Rüyada Ses Duymak, Ses Kısılması

Rüyada ses duymak iyilik mi fenalık mı? Rüyada ses duymak, ses kısılması farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ses Duymak

🙂 Sesle ilgili rüyalar daima habere işarettir. Rüyada ses, ra­hatsız edici vb. değilse, haber hayırlı olacaktır. Bir rüyada, dostça ve hoş sesler duymak, pek ya­kında gerçek hayatında tatlı haberler alacağına delâlet eder. Rüyada insanın seslenmesi, halk arasında iyi isim ve şöhrete delâlet eder. Rüyada sesinin gür ve kuv­vetli çıktığını gören kimse, halk içerisinde iyilikle anılır ve şöhret kazanır.

😐 Ancak kötü bir ses, sinirlenmenize, sıkılmanıza, üzülmenize neden ola­cak bir haberdir. Kaba ve haşin sesler, en mühim tasavvurlarınızdan bazılarının gerçekleşmeyeceklerini gösterir. Rüyada herhangi bir ses duyduğunuzu görmek; hiç um­madığınız bir işi yarıda bırakacağınıza işarettir.

Rüyada Ses Kısılması

🙂 Rüyada bir kimsenin sesinin kısılması, iyi bir adla anılmak şeklinde yorumlanır. Ses kısılması insanın şöhreti ve halk arasında zikridir. Bu rüya iyi ve güzel hal ve olaylara delalet sayılır. Müjdeye işarettir. Bolluk, bereket ve hayır şeklinde yorumlanır. Cömert birinden gelecek hediyeye işaret eder.

😐 Sesinin zayıf çıktığını gören kimse, halk arasında dinlenmeyecek, önemsenmeyecektir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Uyku aleminde boğazının tıkanıp ses çıkaramadığını görmek ömrü boyunca rızık ve ge­çimini sağlamadan sıkıntı ve darlık çekeceğine delalet ettiğinden bu rüya hiç iyi değildir. Bilmediği bir dille konuştuğunu görmek gelecekle yorumlar. Arapça konuştuğunu görmek şeref ve onurdur. Farsça konuşmak toplumun önde gelenleriyle ilişki kurmak, arkadaşlık yapmak ve onlardan fayda görmek demektir.”

Mağripli Cabir: “Aklen söylenmesi uygun olan, söylenmesinde ve duyulmasından fayda olacağı bilinen bir söz söylediğini görmek hayır­dır. Aklen uygun görülmeyen ve kendisinden hayır ve fayda beklenmeyen bir söz söylediğini görmek de ise hayır yoktur. Bedenindeki organlardan herhangi birinin dile gelip konuştuğunu gör­mek biri aleyhinde şahitlikte bulunacağına delalet eder.”

Kirmanî: “Ses ve konuşma, insanın şöhreti ve halk arasında hayırla anılmasıdır. Görülen veya işitilen ses güzel ve güçlü olursa güzel hayır ve şöhret demektir. Ses zayıf ve çirkin olursa halk arasında kötü şöhret sahibi olmak demektir. Bir kadın, sesinin erkek gibi kalın olduğunu görürse hayra yormaz. Bir erkek için kadın sesi gibi zayıf ve ince ses görmesi aşağılanma, miskinlik ve hakaret demektir.”

İsmail El Eş’as: “Arapça konuştuğunu gören mirasa konar, Hintçe konuşan asil biriyle arkadaş olur. Türkçe konuştuğunu gören kendisi için iyi olmayan bir haber duyar, Rumca konuşan servet edinmeye karşı hırslı olur. Batı dillerinden biriyle konuştuğunu gören asil ve dindar biriyle arkadaş olur. Bütün dillerle birden konuştuğunu gören dünyaya sahip ve insanlar ara­sında şeref ve itibar sahibi olur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada ses duymanın psikanalizi: Düşlerimizde göremediğimiz birinin bizimle konuşması, bilin­çaltımıza ulaşma çabalarımızla ve kendimizi daha iyi tanıma iste­ğimizle ilgilidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın