Rüyada Kitap Görmek, Kitap Almak, Kitap Okumak

Rüyalarda görülen kitap; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kitap görmek, kitap almak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kitap Görmek

🙂 Kitap, kuvvet ve kudretle tabir edilir. Rüyada kitap görmek, kuvvete erişmekle; sağ ele verilen bir kitap görmek, ucuzluk ve bereketle yorumlanır. Rüyada kitap görmek ferahlıktır. Rüyada kitap görmek; kuvvetli olmaya, il­me, müjdeye ve habere işaret eder. Rüyada kitabın sağ tarafta görülmesi rüya sahibinin azap ve sıkıntıdan kurtulmasına, işlerinin kolaylaşması­na ve üzüntülerinden halas olmasına işaret eder. Kutsal kitaplar okuduğunu görmek; o dine mensup bir adamın delâletiyle büyük bir servete konacağınıza işarettir.

Kitabın açık olması herkesin duyacağı habere, kapalı olması gizli habere delâlet eder. Genel olarak manevi güce ve bilgiye işaret eder. Kitap kapalıysa, geçmiş olaylarla ilgili araştırma yapacağınızı; ki­taptaki yazılar görülüyorsa tecrübelerinizden faydalanacağı­nızı açıklar. Rafta dizili kitaplar görmek, hedeflediğiniz yol­da engel tanımayacağınıza yorulur. Bir yere yığılmış kitaplar, hayal dünyanızın zenginliğini yansıtır.

😐 Kitabın sol tarafta görülmesi, pişmanlığa ve dinden uzak yaşa­maya tabir olunur. Ayrıca; mantıksızca hareketlerinizden dolayı, hem kendinizi, hem de başkalarını kötü durumlara sokacağınıza, bu yüzden bir süre zarar ziyana gireceğinize işarettir.

Rüyada Kitap Almak

🙂 Rüyasında yeni bir kitap aldığını ya da okuduğu­nu gören kimse, hayatına yeni bir yön vermeye karar verir. Bu rüya aynı zamanda işlerinizde iyiye doğru bir gelişme olaca­ğını anlatır. Eski bir kitap da geçmişi simgeler. Kitap aldığını gö­ren kimsenin sanatkar ve ince ruhlu insanlardan oluşan iyi bir çevresi vardır.

Rüyada Kitap Okumak

🙂 Rüyada kitap görüp okumanız, işlerinizin pek yo­lunda gideceğine, düşüncelerinizin azalacağına delildir. Şiir kitabı gör­mek ve okumak; güzel ve genç bir sevgili ile tanışıp bir macera mevsimi geçireceğinize işaretle yorumlanır.

😐 Roman okuduğu­nu görmek; bir işten hayal kırıklığına uğrayacağınıza işarettir. Bu rüya; ; sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Latife kitapları görmek ve okumak, dünya işlerin­de sıkıntılı ve çirkin bir halin ortaya çıkacağına delalet eder,” demiştir.

İbn-i Fadla: “Birçok kitap toplamak, değişik bil­gileri kavramaya delalet eder. Eğer bir araya getirdiği kitapları okursa, an­lama daha gerçekçi olur. Eğer okumaksızın yalnız ciltleri bir araya getir­mekten ibaret olursa bu kavrayış gösterişten ibaret olur ve gerçekçi olmaz. Bir kitabın ciltlendiğini görmek erdem sahibi birine iyilik etmek de­mektir,” demiştir.

İbn-i Kesir ve Nafi bu konuda şunları söylemiştir: “İçlerinde ne olduğu bilinmeyen ciltler ve kitaplar görmek menfaat elde etmekle tabir olunur. Neye dair oldukları belli ise tabirler yukarıda özellikleri anlatılan kitapların- ki gibidir. : Halkın kusurlarından bahseden hiciv kitapları gör­mek ve okumak halk arasında kötü ahlak ile tanınmasına delalet eder.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kitap görmenin psikanalizi: Anılarınızı ve yaşam deneyimlerinizle elde ettiğiniz bilgile­rinizi simgeler. Rüyada kitap okuduğunu, kitap satın aldığını ya da bir kütüphanede kitapları karıştırdığını görmek, başka insanların de­neyimlerinden yararlanmak anlamına geldiği gibi, bilgi edinme is­teğini de gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bir kitabı ciltlemek, onarmak vb. geçmişinizdeki hataları tekrarlamayaca­ğınızı belirtir. Kitaplığa girmek, kül­türlü, bilgili ve meraklı bir insana delalettir.  
  • Kur’an-ı Kerîm okuduğunu görmek; maddî ve manevî bütün sıkıntılardan kurtulma­ya işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Kitap Görmek, Kitap Almak, Kitap Okumak” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba rüyamda kız kardeşim ile gece vakti birşeyler almak için kitapçıya girdik ama kardeşim küçüklük halindeydi, biraz etrafa bakındık ama birşey almadan mağazadan çıktık, anlamı nedir acaba ?

    Yanıtla
    • Haldun Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Birçok yeni arkadaşlarınızın olacağına, çevrenizdekilere yardımda bulunacağınıza, işlerinizin bereketleneceğine işarettir…

Yorum yapın