Rüyada Top Görmek, Top Oynamak

Düşlerde görülen top şans mı, mutluluk mu demek? Rüyada top görmek, top oynamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Top Görmek

🙂 Oyunlarda kullanılan topları rüyada görmek, mü­him bir mevkie getirileceğinize ve o sayede hayatın bütün nimet­lerinden tam manasıyla istifade edeceğinize işarettir. Rüyasında top oynadığını gören kimse, hasta ise şifa bulur. Rüyasında top görmek, yolculuğa çıkmakla ve dünya ile tabir olunur.

😐 Rüyada top görmek düşmanlık ve münakaşa yapmaya, yolculuğa ve dünyayı ahirete tercih etmeye delâlet eder. Top oynadığını gören kimse, topu devamlı yere vur­duğundan insanlarla münakaşa eder. Top, münakaşaya işaret eder. Farklı görüşler ya da istekler yüzünden çıkabilecek tar­tışmalara işarettir.

Rüyada Top Oynamak

😐 Rüyasında top oynadığını gören kimse, dünya hayatını çok seven ve günah işlemede yarışan bir kimseyle tabir olunur. Rüyasında top oynadığını gören kimse, düşmanlık ve münakaşa ile karşılaşır. Top oynadığını gören kimse, topu devamlı yere vur­duğundan insanlarla münakaşa eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Top oynamak rüyası beş türlü yorumlanır,” demiştir: Kumar ve bahis, eş, evlat, bekar cariye ve mal. Bazı durumlarda top görmek; çok sevinçli ve neşeli haberler alacağınıza delaletdir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Top oynamak her ne şekilde olursa olsun kötü ve fenadır. Çünkü hileye, aldatmacaya ve çekişmeye delalet eder. Bir diğer manada ise rüyada top görmek; kısa bir zaman sonra nişan düğün vb. gibi bir eğlenceye giderek çok eğleneceğinize işarettir.” demiştir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada top görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda topla oynadığımızı görmemiz, çocukluk günle­rimize gönderme yapar niteliktedir. Ayrıca, dinlenmeye duydu­ğumuz ihtiyacı vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın