürük uzun ömre, soğuk tükürük öm­rün kısalığına, siyah tükürük üzüntü ve kedere, sarı tükürük hastalığa de­lalet eder. Ağzındaki tükürüğün kuruduğunu görmek fakirliğe ve sıkıntıya işa­rettir.” demiştir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tükürdüğünü görmenin psikanalizi: Basit bir tiksinme duygusunu ve tepkiyi ifade edebi­leceği gibi, daha simgesel bir anlatımla, bazen içinizdeki inançla­rın güçlülüğünü ve kendinizi iyileştirebilme yeteneğinizi vurgulu­yor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın