Rüyada Koltuk Görmek, Koltuk Takımı Görmek

Rüyalarda görülen koltuk; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada koltuk görmek, koltuk takımı görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Koltuk Görmek

🙂 Gücü, başarıyı, itibarı ve mevkii sahibi olmayı tem­sil eder. Rüyada güzel bir koltuk görmek bekarlar için iyi bir evliliğe yorulur. Rüyada bir koltuğa sahip olduğunuzu görmek size mutluluklar vaat edecek bir kimsenin karşısına çıkacağı niza işarettir. Rüyada koltuk görmek; iş hayatında başarıya ve mükafata işarettir

😐 Rüyanızda maroken koltuklar görüp bunlardan birine oturmanız; uzun zamandır tahayyül ettiğiniz ve özendiğiniz bir üstün dereceye yükselme şansınızın şimdilik ye­rinde olmayacağına delâlet eder. Bu rüya; yakın dostlarınız arasında münakaşaya katılıp, durumunuzun güçleşeceğine, söylediğiniz bir sözden dolayı zan altında kalacağınıza, zor günler yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Koltuk Takımı Görmek

🙂 Rüyada koltuk takımı görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Yeşil Koltuk Görmek

🙂 Rüyasında yeşil bir koltuk görüp, bu koltuğa oturduğunu gören kimse; makam, mevkii ve itibar sahibi olur. Yalnız bu rüya kendi isteğinizle bu­lunduğunuz mevkiiyi bırakacağınız anlamına da gelebilir. Ancak bu koltuğun bacağı kırılır ya da koltuk devrilirse, rüya sahi­bi çevresinde olan bitenlere karşı dikkatli olması gerektiğine dair uyarılır.

😐 Rüyada yeşil koltuk görüp, oturduğu koltuktan kalkmak; başarısızlığa uğramaktır. Bu rüya; tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Kırmızı Koltuk Görmek

🙂 Rüyada kırmızı koltuk görmek, alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “Koltukla ilgili olarak görülen iyi veya kötü her şey, rüyanın şekline, rüya sahibinin durumuna ve mevkiine göre bunlardan biriyle yorumlanır. Memur olmaya layık birinin koltukta oturması büyük bir makam sahibi olması anlamına gelir. Koltukta otururken münasebetsiz şeyler söylediğini gören kötülük ve isyankar­lıkla ismini duyurur. Koltukta oturup söylenmesi gereken şeyleri söylediğini gö­ren hayır ve bereket görür.”

Caferi Sadık: Koltuğu süslü bir şekilde görmek halife veya halife adına o ülkede iş­leri yürüten kimsenin adaletli ve insaflı oluşuna; rüyada koltuğu kirli ve pis bir şe­kilde görmek yukarıdaki açıklamanın aksine delalet eder. Rüyada görülen koltuk değerliyse zengin ve güzel bir eşe, adi ve değersizse yoksul ve çirkin bir kadına delalet eder. demiştir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen koltukların psikanalizi: Sosyal ilişkilerde edinilen ya da edinilmesi amaçla­nan konumu simgeler. Başkasına ait bir koltuğa oturduğunu gör­mek, onun yerini almak ya da sahip olduğu konuma eşdeğer bir duruma gelme isteğini vurgular.

Kanepe ise: Günlük yaşamda diğer insanlarla paylaşılan etkin­likleri, sözgelimi iş hayatında müşterilerle olan günlük, sıra­dan ilişkileri simgeler. Aynı şekilde, düzenli olarak görüşülen dostlarla olan yakınlığımız da, bir kanepede onlarla yan yana oturmakla anlatılır bazen düşlerimizde. Rahatsız bir kanepe, iş ilişkileri ya da yakın çevreyle olan dostluklarda sorunlara işa­ret ediyor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Koltuk Görmek, Koltuk Takımı Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Rüyamda kardeşim bütün salonu koltukla doldurmuştu adım atacak yer yoktu bunlar ne diye sorduğumda ben aldım benim koltuklarım dedi

    Yanıtla
    • Ömer Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ummadığınız bir anda unuttuğunuz bir kişiyle haberleşeceğinize, harama ve kötülüklere bulaşmayacağınıza işarettir…

Yorum yapın