Rüyada Serçe Görmek

Rüyada serçe görmek ölüm haberi mi yoksa bol para veya müjdeli haber mi. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Serçe Görmek

🙂 Sıcakkanlı, sempatik, neşeli, dürüst ve tokgözlü bir insanın varlığına işarettir. Serçeyle ilgili rüyalar nasıl görülür­se görülsün genel olarak, böyle bir insanla ahbaplığa, dostlu­ğa ve evliliğe delalettir. Rüyada serçe görmek; kadir ve kıymeti bü­yük bir kimseden yardım görmeye delâlet eder. Bekâr bir kimse bir serçe bulduğunu yahut aldığını görürse hayırlı bir kadınla evlenir. Bazen de serçe gör­mek, erkek çocuğa sahip olmaya işarettir. Rüyada serçe görmek, güzel bir kadın ile tabir edilir. Çok sayıda serçe kuşuna sahip olduğunu görmek, kolay el­de edilen mal şeklinde yorumlanır. Dişi serçe, ahlakı temiz bir kadınla evlenmek şeklinde tabir edilir.

Rüyada serçe görmek, güzel bir kadın ile tabir edilir. Erkek çocuğa da işaret eder. Bir adamın rüyada serçe kuşu görmesi, neşeli bir kimseyle karşılaşacağına delalet eder. Çok sayıda serçe kuşuna sahip olduğunu görmek, kolay el­de edilen mal şeklinde yorumlanır. Serçe kuşu oyun ve hikayelerle halkı eğlendiren bir ne­vi karagöz oynatan ve güldüren kimseye delalet eder. Serçe kuşu görmek bazen erkek çocuğa da işaret­tir. Bir adamın rüyada serçe kuşu görmesi, neşeli bir kimseyle karşılaşacağına delalet eder.

😐 Ancak serçeyi vurmak, sevdiğiniz bi­rini üzeceğiniz; serçenin uçup gitmesi ise, dargınlık hatta ayrılık anlamına gelir. Rüyada serçe kuşu görmek; sebatsızlık yüzün­den başladığınız bir işi yarıda bırakacağınıza işlettir. Hastalıklı bir çocuğunuz olacağına işarettir. Serçe kuşunu rüyasında kestiğini görmesi onun çok hafif ve zayıf bir erkek evladının dünyaya geleceğine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Serçe görmek saygıdeğer bir erkeğe işarettir. Bir serçe bul­duğunu gören saygıdeğer bir zatla arkadaş olur. Dişi bir serçe bulduğu­nu veya satın aldığını gören onurlu bir kadınla evlenir. Bir serçe yavru­su bulduğunu görenin bir çocuğu dünyaya gelir.”

Kirmani: “Elindeki serçe kuşunun uçtuğunu ve bir daha da geri dönmediğini görenin oğlu ya da kızı ölür. Serçelerin gözlerini diktiğini gören, çocukları kandırıp aldatır. Birçok ser­çesinin olduğunu gören bir topluluğun başına geçer. Boğazına bir serçe­nin kaçtığını görenin ya kendi çocuğu ya da akrabalarından birinin oğlu kuyuya düşer. Serçe cinsinden olan diğer kuşlar da serçe gibi tabir olunur.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada serçe görmek, çok kıymetli bir şahsa işaret eder. Dişi serçe bulan veya alan, şerefli bir kadınla evlenir. Serçe yavrusu bulanın, bir çocuğu olur. Elindeki serçenin uçtuğunu ve bir daha dönmediğini görenin evladı vefat eder. Serçenin gözlerini diken, çocukları al­datır. Birçok serçeye sahip olan, bir cemaate başkan olur. Serçe cinsinden kuşlar da böyle tabir olunur.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada serçe kuşu görmek; sebatsızlık yüzünden başladığınız bir işi yanda bırakacağınıza işarettir.” Serçe kuşunun tüyünü yolduğunu ya da etinden yediğini görmek, ünlü birinin malından servet sahibi olmaya işaret eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada serçe görmenin psikanalizi: Rüyada serçe görmek birine bir iyilik yapmak istediğinizi gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın