Rüyada Şarkı Söylemek, Şarkı Söyleyen Birini Görmek, Şarkı Dinlemek

Düşlerde şarkı söylemek ünlü olmak mı keder mi? Rüyada şarkı söylemek, şarkı söyleyen birini görmek, şarkı dinlemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Şarkı Söylemek

🙂 Rüyasın­da şarkı söylediğini kimse, hak ettiği başarıya ki­şisel gayretiyle ulaşır. İn­san ilişkilerinde başarılı olmak demektir. Şarkı söylediğini görmek gelecekte sefa içinde geçecek bir hayata delâlettir. Rüyada şarkı söylemek, isteklerinize kavuşma imkanına sahip olacağınıza, iş ve his hayatınızda başarı kazanacağınıza işarettir.

😐 Ancak keyif, neşe, huzur vermeyen bir şarkı, üzüntü yaratacak dedikodu anlamına gelir. Ayrıca duygu­larla ilgili sıkıntıyı yansıtır.

Rüyada Şarkı Söyleyen Birini Görmek

🙂 Rüyada şarkı söyleyen birini görmek; ferahlı­ğa, sıkıntılardan uzaklaşmaya ve vaaz dinlemeye işaret eder. Şarkı söyleyen şarkıcı görmek, sevince, bazen de başka bir yere taşınmaya işaret eder.

😐 Rüyada birini şarkı söylerken görmek; hislerinizin son günlerde çok inceleneceğine, âşık olacağınıza, sevgilinizin ilti­fatına nail olamayacağınıza işarettir.

Rüyada Şarkı Dinlemek

🙂 Rüyada şarkı duymak, dinlemek her zaman huzuru ve mutluluğu temsil eder. Bekar biri için rüyada şarkı dinlemek, ayaklarını yer­den kesecek bir aşka işarettir. Hasta birinin rüyasında güzel bir şarkı duyması veya dinlemesi, kısa zamanda şifa bulacağına yorulur. Evde şarkı dinlemek yuvada, ailede huzura delalettir, eğer bir sorun varsa da kısa za­manda çözülecektir.

😐 Allah’ı unutturacak bir şarkı dinlediğini gören kim­se, boş işlerle uğraşır ve sadece dünya nimetlerine mey­leder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Şarkı söylemek üç şekilde yorumlanır: Alim, hekim ve vaiz. Çarşıda şarkı söylediğini görmek zengin için hayasızlık, yoksul için aklını kaybetmek demektir. Hamamda şarkı söylediğini gören anlaşılmaz şeyler söyler. Bir yerde şarkı söylediğini görmek, o yerde dost ve arkadaşlar arasında ayrılığı ge­rektirecek yalan ve hilenin meydana gelmesine delalet eder.”

Kirmani: “Şarkıcı, alim vaiz ve güzel sözlerle hayranlık uyandıran bir şahıstır. Şarkı söylemek, umumiyetle iyi sayılmaz. Alacağınız bir üzüleceğinize, manevi sıkıntı işarettir. Rüyanızda şarkı habere fazlasıyla içine gireceğiniz anlamına gelir. Rüyada bir şarkıcı kadın görmek; hissi hayatınızda çok buhranlı anlar geçireceğinize ve belki de sevgilinizi kaybedeceğinize işaret olarak yorumlanır.

Seyyid Süleyman: Söylediğinizi görmek: Bir yakınınızı görmekle sevineceğinize, ancak gitmesiyle birlikte tekrar yalnızlığınızla baş başa kalacağınıza işarettir. Yalnızlığınızı giderecek ve size yarenlik ede­cek birisiyle tanışacağınıza işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Gören erkekse, aşk hayatınızın altüst olacağına, beraber olduğunuz erkekten ayrılma noktasına geleceğinize ve çok acı çekeceğinize işarettir. Güzel sesle şarkı söylediğini görmek karlı tica­rete, kötü bir sesle haykırdığını görmek zararlı ticarete delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada şarkı görmenin psikanalizi: Çok genel bir tanımla rüyada şarkı, iç dünyamızın derin­liklerini ve güçlü duygularımızı simgeler. Şarkı dinlemek ya da rü­yada “fonda” bir şarkı duymak, bütünüyle o tür müziğin normal­de sizde uyandırdığı duygularla bağlantılıdır. Sevdiğiniz türde bir şarkı, sözcüklerle tanımlayamadığınız, ancak içinizde güçlü bi­çimde var olan duyguların size huzur verdiği anlamına gelebilir. Bunun karşıtı olarak, sevmediğiniz bir şarkı, sizi rahatsız eden, belki de incinmiş duygularınıza dikkat çekiyor olabilir. Eğer rüya­nızda şarkı yapan, çalan ya da şarkı söyleyen kişi sizseniz, kendi­nizi yeterince iyi ifade edemediğinizi ve insanların bazı olumlu özelliklerinizi görmediklerini, fark etmediklerini düşünüyorsu­nuz demektir. Belki de kişiliğinizi ve duygularınızı, insanlara daha net ve daha yumuşak biçimde tanıtmanız, ifade etmeniz gereki­yordur.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın