Rüyada Sel Görmek, Sel Basması, Çamurlu Sel Görmek

Rüyada sel görmek felaket mi bolluk mu? Rüyada sel görmek, sel basması, çamurlu sel görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sel Görmek

🙂 Sel görmek ucuzluk ve bolluk şeklinde yorumlanır. Sel sularının çekildiği­ni görmek, sıkıntıların fazla zarar vermeden biteceğini anlatır. Sel sularını görmek selamete erişmek şeklinde yorumlanır.

😐 Engellenemeyen durumları, beklenmedik sorun ve aksi­likleri temsil eder. Bu rüya, iş ya da özel hayatınızda size da­yatılacak kısıtlayıcı koşulları da açıklar. Ancak selden sonra yerde çamur kaldığı görülürse, sıkıntıların üzerinizde bıraktığı olumsuz etki kolay geçmeyecektir.

Rüyada Sel Basması

😐 Ayrıca rüyada sel basması görmeniz, toplumsal sorunların bi­lincinizdeki yansımasıdır. Yani yaşadığınız ülkeyi ilgilendiren genel bir sorun söz konusudur. Tehlikeye maruz kalınacağı­na işarettir. Düşmandan zarar görmeye, belâya ve hastalığa delâlet eder.

Rüyada Çamurlu Sel Görmek

🙂 Çamurlu kirli sel suları hayırlı rızık ve nimet şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen çamurlu sel aynı zamanda aylardır beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine delildir.

😐 Rüyada çamurlu sel görmek, dört şekilde tabir olunur. Büyük bir düşman, zalim ve cebbar melik, muzaffer asker, şiddetli fitne. Çamurlu sel, batıl ve yalan söze işaret eder. Selin kan ve pislik renginde olması, Cenab-ı Hakk’ın (cc) gazabına delâlet eder. Rüyada sel görmek, büyük ve çetin bir düşman; zalim bir yönetici, galibiyet kazanan asker ve şiddetli fitne şeklinde yorumlanır. Üzüntü ve şiddet şek­linde tabir edilir. Sıkıntı ve hastalık şeklinde tabir edilir. Devlet eliyle yapılan zulme delalet eder. Afet, bela ve hastalık. Kargaşalığa ve sosyal çal­kantılara işaret eder. Kötü sözlü bir kadına işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Sel sularının binaları ve yerleşim merkezlerini tahrip ettiğini görme padişahın zalimliğine ve işkencesine delalet eder. Sel sularının önünden kaçıp kurtulan, düşmandan kurtulur ancak ol­dukça korku da çeker. Soğuk yerlerde sel görmek zarar; sıcak memleketlerde sel görmek hayır, menfaat ve sevinç anlamına gelir. Oldukça büyük bir selin bir yeri basarak orasını harabeye çevirdiğini görmek oradaki insanların yok olmalarıyla yorumlanır.”

Cafer Sadık: “Sel görmek dört şekilde tabir olunur: Düşman, za­lim ve zorba hükümdar, galip asker ve fitne. Gitmek istediği bir yerle kendi arasında sel sularının bir engel oluştur­duğunu gören aksiliklerle karşılaşır, üzüntü ve keder içerisine düşer, arzu­sunu elde etme imkanına sahip olamaz. Selden çıktığını gören üzüntü ve kederden kurtulur. Sel düşman ya da zalim sultan ve ona vekalet edenlerle tabir olunur, demişlerdir. Sellerin ve suların taşarak yeryüzünü kapladığını görmek oralarda ya­şayanların bir azaba ve felakete uğrayacaklarına işarettir.”

Kirmani: “Sel sularının kendisini alıp götürdüğünü, daha sonra da kurtulduğunu görmek padişah veya padişaha vekalet edenlerden zarar ve sıkıntı göre­ceğine, daha sonra da bunlardan kurtulacağına delalet eder. Gitmek istediği bir yerle kendi arasında sel sularının bir engel oluştur­duğunu gören aksiliklerle karşılaşır, üzüntü ve keder içerisine düşer, arzu­sunu elde etme imkanına sahip olamaz. Selden çıktığını gören üzüntü ve kederden kurtulur. Sel düşman ya da zalim sultan ve ona vekalet edenlerle tabir olunur, demişlerdir. Sellerin ve suların taşarak yeryüzünü kapladığını görmek oralarda ya­şayanların bir azaba ve felakete uğrayacaklarına işarettir.”

Nabluslu Abdulgani: “Sel görmek düşman, zarar, ziyan, zulüm, fesat ve benzeri şeylerle tabir olunur. Yağan yağmurların etkisiyle sellerin oluştuğunu gören bir eziyetle kar­şılaşır. Ya hasta olur veya zahmetli ve uzak bir yolculuğa çıkar. Sel sularının iş yerlerine girdiğini ve zemin katları kuşattığını görmek ya Allah’tan gelebilecek bir belaya ya da sultanın zalimliğine işarettir. Sel sularının önünü nehre doğru çevirdiğini gören bir düşmanı kovar, ya da birinden yardım isteyerek onun sayesinde düşman tehlikesinden kurtulmuş olur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sel görmenin psikanalizi: Doğal afetlerle ilgili diğer rüyalarda olduğu gibi, güvensizlik, huzursuzluk duygularını ve tedirginliği vurgular. Ancak bazı du­rumlarda, sel sularının engelleri aşıp ilerlemesine benzer biçim­de, kendi kişisel kapasitemizi genişletmekte olduğumuz anlamı­na da gelebilir. Burada ayırt edici ölçüt, selin rüya sırasında biz­de uyandırdığı duyguların niteliği olacaktır.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın