Rüyada Toz Görmek, Toz Almak

Düşlerde görülen toz para mı, zorluk mu demek? Rüyada toz görmek, toz almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Toz Görmek

🙂 Rüyada toz farklı şekillerde yorumlanır. Rüzgârda uçu­şan tozlar, sıkıntılarınızı geçirecek bir olaya işarettir. Düşte toz görmek; gelip giden para ile yorumlanır. Rüyada tozun inip kalktığını görmek, mal ve nimete işaret eder. Öte yandan rüyasında eline toz bulaştığını gören kimse, az ama iş görecek bir para alır. Düşte toz görmek paradır.

😐 Rüyada toz bulutu görmek dert; toz bulutunun bir evin üstüne inme­si felakettir.

Rüyada Toz Almak

🙂 Rüyada toz almak, üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen ses çıkmayan bir meselenizin hal­ledildiğine dair bir haber alacağınıza işarettir. Ömrünüzün uzun olacağına işarettir.

😐 Rüyada toz almak yoksulluğa işarettir. Üzerinizden toz aldığınızı görmek yoksulluğa veya para kaybına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Toz görmek mal ve nimete delalet eder. Herhangi bir yerde bir toz bulutunun kalkıp indiğini gören mal ve ni­met sahibi olur. Gökyüzüyle yeryüzü arasında sis gibi bir toz bulutunun durduğunu görmek, o bölgede yaşayanları şaşkınlığa uğratacak korkunç ve büyük bir olayın meydana geleceğine delalet eder.”

Mağripli Cabir: “Yerden kalkan tozun yüzüne gözüne dolduğunu gören büyük bir sı­kıntı ve zorlukla karşı karşıya gelir. Bir rivayete göre mal ve servet sahibi olur.”

Kirmani: “Ellerindeki tozları temizlediğini gören yoksulluğa düşer, bir rivayete göre tövbe ve istiğfar eder. Bir şeyin üzerine toz konmuş olduğunu gör­mek mal elde etmeye delalet eder. Rüzgarla göz gözü görmez bir toz bu­lutunun kalktığını gören üzüntü ve kedere düşer.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada toz görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda evimizin ya da bir başka mekanın tozlandığını görmemiz, sıkıntılı bir ruh hali içinde olduğumuzu ve çeşitli so­runların zihnimizi meşgul ettiğini gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın