Rüyada Tarla Görmek, Tarla Sürmek, Tarla Almak

Rüyalarda görülen tarla ölüm mü, evlilik mi, hastalık demek? Rüyada tarla görmek, tarla sürmek, tarla almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tarla Görmek

🙂 Genel olarak rızka ve berekete işarettir. Ancak tarlada görülen şeyin anlamına bakılıp birlikte yorum yapılmalıdır. Ör­neğin buğday tarlası, bolluğa ve zenginliğe delalettir. Düşünde tarlada, tarlada buğday görmek o sene bolluk olacağına işarettir. Buğday, arpa, mısır gör­mek; o sene bolluk olacağına işarettir. Rüyada tarla görmek; rızık ve hayra delâlet eder. Verimli bir tarlaya sahip olduğunu gören kimse hayır­lı bir kadınla izdivaç eder. Tarlada ekin biçtiğini görmek; çiftçi kimse için o sene içerisinde bol hasılata delâlet eder. Rüyada görülen tarla, zengin, gösterişli güzel bir kadın olarak tanımlanır. Bazen bol rızka, rahat geçime; işaret eder. Kimi zaman hamile kalmaya, doğuma işaret eder. Rüyada görülen tarla veya çiftlik, çok hayırlı geçim an­lamına gelir. Zira şehrin imdadı ve erzak, malzemesi çiftliklerden ve araziden temin edilir. Bazen çiftlik buğday, arpa ve yulaf gibi ürünlere her türlü yiyecek ve alınacak gelire yorumlanır.

😐 Kimi zaman tarla görmek günahkar olmaya işaret eder. Kötü ahlaklılığa ve zina yapılacağına işaret eder. Bu konularda başa gelebilecek sıkıntılara delalet eder.

Rüyada Tarla Sürmek

🙂 Tarlasını sürdüğünü, bahçesini kazdığını gören kimse, karısı ile iyi geçinir. Bazen bu rüya bekar bir kimse için evlenme ile de tabir olunur. Rüyada tarlayı sürmek, makam sahibi olmaya ve insanları yönetmeye de işaret eder.

Rüyada Tarla Almak

🙂 Rüyada tarla almak her isteğine kavuşup mutlu bir hayata sahip olmaya, şöhret ve zenginliğe işaret eder. Rüyasında tarla alan dünya çapında bir üne ve uzun bir ömre sahip olur. Üstelik her anlamda rahatlık içinde yaşar. Bu rüyayı gören bekarlar, güzel bir evlilik yapar. Rüyada tarla almak büyük bir sevince işarettir. Rüyada bir tarla satın aldığını görmek, berekete delalet eder.

Rüyada Yeşil Tarla Görmek

🙂 Rüyada yeşil tarla görmek, sonucunun ha­yırlı olacağını düşündüğünüz zorlu ve yeni bir işe kalkışaca­ğınızı anlatır. Elinize büyük miktarda bir para geçeceğine; adak yapaca­ğınıza yorumlanır. Kabak tarlasını gören kimsenin şöhret ve itibarı arlar. Hayırlı kadına, rızık ve faydaya, ilim öğrenmeye ve gü­nahkâr kimsenin tövbesinin kabulüne işarettir. Huzura, sevinçli haberlere işaret eder. Şöhret ve servete de delalet eder.

Rüyada Tarla Sulamak

🙂 Rüyada tarla sulamak çok büyük kâr ve kazanca işarettir. Tarla sulamak, yararlı uğraşlar edin­mek anlamına gelir. Bol bir kazanca nail olacağınıza delâlet eder. Hayra, bolluk, temizlik ve iyilik anlamına gelir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyanızda tarla gördüyseniz; şansınızın açılacağına, iş güç sahibi olacağınıza, sıkıntısız günler geçireceğinize işarettir.”

Kirmani: “Tarla rüyası evlilik, yolculuk, miras, ortaklık ve layık olan için makamla tabir olunur. Rüya sahibi has­taysa, şifa bulur. Tarlasını deniz bastığını gören, ka­rısından ayrılır. Çukurlukla dolu tarla gören, hilekar bir kadınla evlenir. Tarla toprağından kerpiç veya tuğla yapan, helal kazanç için gayret eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tarla görmenin psikanalizi: Günlük yaşamda yaptıklarımız, uğraştığımız işler ve etkin­liklerimiz, rüyalarımızda bazen tarla simgesiyle belirir. Bu du­rumda tarlanın görünümü ve niteliği, yorumda belirleyici olacak­tır: Sağlıklı görünen ve ekinlerin yeşerdiği bir tarla, verimliliği ve ba­şarıyı ifade ederken; kurumuş ve çıplak bir tarla, bunun karşıtı bir durumun varlığına dikkatimizi çeker. Rüyada toprakla uğraştığını ve tarla sürdüğünü görmek, yeni gelişmelerin ve değişimlerin arifesinde olmak biçi­minde yorumlanır. Çoğunlukla bu olumlu değişimler, yorucu ve emek isteyen çalışmalarla birlikte gelecektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Tarla Görmek, Tarla Sürmek, Tarla Almak” üzerine 2 yorum

  1. Hocam rüyamda Elimde bir taş var taş böyle beyaza dönüyor rüya mı yorumlarsanız çok sevinirim

    Yanıtla
    • Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Elden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşmanız gerektiğine, korkuların sona ermesine, sürpriz haberlere işarettir…

Yorum yapın