Rüyada Sabun Görmek, Beyaz Sabun Görmek, Sabun Almak

Rüyada sabun görmek evlilik mi iyilik mi? Rüyada sabun görmek, beyaz sabun görmek, sabun almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sabun Görmek

🙂 Rüyada sabun görmek; elde edilen mala, hasta kimsenin şifa bulmasına, günahkâr kimsenin tövbe etmesine, sıkıntı ve kederin son bulmasına ve sağlam imana delâlet eder. Sabun rüyası, elde edilecek mala işarettir.

Rüyada Beyaz Sabun Görmek

🙂 Beyaz sabun, rüya sahibinin amirine arz edeceği bir olaya delalet sayılır. Beyaz sabunla bir şey yıkadığını görmek, temizliğe, hastalıktan kurtulmaya, tövbe etmeye, üzüntü ve kederden sevince çıkmaya ve borcu ödemeye işaret eder.

Rüyada Sabun Almak

😐 Sabunla almakla ilgili rüyalar hayra yorulmaz. Nasıl görülür­se görülsün, tatsızlık, sıkıntı ya da dargınlık anlamına gelir. Rüyada sabun aldığını görmek kederlenmeye işaret­tir.

Rüyada Yeşil Sabun Görmek

😐 Rüyada yeşil sabun görmek; ikiyüzlü birisiyle dost olma­ya delâlet eder. Ailenizi geçindirebilmek için çok çalışacağınıza, öyle ki uyuma­ya bile vakit bulamayacağınıza işarettir. Ça­lışmalarınızın ve çabalarınızın karşılığını maddi ve manevi olarak hak ettiği­niz değerde alamayacağınıza işarettir. Yeşil sabun sattığınızı görmek kazancınızdan sizin dışınızda herkesin faydalanacağına işarettir.

Rüyada Kalıp Sabun Görmek

🙂 Rüyada kalıp sabun görmek sizi zor durumda bıra­kacak tüm dertlerinizden kurtulacağınıza işarettir. Bir başka yoruma göre de kazancınıza yorumlanır. Kalıp sabun aldığınızı görmek insanla­ra iyilik yaparak mutlu olduğunuza işarettir. Günlük hayatınızı kolaylaştıracak bir makine alacağınıza işa­rettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyanızda sabun gördüyseniz bu aralar alacağınız bir habere fazlasıyla üzüleceğinize işarettir. Sabun görmek mala, sabunun kullanılması dindarlığa, gü­nahlardan arınmaya, sabun yediğini görmek zahmet ve sıkıntıyla elde edi­len mala, bir rivayete göre hüzün ve sıkıntıya işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Sabun görmek, mala ve dine işaret eder. Yemek ise sıkıntıya veya zahmet çekerek mal kazanmaya işaret eder. Rüyada sabun görmek, ele geçecek bir mala işaret eder. Bazen de kederin gitmesi diye tabir olunur. Rüyada sabun görmek, servet, takva ve maddî durumu düzeltmeye işaret olarak yorumlanır.”

Kirmani: “Bir sabunla elini, yüzünü yıkadığını gören kimse, gireceği davada temize çıkar. Davası yoksa, maddî ve manevî durumu düzelir. Elde sabun parçası görmek, kederli kimseye teselli veren bir dost, bir yakın olarak yorumlanır. Bu rüya, hastanın şifa bulmasına, günahkar kimsenin tevbe etmesine, üzüntü varsa kurtulmaya, borçlu içinde borcunu ödemeye delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada sabun görmek veya sabunla bir şey yıkamak, genç erkekler için, para kazanmak için yaptığı işlerde başarılı olacağına, bir sabun kalıbını eline alıp baktığını görmek, bir kederli arkada şına teselli vererek onu sessizliğe davet edeceğine, sabunla ellerini yıkadığını görmek, borçlarından kurtulacağına, bütün pürüzlü işlerinin temizleneceğine yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sabun görmenin psikanalizi: Rüyada sabun görmek, sabunla yıkanmak ve sabunu kö­pürtmek, çoğunlukla temizlenme ve arınma isteğimize işaret eder. Bu fiziksel değil, ruhsal ve duygusal bir temizlenmedir ve son dönemde yaptığınız bazı şeylerin yanlış olduğunu düşündü­ğünüzü ya da başkalarının sizi yanlışlıklara sürüklediğine inandı­ğınızı gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın