Rüyada Kına Görmek, Kına Yakmak

Rüyalarda görülen kına; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kına görmek, kına yakmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kına Görmek

🙂 Rüyada kına görmek; kişinin işinde başarılı ve kabiliyetli olmasına işaret eder. Bazen de kına görmek; kadının ziynetine, mala ve sün­nete uymaya delâlet eder. Rüyada kına görmek; işinizin intizam içinde artarak çok kazanacağına işarettir.

Rüyada Kına Yakmak

🙂 Rüyada kına yakmak; evliliği ve gönül ilişkilerini temsil eder. İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir.

Rüyada Kına Gecesi Görmek

🙂 Rüyada kına gecesi görmek; hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir.

Rüyada Eline Kına Yakmak

🙂 Elinize kına yaktığınızı görmek; piyangodan ik­ramiye alacağınıza işarettir. Tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Kına Yakıldığını Görmek

🙂 Rüyada kına yakıldığını görmek; o kişiye paraca yardım edeceğinize işaretle yorumlanır. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Saça Kına Yıkmak

🙂 Rüyada saça kına yakmak; müjde, sevinç ve merhamete işarettir. Sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir.

Rüyada Elde Kına Görmek

🙂 Elde kına görmek, işlerdeki kabiliyetle izah edilir. Eldeki kına, mal, menfaat ve ailedeki ziynet ile de tabir edilir.

Rüyada Kına Yoğurmak

🙂 Rüyada kına yoğurmak; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Kına satın almak için bir kimseden yardım istediğini görmek o kimse hakkında iyi şeyler söylemeye ve şahitliğinden faydalanmaya delalet eder. Kına görmek iyidir,” demiştir.

Ebu SAit El Vaiz: Kendisinin güzel kokular serpildiğini gören tövbe eder, üzüntü ve ke­derden kurtulur, iyi nam ve Müslümanlara karşı da hayırlı ve faydalı olur. Bir rivayete göre hayrın fazlalığına delalet eder. İnsanlar kına dağıttığını gören, halkın yararlanacağı bir iş sahibi olur,” demiştir.

Kirmani: “Üzerine kına ekildiğini gören eğer karıştırıcı ve inançsız biriyse tövbe eder Allah’a sığınır. Eğer dindar bir kimseyse dünya ve ahiret işleri yolunda gider, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur, korktuğu şeyden emin olur,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kına görmenin psikanalizi: Çok eski zamanlardan bu yana bilinen ve hala Yakındoğu ül­kelerinde ve Anadolu’da yaygın olarak kullanılan bu boya madde­sinin “kına gecesi” gibi geleneklerde özel bir yeri vardır. Bunun bir uzantısı olarak, rüyalarda kınanın evliliği belirttiği düşünülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın