Rüyada Kaza Görmek, Kaza Yapmak, Arabayla Kaza Görmek

Rüyalarda görülen kaza; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kaza görmek, kaza yapmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kaza Görmek

🙂 Rüyada kaza görmek, bekar iseniz evleneceğinize, kalabalık insanlar arasına katılıp hoşça vakit geçireceğinize işarettir. Yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir. Rüyada araba görmenin detaylı anlamını öğrenmek için BKZ.

😐 Rüyada kaza görmeniz, kaza atlatmanız, işlerinizi ihmal etmenin cezasını kendi kendinize vereceğinize, bir arka­daşınızın kalleşliğine maruz kalacağınıza yoruımanır.

Rüyada Kaza Yapmak

🙂 Genel olarak olumlu değişikliklere işaret eder. Rüya­sında başına bir kaza geldiğini gören kimsenin hayata bakış açısı bir olay sayesinde birden değişir. Ancak kaza rüyaların­da kan görülürse yorum yapılmaz.

😐 Rüyada kendinizi bir kazaya uğradığınızı görmek; iki yüzlü bir dostunuzun ihanetine uğrayarak çok üzüleceğinize de­lâlettir. Bu rüya aynı zamanda yakın dostlarınız arasında münakaşaya katılıp, durumunuzun güçleşeceğine, söylediğiniz bir sözden dolayı zan altında kalacağınıza, zor günler yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Arabayla Kaza Yapmak

🙂 Rüyada arabayla kaza yapmak, her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Bu rüya aynı zamanda, tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Kaza Yapmış Araba Görmek

🙂 Rüyada kaza yapmış araba görmek, sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Bir iş teklifi alacağınıza, iyice düşünüp taşındıktan sonra karar vermeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Birinin Kaza Yaptığını Görmek

🙂 Rüyada birinin uğradığını görmek; eğer uzakta ise kendisinden çok sevindirici bir haber alacağınıza, eğer yakında ise onun bu iyiliği karşısında çok sevineceğinize delalettir. İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Mantıksızca hareketlerinizden dolayı, hem kendinizi, hem de başkalarını kötü durumlara sokacağınıza, bu yüzden bir süre zarar ziyana gireceğinize işarettir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir. Çok yakın bir zamanda uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, sıkıntılı bulunduğu durumdan bu yolculuk sonunda kurtulacağına, işlerinin düzeleceğine işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kaza yaptığını görmenin psikanalizi: Rüyada herhangi bir kaza sonucu yaralandığını ya da öldü­ğünü görmek, sık rastlanan bir durumdur ve rüyadaki diğer ay­rıntıların dikkate alınmasını gerektirir. En genel yorumuyla bu, kendi içimizdeki ya da başkalarındaki gizli saldırganlık eğilimine dikkat etmemiz konusunda bir uyarıdır. Diğer yandan bu tür rü­yalar, sorumluluk almaktan korkmak ya da kendini güvensiz his­setmek anlamlarına da gelebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Kaza Görmek, Kaza Yapmak, Arabayla Kaza Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba, rüyamda gece vakti kırmızı bir araba apartman duvarına çarpıyor ama arabadakiler sağlam olarak çıkıyorlar. Sonra kaza yapan kişi beni caddede kovalıyor ama yakalayamıyor. Rüyamın anlamı nedir ?

    Yanıtla

Yorum yapın