Rüyada Şarap Görmek, Şarap İçmek, Kırmızı Şarap İçmek

Düşlerde şarap görmek fenalık mı alkolik mi? Rüyada şarap görmek, şarap içmek, kırmızı şarap içmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Şarap Görmek

🙂 Rüya tabircilerine göre din bakımından haram olan şarap gibi içkilerin rüyada görülmesi hayra delâlet etmektedir. Rüyada şarap görmek, bütün arzu ve isteklerinizin kısa bir zaman sonra yerine gelerek size mesut bir hayat yaşatacağına işarettir. Rüyada görülen şarap, katıldığınız bir toplantıda yeni dostlar edineceğinize, bu dostlar sayesinde para kazanacağınıza, mal-mülk sahibi olacağınıza delildir.

😐 Tadı kötü veya sarhoş olduğunuz bir şarap rüyası hoş olmayan durumları ve tatsızlıkları temsil eder. Kırmızı şarap, haram paraya; beyaz şarapsa ani bir rahatsızlığa işarettir. Ayrıca şişeyle görülen şarap, densiz ve tutarsız bir in­sanı da simgeler. Rüyasında şarap içtiğini gören, başkalarının aracılığıyla haram bir para alır. Şarapla ilgili rüyalar bekarlar için, kötü huylu biriyle evliliktir. Eğer rüyada şarabın dökül­düğü görülürse, yakın zamanda bir kavgaya karışabileceğinizi belirtir.

Rüyada Şarap İçmek

🙂 Düşünde şarap içmek; mal, şifa ve rahattır. Güzel bir bahçede şarap içtiğini görmek, ahirette Kevser şarabı içmek şeklinde yorumlanır. Rüyada şarap içmek toplamak çok büyük kar ve kazanca işarettir.

😐 Ekşi şa­rap ve şerbet içen; korku ve kedere uğrar. Kendini sarhoş gören ve içki içen kişinin eline haram mal geçer, şarap içmek iyi değildir. Rüyada şarap içmek, Cenab-ı Hakka isyan etmeye, haram mala, gam ve kedere delâlet eder. Şarap içmek dünyada kuvvet ve kud­rete ve ahireti unutmaya işaret eder. İçki içip sarhoş olduğunu görmek; yalan konuşmaya, kötü söz söylemeye, sırrı ifşa etmeye ve zinaya tabir olu­nur.

Rüyada Kırmızı Şarap İçmek

🙂 Ölü bir kimsenin kırmızı şarap içtiğini görmek; o ölünün ahiretteki halinin iyi olmasına delâlettir. Kırmızı şarap içtiğini görmek devlete ait bir işte çalışacağına ve nimete delalet eder. Rüyada kırmızı şarap içmek, kuvvet ve kudretle tabir olunur.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Sirin: “Geniş ve güzel bir bahçede şarap içtiğini gören Kevser şarabından içer. Henüz maya tutmamış şıra halindeki şaraptan içtiği­ni görmek gam, keder ve hastalığa; tatlı şarap içtiğini görmek kısa sürede tükenecek dünya malına; acı şarap içtiğini görmek sonradan fakirliğe yol açacak haram mala işarettir. Ekşi olmayan üzüm şerbeti içmek mal, nimet, hayır ve menfaattir. Üzüm ve hurma şarapları aynı şekilde yorumlanır. Rakı, konyak, viski ve benzeri sarhoş edici içkilerden içtiğini gören Al­lah’a isyan eder. Bir rivayete göre haram kazançla geçimini sağlar. Dinde haram sayılan içecek rüyası iyi değildir, hayra delalet etmez demişlerdir.”

Kirmani: “Şarap içtiğini görmek dünyada güç ve kudret sahibi olmaya, ahiretle ilgili işlerde tembellik ve gevşekliğe, bir rivayete göre Allah’a isyan etmeye delalet eder. Her türlü alkollü içki, Cenab-ı Hakka isyan etmeğe ve haram kazanca delildir. Tatlı üzüm şerbeti içmek, mal hayır ve nimettir. Üzüm ve hurma şaraplarının tabiri aynıdır.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada şarap içip sarhoş olmak, haram mal ile tabir olunur. Rüyada şarap içtiğini gören kimse, ahmaklık ve cehaletle anılır. Bu rüya, dünyevi yönden kuvvetli, uhrevî yönden zayıf bir insana işarettir.”

Nablusi: “Rüyada arkadaşlarınızla birlikte eğlenerek içki içtiğinizi görmek, size oldukça yüklü bir para kazandıracak bir iş yapacağınıza, elinizdeki bir bardak şarabı sonuna kadar kafanıza dikerek hepsini biriyle içtiğinizi görmek; çok sinirlenilecek bir haber alarak üzüleceğinize yorumlanır. Bir arkadaşınızdan hediye olarak bir şişe şarap almak veya ona bir şişe şarap vermek; paraya ve şansa, şarap sattığınızı görmek, çok ciddi bir kavgaya yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada şarap görmenin psikanalizi: Rüyada şarap görülmesi eğlenmek, kafanızı dağıtmak istiyor olabilirsiniz. Düşlerde görülen şarap yeni ortamlara ve yeni şartlara kolaylıkla uyum sağlayacağımızı gösterir. Ancak şarap içip sarhoş olduğunuz bir rüya sahnesi, duygularımızdaki olumsuz değiş­melere ve ayrıca artık kurtulmak istediğimiz düşünceler ve in­sanlara işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın