Rüyada Soğan Görmek, Yeşil Soğan Görmek, Soğan Yemek

Düşlerde görülen soğan kötülük mü ocak mı demek? Rüyada soğan görmek, yeşil soğan görmek, soğan yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Soğan Görmek

🙂 Soğanı rüyada görüp yememek, hayra delalet eder. Soğan görmek nimet elde etmek demektir. Soğan pişirdiği­ni görmek iyiye yorulur. Soğan görmek, çok çalışkan olduğunuzdan hayatta çok şey kazanacağınıza işarettir. Kuru soğan görmek, çeşitli ve yeni haberler sayesinde çok sevineceğinize işarettir.

rüyada soğan görmek

Rüyada Yeşil Soğan Görmek

🙂 Yeşil soğan, meşakkatten sonra elde edilen mala işarettir. Sizi kıskananlara rağmen başarılı olacağınız anlamına gelir. Yeşil soğan görmek, çok büyük kar ve kazanca işarettir.

Rüyada Soğan Yemek

🙂 Soğan yemek sıkıntılarınızın biteceğini müjdeler. Rüyada soğan yediğini görmek mutlu olacağınız anlamına gelir. Rüyada soğan yemek, sakın ve rahat bir hayat Süreceğinize ve kimseye yük olmayacağınıza delildir. Soğan yemek, sıkışık durumdan kurtulacağınıza, refaha kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada Soğan Toplamak

🙂 Soğan toplamak bir yerden mal elde etmek demektir. İşinizde başarılı olacağınız anlamına gelir. Soğan toplamak, yalnızlık ve şehir içinde kapalı kalmaktan çok sıkıldığınıza fakat yakın bir gelecekte kısa fakat gayet neşeli bir seyahat sonucu bu sıkıntılarınızı def edeceğinize işarettir.

Rüyada Soğan Ekmek

😐 Genel olarak üzüntüye ve gözyaşına işaret eder. Rü­yasında soğan ektiğini gören kimse, işiteceği acı ve kötü söz­ler üzerine büyük bir üzüntü yaşar. Ka­ba sözlerle ve davranışlarla bir dostunuzun kalbini kıracağınıza işarettir. Davranışlarınızdan ve sözlerinizden pişmanlık duyacağınız anlamına gelir. İşiteceğiniz kötü bir davranışa ya da söze tepki göstereceğinize işarettir.

Rüyada Soğan Doğradığını Görmek

😐 Soğan doğradığını görense, sonradan pişman olacağı bir işe kalkışır. Gam ve gussa ile tabir olunur. Başkalarına yaltaklık yaparak kendinize çıkar edineceğiniz anlamına gelir. Sura­tınıza gülen ancak arkanızdan konuştuğunu bilmediğiniz bir kişiyi evinize konuk edeceğinize işarettir. Yaptığınız kirli işlerle anılacağınıza işarettir. Sevdiğinizden ayrılacağınıza ve çok acı çekeceğinize, ancak en doğru kararı verdiğinize işarettir.

Rüyada Soğan Soymak

🙂 Soğan soymak hayra delalet eder. Rüyada kuru soğan soyduğunuzu görmeniz ev sahibi olacağınız manasına gelir. Rüyada soğan soymak, bütün arzu ve isteklerinizin kısa bir zaman sonra yerine gelerek size mesut bir hayat yaşatacağına işarettir.

Rüyada Soğan Tarlası Görmek

😐 Rüyada soğan tarlası görmek; çıkarlarınız uğruna kendi şerefinizi düşürdüğünüze işarettir. Şerre, hasta kimse için vefat etmeye delâlet eder. : Üzüntüye ve hakkınız olmayan haram bir mala işarettir. Kendi çıkarınız için bir başkasını büyük zan altında bırakacağınıza işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık(r.a.): “Soğan yemek rüyası üç şekilde yorumlanır: Haram mal, gıybet ve pişmanlık. Bir rivayete göre, soğan inanç za­yıflığı, kaba ve çirkin söz, bozuk maya ile tabir olunur. Soğan, haram mal, bir rivayete göre, kötü sözle yorumlanır. Eğer rüya sahibi salih, yani dindar kimselerdense, gördüğü rüya hayır ve dinle tabir olunur. Rüya sahibi inançsız ve fesat çıkaran bir kimse ise ha­ram mal sahibi olacağına işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Soğan rüyasının tabirinde anlaşmazlık olmuştur. Bir rivayete göre gizli eşyaya, başka bir rivayete göre ise kötü işlere dela­let eder. Bir başka görüşe göre de mala işarettir. Pişmiş soğan yediğini gören ömrünün sonunda tövbekâr olur. Soğan soyduğunu görmek devlet büyüklerine ve toplumun ileri gelen­lerine yaltaklanmaya delalettir. Soğan ve sarımsak kabukları dalka­vukluk yaparak mal istemeye delalet eder. Rüya sahibi, gördüğü rüyada hayra delalet eden bir şey görürse bu hayırsızlık anlamına gelir. Taze soğan, kötülükleriyle tanınmış birine işaret olduğundan elinde taze soğan olduğunu gören kötü şöhret sahibi olmasına sebep olacak ya­ni kötü bir insan olarak tanınmasına neden olacak bir fiilde bulunur.”

Seyyid Süleyman: “Rüyanızda soğan gördünüz ise veya soğan yiyorsanız; alacağınız bir habere çok üzüleceğinize, tasalı ve sıkıntı dolu günler geçireceğinize işarettir. Soğan ve soğan tohumu haram mal, dedikodu ve pişmanlıkla yorumlanır. Soğan soymak, büyüklere dalkavukluk yapmaya işaret eder. Elin­de taze soğan gören, kötü bir iş yapar. Pişmiş soğan ye­meyi, ömrün sonlarında tövbekâr olmakla yorumlayanlar da vardır.”

Kirmani: “Rüyada soğan doğradığını gören kimse, acı söz işitir veya acı bir habere ağlar. Rüyada görülen soğan kabuğu ise, para ve pul olarak yorumlanmıştır. Rüyada soğan soyduğunu gören kimse, bir şahsa yaltaklık yapar. Rüyada soğan yemek, şerre delalet eder. Rüyada görülen soğan, haram para, gizli yollardan kazanılmış mal, büyücülük ve cin çağırıcılık gibi mesleklerle, bu yollardan para kazanmak olarak yorumlanır. Yolcu olan kimse için soğan, sağlık ve selamette olmakla tabir olunur. Rüyada yeşil soğan görmek, meşakkatle kazanılan rızka delalet eder. Haram mal anlamına gelir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada soğan görmenin psikanalizi: Kişiliğinizin farklı ve birbirini destekleyen güçlü yanlarının temsilcisidir. Soğanın iç içe katmanlardan oluşması, aynı zaman­da direncin ve kendini yenileme gücünün de ifadesi olarak de­ğerlendirilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Soğan Görmek, Yeşil Soğan Görmek, Soğan Yemek” üzerine 2 yorum

  1. Hocam rüyamda kızım mutfakta soğan kavuruyor corbanın icine koymak icin soğanın kokusu cok hoş geliyor oğlumda mutfakta neden kavuruyordu diye soruyorum teyzemde böyle yapıyor dedi

    Yanıtla

Yorum yapın