Rüyada Soğuk Görmek, Soğuk Su İçmek

Rüyada soğuk görmek bereket mi felaket mi? Rüyada soğuk görmek, soğuk su içmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Soğuk Görmek

🙂 Kış mevsiminde kış­la ilgili soğuk bir rüya görmek, kışı rahatlıkla ve maddi sıkıntı yaşa­madan atlatacağınızı açıklar. Rüyada havanın soğuk olduğunu görmek; eğer mevsimi ise çok uzaklarda oturan çok sevdiğiniz birine kavuşacağı­nıza işaret eder.

😐 Soğukla ilgili rüyalar, rüyanın görüldüğü mevsime göre yorumlanır. Yani gerçekte yaz mevsimi yaşanırken rüya­da kış olduğu görülürse, beklentilerin boşa çıkacağına ve ha­yal kırıklığı yaşanacağına yorulur. Eğer mevsimi değilse sevgilinizden ayrılmak zorunda kalaca­ğınıza işarettir. Bir kimse rüyada soğuk bir havada donduğunu, üşüdüğünü ve rüzgâra tutulduğunu görse, o kimsenin fakirliği artar. Soğuk zamanlarda, şid­detli soğuk görmek hiçbir şeye delâlet etmez.

Rüyada Soğuk Su İçmek

🙂 Öte yandan soğuk bir içecek, alkolsüz olması kaydıyla, ferahlamaya işarettir. Rüyada soğuk su içmek erkekler için bu rüya başarı ile ticari bir teşebbüse, kadınlar için eğlenceye işaret olarak yorumlanır.

😐 Yolcu için yolculuğunun tamamlanamayacağına delildir. Bu rüya eşyalarının meydana çıkmasına da delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İsmail El Eş’as: “Rüyada havanın soğuk olduğunu görmek; eğer mevsimi ise çok uzaklarda olduğunuz çok sevdiğiniz birine kavuşacağınıza eğer mevsimi değilse sevgilinizden ayrılmak zorunda kalacağınıza işarettir.”

Nabluslu Abdulgani: “Soğuk ha­va zorluk, sıkıntı, eziyet ve azap ile tabir olunur. Vücut organlarından birinin soğuktan donduğunu görmek hastalığınıza ya da akrabalarından biri­nin hastalanacağına işarettir. Kış mevsiminde aşırı olmayan soğuk görmek zarar­lı değildir.”

Seyyid Süleyman: “Kışın rüyada çok soğuk ol­duğunu görmek, kötü değildir. Aynı şekilde yaz mev­siminde havanın sıcak olduğunu görmek, şer sayılmaz. Bunun dışında soğuk üzüntü ve azapla tabir edi­lir.”

Kirmani: “Soğuk sebebiyle ateşin karşısına geçip ısınan, devlet hizmetine girer. Üşüyüp soğuk almak yoksulluğa işa­rettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada soğuk görmenin psikanalizi: Rüyada havanın soğuk olduğunu ve üşüdüğünü hisseden kişi, yakınları ve çevresi tarafından ihmal edildiğini ve yalnız bırakıldığını düşünüyor demektir. Soğuk algınlığına yakalandığını görmek de psikolojik olarak zayıf düşmüş olduğumuzu gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın