Rüyada Kaz Görmek, Kaz Yumurtası Görmek, Kaz Yavrusu

Rüyalarda görülen kaz; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kaz görmek, kaz yumurtası görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kaz Görmek

🙂 Rüyada kaz görmek; hayırlı kadına delâlet eder. Rüyada kaz görmek; ahmak bir adamla karşılaşmaya işarettir. Açık sözlü, dürüst ve sağlam bir dostu simgeler. Ayrıca kısmet anlamına da gelir.

Rüyada Kaz Yumurtası Görmek

🙂 Rüyada kaz yumurtası görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Kaz Yavrusu Görmek

🙂 Rüyada kaz yavrusu görmek, bir dostunuz­dan yardım alacağınızı anlatır. Rüyada görülen beyaz kaz, toplu bir paranın habercisidir.

Rüyada Beyaz Kaz Görmek

🙂 Beyaz kaz rüyası, eş ve hizmetçi; bazen de kıymetli ve mut­taki insanlara delalet eder. Rüyada beyaz kaz görmek; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

😐 Rüyada beyaz kaz görmek; hayrını göremeye­ceğiniz bir kısmet; beyaz kaz yemekse, zenginliğe rağmen huzurlu olamamak anlamına gelir. Bu rüya; sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir.

Rüyada Kaz Eti Görmek

🙂 Bir kimse rüyasında kaz eti görürse takva ve ibadet sahibi kimselerle dostluk kurar. Rüyada kaz eti görmek; etrafınızdakile­re hiç bir işe yaramaz kimseler olduğunu anlayacağınıza işarettir.

😐 Rüyada beyaz kaz eti görmek; bir ahmakla birlikte iş yapmaya ve sonunda zarar gör­meye yorumlanır. Bu rüya; sizin­ safiyetinizi istismar etmek isteyen kimseler ortaya çıkacağı­na delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Kaz görmek mal ve nimettir. Evinde veya mahalle­sinde birçok kazın bağrıştığını gören bela ve musibete, hüzün ve kedere düşer. Kazın kendisiyle konuştuğunu gören zengin bir kadınla yola çıkar ve bu yolculuktan hayır ve bereket elde eder,” demiştir.

Kirmanî: “Kaz ve ördek görmek asil bir aileye mensup zengin, öfkeli ve kızgın bir kimseyle tabir olunur. Sürülerle ördek ve kaz görmek ucuzluk, bereket ve nimete, az sayıda kaz veya ördek görmekse aileye delalet eder,” demiştir.

Cafer Sadık(r.a.): “Beyaz kaz ve ördek görmek mala ya da zengin eşe, siyah kaz ve ördekse cariyeye işarettir. Bir kaz veya ördek kesip eti­ni yediğini gören eşinden çok mal ve mülk alır,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Kaz Görmenin Psikanalizi: Eski Mısır, Yunan ve Roma gibi antik uygarlıklarda ev hayvanı olarak beslenen, Mısırlıların duvarlara rölyeflerini yaptığı kaz, düşlerde koruma güdüsü ve dikkatliliği vurgular. Rüyalarımızda kaz aynı zamanda, sadakatin ve uyumlu ve huzurlu bir cinsel ya­şamın ifadesi olarak da belirir. Genellikle rüyadaki kuş figürü, düş gücü, sezgiler ve özgür­lük isteğiyle bağlantılı değerlendirilir. Binlerce yıldan bu yana ge­leneksel yaklaşım içinde “mistik” bir nitelik taşıyan kuş simgesi, yoğun duyguların yükselişi sırasında devreye giren güçlü sezgi­lerle iç içe bir anlama sahiptir. Rüyanızda uçan kuş gördüyseniz ve onu izlemek hoşunuza gittiyse, bu, sezgilerinize güvenmeniz ge­rektiğine işaret ediyor olabilir. Yaratıcılık gerektiren bir işle uğ­raşıyorsanız, uçan kuşlar görmeyi olumlu bir rüya olarak kabul edebilirsiniz. Kafese kapatılmış bir kuş görmek, tuzağa düşürülme ya da kısıtlanma duygusu yaşadığınızı gösterir. Bir kuşun saldırısı­na uğradığınızı gördüyseniz, bazı fikirlerden ya da görüşlerden korku ve endişe duyuyorsunuz demektir. Büyük ve heybetli bir kuş görmek, ürküntü hissi verse bile, koruyucu ve destekleyici bir ya­kının varlığını simgeler. Eğer ölü bir kuş gördüyseniz, idealleriniz ve özgürlük hayalleriniz tehdit altında demektir. Yuva yapan kuş ya da kuşlar görmek, ebeveyn duygularıyla bağlantılı sayılır ve so­rumluluk duygusunu, eve ve aileye sahip çıkmayı, dayanışma duy­gusunu simgeler. Rüyanızda genel olarak bir “kuş” değil de, belirli cinste kuş ya da kuşlar gördüyseniz, aşağıdaki liste işinize yarayabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Kaz Görmek, Kaz Yumurtası Görmek, Kaz Yavrusu” üzerine 2 yorum

    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İtibarı çok yüksek birisi tarafından ziyaret edileceğinize, bu yakınlarda beklediğiniz sizi mutlu edecek haberleri yakında alacağınıza işarettir…

Yorum yapın