Rüyada Kayısı Görmek, Kayısı Yemek, Kayısı Ağacı

Rüyalarda görülen kayısı; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kayısı görmek, kayısı yemek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kayısı Görmek

🙂 Rüyada kayısı görmek veya yemek; helâl mal ile yorumlanır. Kayısıyı mevsiminde görmek, hayra yorumlanır. Rüyada görülen kayısı; ailenizle sıkı ilişki içine gireceğinize, onlardan yardım göreceğinize, aile içinde itibarınızın artacağına giriştiğiniz yeni bir işte bütün aile fertlerinin yardımını göreceğinize işarettir.

😐 Genel olarak sağlıkla ilgili sorunlara işaret eder. Rüyada kayısı görmek aynı zamanda ; bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Kayısı Yemek

🙂 Rüyada kayısı görüp yemeniz, evlenme konusunda kısmetinizin açık olacağına, size eş olmak isteyenlerin çok­luğu karşısında tereddüdünüzün artacağına işarettir. Bu rüya; her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Rüyada meyve görmek veya yemenin detaylı anlamını öğrenmek için BKZ.

Rüyada Kayısı Ağacı Görmek

🙂 Rüyada kayısı ağacı görmek, insanların sevdiği bir zata işaret eder. Düşte kayısı ağacı görmek; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Kayısı Toplamak

🙂 İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Rüyada kayısı toplamak; evlilik hayatına atılıp mutlu bir hayat süreceğiniz anlamına gelir.

😐 Ağaçtan kayısı topladığını gören, bir fırsatı ele geçir­mek için insan üstü bir gayrete girerek hastalanacaktır. Bu rüya aynı zamanda; aile arasında bir konudan dolayı münakaşa edip aranıza dargınlığın gireceğine, yakınlarınızla aranızın açılacağına, bundan üzüntü duyacağınıza işarettir.

Rüyada Kuru Kayısı Görmek

🙂 Rüyada kuru kayısı görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Kuru Kayısı Yemek

🙂 İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. Bu rüya aynı zamanda; yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El: “Yeşil zerdali veya kayısı yediğini gören sada­ka alır, hastaysa iyileşir. Sarı zerdali veya kayısı yediğini gören malını hastalıkların tedavisinde harcayıp tüketir. Ağaçtan zerdali veya kayısı ko­parıp yediğini gören paralı ancak inançsız biriyle arkadaş olarak onun malını yer. Bir hükümdar veya ona vekâlet eden birinin elma ağacından zerdali yahut kayısı topladığını görmesi insanlardan zorla mal ve vergi toplayaca­ğı anlamına gelir,” demiştir.

Kirmani: Zerdali ve kayısı rüyası mal yada hüzünle tabir olunur. Bir ri­vayete göre cariye ya da faydalı malla tabir olunur. Zerdali ve kayısı alıp yediğini gören, eğer satın aldığı zerdali ve kayısı tatlıysa, mal sahibi olur. Eğer satın aldığı zerdali yada kayısı ekşiyse hüzün ve düşman sahibi olur. Rüyasında, mevsiminde yetişmiş tatlı zerdali yada kayısı yediğini gö­ren bir cariye satın alır, yahut bir yakınından eline mal geçer,” demiştir.

İmam Nablusi: Mevsimi dı­şında, yani zamansız ekşi zerdali yada kayısı yediğini gören hastalanır, mahzun ve kederli olur. Kayısı ve zerdali ağaçları parası çok, inancı zayıf ya da halka faydası dokunmayan, değişken karakterli, hasta ruhlu bir kim­seyle tabir olunur.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kayısı görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda kayısı görmek, güçlüklere karşı gösterilen direncin simgesidir. Kayısı aynı zamanda, ye­ni ve olumlu başlangıçlara da işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın