Rüyada Tokat Atmak, Tokat Yemek,

Düşlerde görülen tokat atmak iyilik mi, fenalık mı demek? Rüyada tokat atmak, tokat yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tokat Atmak

🙂 Rüyasında tanıdığı bir kimseye tokat attığını gören kimse, o şahsa hayır hususunda yardımcı olur. Tokatla ilgili rüyalar nasıl görülürse görülsün iyiliğe, yardıma yorulur. Tanımadığınız bir kişiye tokat attığınızı görmek dinin vecibelerinden birini yerine geti­receğinize işarettir.

😐 Rüyada bir kimseyi tokatlamak veya tokatlanmak; bir dostunuzu kaybedeceğinize, bu yüzden maddî zararlarınız olaca­ğına işarettir. Rüyada birisini tokatladığınızı görmek uzun zaman huzursuzluk içinde yaşayacağınıza ve rahat edemeyeceğinize işarettir. Rüyanızda birine tokat atıyorsanız sorumsuzca hareketlerinizin size çok zararlar getireceğine, başkası hakkında yaptığınız dedikodulardan dolayı başınızın belaya gireceğine, bundan zarar göreceğinize işarettir. Tokat attığınızı görmek bir olaydan ötürü uzun bir dönem te­dirginlik duyacağınıza işarettir. Yakınlarınızdan birine tokat attığınızı görmek attığınız kişiye, davranışlarının ve düşüncelerinin genel anlamda yanlış olduğuna dair bir eleştiride bulunacağınıza işarettir.

Rüyada Tokat Yemek

😐 Rüyada bir kimseyi tokatlamak veya tokatlanmak; bir dostunuzu kaybedeceğinize, bu yüzden maddî zararlarınız olaca­ğına işarettir. Rüyasında tokat yediğini gören kimse için bu rüya kendisi için, her halini düzeltmesi için bir uyarıdır. Tokat yediğinizi görmek içinden çıkamadığınız bir konu hakkında uzmanından bilgi alacağınıza işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Tokatı kendi kendine atmak:  Bu rüya gaflet uykusundan uyanması için şahsa bir uyarıdır. Rüyada tokat yemek bir dostunuzun kaba bir hareketiyle karşılaşarak çok üzüleceğinize işarettir.”

Kirmani: “Rüyasında tanıdığı bir kimseye tokat attığını gören kimse, o şahsa hayır hususunda yardımcı olur. Rüyasında tokat yediğini gören kimse için bu rüya kendisi için, her halini düzeltmesi için bir uyarıdır.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tokat görmenin psikanalizi: Rüyada tokat gördüyseniz bu zihninizin derinlerinde yanlış yapılan bir konuyla ilgili uyarıların olduğu anlamına gelebilir. Bir hata yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bu hatadan dolayı çevrenizden uyarılar almış da olabilirsiniz. İçten içe bu uyarılar hakkında düşünüyor olabilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın