Rüyada Tava Görmek

Düşlerde görülen tava rızık mı, mutluluk mu demek? Rüyada tava görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tava Görmek

🙂 Yardımsever ve sağlam bir dostu simgeler. Rüyasında tava gören kimse, dostu sayesinde bir sorununu kolaylıkla aşar. Büyük bir kısmete işaret eder.

😐 Fakirlikle tabir olunur. Tava görmek, çocuk sahibi olmak için dua eden ve gözyaşı döken bir kadına delalet eder. Yoksulluğa ve hayatı boyunca acı çekmiş, horlanmış bir kadına işarettir. Bir başka yoruma göre de; ölmüş çocuğunun arkasından sürekli ağlayan bir anneye işarettir. Hesapta olmayan bir harcama yapacağınıza işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: : “Rüyada görülen tava, üzüntü sahibi bir kadınla tabir olunur. Bazen tava görmek, kocasının malını israf etmeyen bir kadın ile tabir olunur. Tavada bir şey pişirmek ise ailece güzel bir yaşama işaret eder. Tavadan bir şeyler yediğini görürse, yemek eğer lezzetli ise hayra, lezzetsiz ise sıkıntı ve üzüntüye işaret eder.”

Seyyid Süleyman: “Rüyanızda tava gördüyseniz; bu aralar maddi bakımdan sıkıntı çekeceğinize, hiç hesapta olmayan bir harcama yapmanızdan dolayı maddi durumunuzun sarsılacağına işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada bir kimsenin tava ve tencere görmesi; deniz yolculuğunda bulunuyorsa denize gark olmasına veya ölüm tehlikesiyle karşılaşarak mecburen yüzeceğine veya bağırıp çağırmak suretiyle başkaları tarafından kurtarılacağına, bazen de tencere bir kadının işlerine bakan vekile işaret eder.”

İsmail El Eş’as: “Tava görmek efendisinin elinde bulunan malı israf etmemesini istediği hizmetkara delalet eder. Tavada bir şey pişirdiğini gören evinde huzur içinde yaşar. Tavadan yemek yediğini gören hizmetkarından hayır görür. Yenen şeyin acı olması hüzün ve kede­re delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tava görmenin psikanalizi: Mutfakta yemek pişirmekte kulla­nılan çeşitli kaplar ve araçlar, hem temel ihtiyaçlarla bağlantılı simgelerdir, hem de yaratıcı potansiyelin varlığını vurgularlar. Kendinizi bu araçları kullanarak yemek yaparken görüyorsanız, için­de bulunduğunuz şartları lehinize çevirmek için yaratıcılığınızı kullanmanız ve yeni girişimlerde bulunmanız yararlı olacak de­mektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın