Rüyada Tarhana Görmek, Tarhana Çorbası Görmek, Tarhana Yapmak

Düşlerde görülen tarhana kısmet mi rahatsızlık mı demek? Rüyalarda görülen tarhana, tarhana çorbası ve tarhana yapmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tarhana Görmek

🙂 Daima hayırlı, bereketli büyük bir kısmete yorulur. Hiç ummadığınız bir yerden gelecek dostunuza, bu dostunuzun gelişiyle yaşayacağınız sevince işaret eder. Yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarıp sanatla uğraşacağınıza yorulur.

😐 Rüyada tarhana görmek: keder ve üzüntülerinizin artacağına veya hafif bir rahatsızlık ge­çireceğinize delildir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Tarhana Çorbası Görmek

🙂 Rüyada tarhana çorbası görmek sevinç dolu bir haberle gelecek olan misafire, iftar sofrası ya da benzeri bir yere davet edileceğinize, fakir bir dostunuzun yardımına koşacağınıza, sevdiklerinize destek olduğunuza ve onlar için çaba harcadığınıza işaret eder. Rüyada yemek görmenin detaylı anlamını öğrenmek için BKZ.

Rüyada Tarhana Yapmak

🙂 Rüyada tarhana yapan kişi tüccarsa çok kaza­nır. Rüyada tarhana hamuru görmek, misafire işaret eder. Geniş bir mekanda tarhana hamuru yoğurduğunu gören kimse, bekarsa evlenir.

Rüyada Tarhana Hamuru Görmek

🙂 Rüyada tarhana hamuru görmek, dininde üstün başarı elde etmeye, sıkıntı ve zorlukların üstesinden gelmeye ve rahatlığa kavuşmaya delalet eder. Rüyada tarhana hamuru görmek aynı zamanda kolay işlere, yakın bir gelecekte kavuşulacak rahatlığa, zindanda tutulan tutuklunun tahliyesine, hamile bir kadının doğumuna işarettir. Elde edilecek maldır.

Rüyada Tarhana Çorbası İçmek

😐 Rüyada tarhana çorbası içmek tasa ve sıkıntıya maruz kalmanıza, hüsran ve ziyana uğrayacağınıza, malına gelecek zarara, tasa ve sıkıntı içine düşeceğinize işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada tarhana çorbası içmek; O kimsenin tasa ve sıkıntıya maruz kalmasına işaret eder. Tarhanayı içip de dokunduğunu görmek; kendisi üzerine hüsran ve ziyanın vuku bulacağı mala işaret sayılır.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada tarhana çorbası içmek kişinin malına zarar geleceği anlamına gelir. Eğer rüyada tarhana yapıp birilerine veriyorsanız beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tarhana görmenin psikanalizi: Tarhana: Düşlerimizde tarhana yaptığımızı görmemiz, yaratıcı yeteneklerimize ve zihinsel gücümüze gönderme yapar. Ama ay­nı zamanda, geleceğe ilişkin endişeleri de vurgular. Tarhana çor­bası pişirmek, sevdiğimiz kişilere karşı özverili davrandığımızı ve onlara her türlü desteği sunduğumuzu gösterir. Tarhana çorbası içmekse, kendinizi güvende hissettiğinizi ifade eder ve ayrıca aile sevgisi gibi sıcak duygularla ilişkili düşünülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın