Rüyada Sıcak Görmek, Sıcak Su Görmek, Sıcak Ekmek Görmek

Rüyada sıcak görmek nimet mi fenalık mı? Rüyada sıcak görmek, sıcak su görmek, sıcak ekmek görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sıcak Görmek

🙂 Ancak sıcak bir şey tutup eli­nin yanmadığını gören kimse, içini ısıtacak bir olay yaşar. Sıcaktan bunalıp gölgeye çekildiğini görmek; sıkıntı ve kederden sonra sevinç ve mutluluğa işaret eder.

😐 Rüyada sıcaktan bunaldığını görmek iyi değildir. Bir ko­nuda ya da bir olay karşısında duyduğunuz sıkıntıyı yansıtır. Örneğin soğuk bir çorba içmek, yuva­da ya da ailede kısmetle ilgili yaşanacak tatsızlıkları anlatır.

Rüyada Sıcak Su Görmek

🙂 Rüyada sıcak su görmek, iyi bir aileye, yardımse­ver akraba ve dostlara delâlet eder. Sevineceğiniz bir kısmete işa­ret eder.

😐 Huzursuzluk ve kaygıya delalettir. Fakat sıcak olması gereken bir suyun soğuk olduğunu görmek de iyi sayılmaz. Rüyada çok sıcak bir yerde bulunmak, ateşi yükselmek, tenkide uğramaya, hakarete maruz kalmaya işaret­tir.

Rüyada Sıcak Ekmek Görmek

🙂 Sıcak ekmek, nimet, genişlik ve dünya nimetine işarettir. Rüyada sıcak ekmek görmek, zorlukla elde edi­len rızka işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Sıcak hava tasa, keder ve üzüntüyle, soğuk ha­va ise zorluk, sıkıntı, eziyet ve azap ile tabir olunur. Vücut organlarından birinin soğuktan donduğunu görmek yok oluşa ya da akrabalarından biri­nin hastalanacağına işarettir. Kış mevsiminde aşırı olmayan soğuk görmek zarar­lı değildir. Bunun gibi yazın ılımlı sıcak da böyledir.”

Kirmani: “Güneşin ısısından rahatsız olup gölgeye sığındığını gören, üzüntü ve endişesinden kurtulur. Gölgede üşüdüğü için güneşe çıkıp ısındığını gö­ren yoksulluk ve ihtiyaçtan kurtulur. Üşüyüp soğuk almak yoksulluğa işa­rettir. Soğuktan alevli ateşle ısındığını görmek hükümet (devlet) hizmetine girmeye, kor ateşte ısınmak yetim malına göz dikmeye, duman ile ısınmak nefsini büyük bir felakete atmaya delalet eder.”

Seyyid Süleyman: “Kışın rüyada çok soğuk ol­duğunu görmek, kötü değildir. Aynı şekilde yaz mev­siminde havanın sıcak olduğunu görmek, şer sayılmaz. Bunun dışında sıcak ve soğuk üzüntü ve azapla tabir edi­lir. Güneşten rahatsız olup gölgeye sığman üzüntüden, gölgede üşüdüğü için güneşe çıkıp ısınan, fakirlikten kur­tulur. Soğuk sebebiyle ateşin karşısına geçip ısınan, devlet hizmetine girer. ”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada sıcaklık hissederek terlediğini görmek, hafif bir hastalığa tutulacağına işaret sayılır. Korda ısınan, yetim malı yer. Üşümek, yoksulluğa; dumanla ısınmak, felakete işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sıcak görmenin psikanalizi: Rüyada herhangi bir objeyle ya da içinde bulunulan mekan­la ilgili olarak hissedilebilecek sıcaklık, ihtiraslı duyguların varlığı­nın habercisidir. Ancak rahatsız edici, yakıcı bir sıcaklık söz konu­suysa, acı veren duygular ve incitici deneyimler vurgulanıyor de­mektir. Rüyada havanın sıcak olduğunu hissetmek, genellikle güneş faktörünün de başrolde olduğu sahnelerde karşımıza çı­kar. Sıcak hava, “kendini iyi hissetme” durumuyla paralel değer­lendirilir. Güneş ışığını üzerinizde hissettiğiniz, sıcak havayla ken­dinizden geçtiğiniz rüyalar, rahatlık, huzur ve yeni umutları içe­ren bir döneme adım atmakta olduğunuzun habercisidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın