Rüyada Taş Görmek, Taş Atmak, Taş Toplamak

Rüyalarda görülen taş, taş atmak iyilik mi, evlilik mi? Rüyada taş görmek, taş atmak ve taş toplamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Taş Görmek

🙂 Düşte taş toprak görmek; büyük bir zattan menfaatle tâbir olunur. Karakterinizin ve iradenizin sağlamlığına, zengin ve kudretli bir ki­şiden fayda görmeye işaret eder. Rüyada taş görmek, resmi yoldan veya bir hatırlı kimseden faydalanmaya işarettir. Rüyada görülen küçük taşlar ve çakıl taşları para olarak yorumlanmaktadır. Sevinçli haber alacağınız anlamına gelir.

😐 Rüyada görülen taş; ölülere, cahillere, katı kalplilere ve işsizlere delâlet eder. Musibete, afetlere ve asi topluma işaret eder. Bazen de taş görmek, toplumun şiddetli bir hastalığa yakalanmasına veya vermeleri gereken vergiye tabir olunur. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine, acımasız ve sert insanlara, tehlike, endişe gibi korkulara maruz kalmaya işaret eder.

Rüyada Taş Atmak

😐 Kötülüğünüzü isteyen ki­şilerin sizin zayıf anınızı kolladıklarına işarettir. Bazı işlerinizi halletmek amacıyla rüşvet dağıtacağınız anlamına gelir. Bir evlilik için cebinizden yüklüce para çıkacağına işarettir. Rüyada taş attığını görmek hayra alamet değildir. Zarara ve bir kimseye küfretmeye işaret eder. Düşmanlarınız tarafından takip edildiğinize işaret eder.

Rüyada Taş Toplamak

🙂 Bir yerden sevinçli haberler alacağınıza, işiniz gereği sürekli yolculuk edeceğinize, sefer ve yolculuklardan para biriktirmeye yorulur. Rüyada taş toplamak birikip yapmaya işaret eder.

😐 Borç isteyen bir dostunuza geri ödemeyece­ğini bildiğiniz halde mecburen borç vereceğinize işarettir. Başkalarını kandırarak onların sır­tından para kazanacağınız anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Taş Görmek

🙂 Yakında sevineceğiniz bir haber alarak mutluluğu yakalayacağınız anlamına gelir. Beyaz taş gören iyi bir insanla dostluk kurar. Kavgasız, gürültüsüz ve uyum içimde geçecek bir evliliğe işaret eder.

Rüyada Taş Yemek

😐 Rüyada taş yemek, acımasız ve sert bir insan olacağınıza kimsenin gözünün yaşına bakmayacağınıza işarettir. Altından kalkılması oldukça güç olan bir işte çalı­şacağınıza işarettir. Bir afetin getireceği toplumsal kargaşaya işarettir. Bir işe gi­rişeceğinize, ancak tam randıman sağlayamayacağınıza işarettir.

Rüyada Değerli Taş Görmek

🙂 Rüyada değerli taş görmek, muradına ermek, mutluluk, sevinç, zenginlik, ferahlık, eğlence, iyi yaşamaya, hayra işaret eder. Gayretli, asil, sözünde duran, vefalı bir insana ya da helal mala işarettir. Bu rüya aynı zamanda evlat ve kardeşle de tabir olunur. Yiğit bir kimseye, terbiyeli ve güzel ahlaklı dosta işarettir. Din ve mezheple tabir olunur.

😐 Ahlaksız bir kadına işarettir. Haram mal demektir. Katı kalpli bir kimse tarafından kalbinizin kırılacağına işarettir. Hissizliğe ve biri için yapılacak olan gereksiz fedakarlığa yorulur.

Rüyada Köpeğe Taş Atmak

🙂 Girdiğiniz işi çok seveceğinize ve elinizden gelen gayreti göstereceğinize işarettir. Sevdiğiniz işi yaparken başarılı olacağınıza, bu sayede insanlar tarafından da tanınacağınıza işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Bir kimseyi taşladığını gören, o kimseye küfredip hakaret­te bulunur. Bazı rüya tabircileri, taş attığını görmek iki şekilde yorumlanır, de­mişlerdir: bela ve sapıklık.”

Mağripli Cabir: “Kusursuz bir değerli taş görmek haram mal ile yorumlanır. Küçük taşlar toplumu meydana getiren fertlere, bir rivayete göre de alimlere delalet eder.”

Kirmani: “Değerli taş, din ve mezheple yorumlanır, iri taneli ve kusursuz bir değerli taşa sahip olduğunu gören iyi ve dindar kimselerden olur, helal maldan yararlanır. Birinin kendisine değerli bir taş verdiğini gören o kim­se sayesinde helal yoldan mal kazanır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Kaya sevinç mutluluk ve geçim rahatlığı anlamına gelir. Mermer, mal ve ferahlıktır. Çakmak taşı oldukça seri hareket eden, çabuk karar verebilen sözü dinlenir ve etkin melik anlamına gelir. Siyah taş ve kaya, katı kalpli insan demektir. Küçük taşlar mal ve ilimle tabir olu­nur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada taş görmenin psikanalizi: Hem dayanıklılık ve direnci hem de duyguların yitirilmesini ve tepkisizleşmeyi ifade eder. Taş üzerine yazı yaz­mak, kalıcı ve başarılı bir iş yapma isteğinin simgesidir. Kırılan ve parçalanan bir taş obje, incinmiş duyguların varlığını belirtir. Eskiler değerli taşların sağlığı koruduğunu ve öldükten son­ra da bedenin çürümesini önleyen sihirli bir güce sahip olduğu­nu düşünmüşlerdir. Bu nedenle Eski Mısır ve Indus uygarlığı baş­ta olmak üzere, değerli taşların Aztek ve Mayalar’a dek birçok uygarlıkta ölü gömme ritüellerinde kullanıldığını görürüz. Günü­müzde düşlerde değerli taş görmenin anlamı ailevi huzur ve mutluluğun yanı sıra iyi sağlığı da belirtmesidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın