Rüyada Şeftali Görmek, Şeftali Yemek, Şeftali Ağacı Görmek

Düşlerde görülen şeftali nimet mi annelik mi? Rüyada şeftali görmek, şeftali yemek, şeftali ağacı görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Şeftali Görmek

🙂 Rüyada pembemsi renkli, olgun şeftaliler, anne ya da abla gibi yakın bir kadın aracılığıyla alınacak bir kısmete işarettir. Rüyada şeftali görmek bekar bir erkek için bu rüya, varlıklı bir ailenin kızıy­la evliliktir. Rüyada şeftali görmek, itibarınızın ve mevkiinizin bir kat daha artacağına işaret eder.

😐 Ancak sarımsı renkte şeftali, hastalığa; yeşilimsi şeftaliyse kısmetle ilgili sorunlara delalettir. Rüyada görülen çürük veya bozuk şeftali, birkaç gün içinde bir şeye üzüleceğine veya bir işte zarar edeceğine, bir fırsatı kaçıracağına alamettir.

Rüyada Şeftali Yemek

🙂 Rüyada tatlı şeftali yediğini görmek, arzusuna kavuşmak demektir. Rüyada şeftali yemek, çalışkanlığınız ve sebatkarlığınız sayesinde iş hayatınızda başarı kazanacağınıza, çevrinizde itibar kazanacağınıza işarettir.

😐 Rüyada şeftali yemek fena haberlere alâmet­tir. Şeftali ağacını görmek ve şeftali yemek fenadır. Yenmeyecek durumdaki bir şeftali yemek zalim ve insafsız bir tehlikeye maruz kalacağına işarettir.

Rüyada Şeftali Ağacı Görmek

🙂 Şeftali ağacı, cömert ve zengin bir adam şeklin­de yorumlanır. Şeftali fidesi veya fidanı bazen iyi arkadaş veya kardeş şeklin­de de tabir edilir. Şeftali ağacını rüyada görmek, çok zeki ve kabiliyetli çocuklarınız olacağına işarettir.

Rüyada Şeftali Toplamak

😐 Korku ve belalara uğramak şeklinde tabir edilir. Şeftali toplamak para kaybıdır. Şeftali toplamak, hakkınızda biri iftirada bulunacağına alametle yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyanızda şeftali gördüyseniz veya şeftali yiyorsanız; Başarılı çalışmalarınızın karşılığını alacağınıza, bekar iseniz; evleneceğinize, evli iseniz; mutlu bir hayat süreceğinize işarettir. Sarı renkte ve mevsimi dışında görülen şeftali hastalık ve derttir. Vaktinde görülen şeftali ise gelip geçici hafif bir hastalık demektir. Yeşil ya da beyaz şeftaliyi mevsiminde yediğini gören hayır görür.”

İbn-i Şirin: “Ağaçtan bir şeftali kopardığını görmek bir tüccardan menfaat görmeye delalet eder. Bir şeftaliyi kesip yediğini gören, eğer meyve ekşi ve acıysa, üzüntü ve kedere düşer. Eğer yediğini gördüğü şeftali tatlıysa bir din adamından menfaat görür. Bu rüya, kimseyle anlaşamayan has­talıklı bir adama veya makamını çabucak kaybedenlere işarettir. Rüyada şeftali yemek çok kötü haberler anlamına gelir.”

Seyyid Süleyman: “Şeftali ağacı, kimseyle anlaşamayan, yalnızlıktan hoşlanan, beden özürlü biri; ya da çok kısa bir zamanda yükseldiği bir mevkii aynı hızla kaybederek saygı ve itibarını kaybetmiş bir kimseyle ta­bir olunur.”

Cafer-i Sadık: “Şeftali rüyası dört şekilde tabir olunur, demiştir: Ca­riye, erkek evlat, mal, yabancı bir kimseden görülen menfaat. Ağacından bir şeftali kopardığını görenin eli­ne yakışıklı ve gösterişe önem veren birinden mal geçer. Tatlı ve ekşi şef­tali arzulanan şeye sahip olmaya işarettir. Mevsiminde yeşil ve beyaz şeftali görmek, hayır ve menfaattir. Sarı şeftali hastalığa delildir. Meyveyi dalından koparan, bir tüccardan fayda görür.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada şeftali görmenin psikanalizi: Rüyada görülen şeftali, deneyimlerin yararı­nı görmek ve harcanan çabanın karşılığını almak olarak değerlendirilir, ama türüne göre şeftali simgesi daha farklı anlamlar da içerebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın