Rüyada Kaya Görmek, Kaya Yuvarlamak

Rüyalarda görülen kaya; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kaya görmek, kaya yuvarlamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kaya Görmek

🙂 Varlıklı, güçlü ve önemli bir insanı temsil eder. Bazı tabirciler kaya görmek: “kayaya sığındığım va­kit ben balığı unutmuşum” (Kehf, 63) mealindeki ayet gereğince unutmaya ve yolundan dönmeye delâlet eder. Rüyada kaya görmek; sabırlı ve güçlü kadı­na, uzun süren şöhrete ve zorlukların üstesinden gelme­ye işaret eder. Kaya, sabırlı bir kadın ile tabir edilir. Rüyada birçok kayalar görmek, işlerdeki sabır ve sebat, uzun ömür ve mülke işaret sayılır. Bir şehirde kayalar görmek, ucuzluğa ve bolluğa delalettir.

😐 Rüyada kaya görmek, bir tehlikeye maruz kalacağı­nıza işarettir. Rüyada sert ve iri kayalar görmeniz, başarılması güç ve engellerle dolu bir ortam içine gireceğinize işarettir.

Rüyada Kaya Yuvarlamak

🙂 Rüyada kaya yuvarladığını gören kimse, böyle bir insandan destek görür. Özellikle kaya yuvarlamak mevkii sahibi bir insanın gözüne girerek önemli yerlere gelmek olarak yorumla­nır. Rüyada üzerine kaya yuvarlanması ve üzerindeki kaya­yı atarak ayağa kalktığını görürse güçlü bir insanı alt eder, hatta yeri­ne bile geçebilir.

😐 Kayanın yuvarlanması, çatlaması vb. önemli bir insanın kaybına işarettir. Rüyasında üzerine kaya yuvarlandığını gören kimse, güçlü bir insanın düşmanlığını kazanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bazı kayalar ve taşlar görmeyi; mal, saygın ve itibarlı insan” şeklinde tabir etmiştir. “Kayalar veya taşlara sahip olduğunu görmek (eğer bunlar sertse) bü­yük bir insanın yardımlarıyla mevki ve makam sahibi olmaya, eğer sahip olduğunu gördüğü taş ve kayalar yumuşaksa mal sahibi olmaya işarettir. Beyaz bir taşın düştüğünü görmek iyi huylu bir kimseyle dost olarak on­dan iyilik görmeye; sarı bir taşın düştüğünü görmek kötü ve belalı bir kim­seyle arkadaşlığa; kırmızı bir taşın düştüğünü görmek inançsız bir kim­seyle ilişki kurmaya; siyah bir taşın düştüğünü görmek münafık ve ikiyüz­lü bir insanla bir işe girerek ondan her ne şekilde olursa olsun mal elde et­meye delalet eder.”

İsfahanlı Halit:Büyük kayalar katı kalpli insanlarla tabir olunur,” de­miş. “Bir kayanın yerinden koparmak için, üzerine çıktığını gören zor bir işe bulaşır. Eğer kayadan bir parça koparmayı başarabilirse o işte, koparabil­diği ölçüde başarılı olur. O kayadan bir parça koparamadığını görme eli­ne hiçbir şeyin geçmeyeceğine işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: Kaya sevinç mutluluk ve geçim rahatlığı anlamına gelir,” demiştir. “Mermer, mal ve ferahlıktır. Çakmak taşı oldukça seri hareket eden, çabuk karar verebilen sözü dinlenir ve etkin melik anlamına gelir. Siyah taş ve kaya, katı kalpli insan demektir. Küçük taşlar mal ve ilimle tabir olu­nur.”

İmam Nablusi: Kaya görmek büyük yeni mevki ve makam sa­hibi, saygın insan, sabırlı kadın, sabır, ihtiyat, yani temkinli ve dikkatli ol­ma, uzun ömür, mevki ve makam, ucuzluk, nisyan, yani pişmanlık, bina yani yapı, evler, at ve merkep gibi hayvanlarla tabir olunur,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen kaya veya taşların psikanalizi: Psikolojik anlamda taş görmek: Hem dayanıklılık ve direnci, hem de duyguların yitirilmesini ve tepkisizleşmeyi ifade eder. Taş üzerine yazı yaz­mak, kalıcı ve başarılı bir iş yapma isteğininin simgesidir. Kırılan ve parçalanan bir taş obje, incinmiş duyguların varlığını belirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın