Rüyada Şapka Görmek, Şapka Takmak

Düşlerde şapka görmek varlık mı iyilik mi demek? Rüyada şapka görmek, şapka takmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Şapka Görmek

🙂 Başa giyilen her şey gibi şapka da genel olarak genç kızlar için evlilik; erkekler için yeni ve hayırlı bir kısmet; evli­ler içinse işte başarı ve maddi rahatlama demektir. Rüyada şapka görmek iyilik demektir.

Rüyada Şapka Takmak

😐 Rüya­da şapka takmak, bir kısmeti tepeceğinize işaret eder. Kadınlar için bu rüya ayrılık anlamına da gelir. Rüyasında şapka takmak gören fenalığa uğ­rar.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Şapka görmek üç türlü yorumlanır: Güneşten korunmak için hasırdan yapılmış geniş kenarlı şapka giydi­ğini gören sıkıntılarından kurtulur. Hıristiyan gençlerinin giyinmiş oldukları şapkayı başına taktığını gören inançsızlığa yönelir, yani inanç zayıflığına uğrar. Kumaştan yapılmış şapka taktığını görmek sıkıntı, hüzün ve kede­re işarettir.”

Kirmani: “Rüyanızda şapka gördüyseniz; Katılacağınız bir toplantıda yeni dostlar edineceğinize, bu dostlar sayesinde iş hayatınızda başarı kazanacağınıza işarettir. Geniş kenarlı, hasır şapka giyen, sıkıntıdan kurtulur. Hıristiyanların kullandığı türde şapka giyen, küfre meyleder. Kumaş şapka, üzüntüye işarettir.”

Nablusi: “Rüyada yeni bir şapka aldığını gören kimse, yeni bir işe veya yeni bir makama yükselir. Rüyasında şapka gören veya şapka taktığını gören kimse, huzurlu ve bereketli bir işe girer. Rüyada bir dükkandan şapka satın alarak başınıza giydiğinizi görmek, bir kimsenin yardımı ile işlerinizi kolaylaştıracağınıza, bundan dolayı kazancınızın da oldukça artacağına işarettir. Başınıza yeni bir şapka giydiğinizi görmek, bir kimse ile iş hakkında görüşeceğinize ve ona teklifinizi kabul ettirirseniz yeni başlayacağınıza bir işten iyi kazanç elde edeceğinize işaret eder.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada şapka satın almak, birisinin yardımı ile işlerinin kolaylaşacağına ve başarıya ulaşacağına, bundan dolayı kazancının ar­tacağına ve yeni bir işe girişeceğine, eğer başında yeni bir şapka giydi­ğini görmüş ise, çok karlı bir işe girişeceğine, eğer şapka eski ve soluk ise, görüşüp sonunda peki diyeceği bir para teklifine, başkasından bir şapka hediye edildiğini görmek ise; bir makama erişeceği anlamına gelir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada şapka görmenin psikanalizi: Kıyafetlerinizle ilgili aklınıza takılanların olduğunu gösterebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın