Rüyada Rüzgar Görmek, Rüzgar Esmesi, Şiddetli Rüzgar Görmek

Düşlerde görülen rüzgar nimet mi makam mı? Rüyada rüzgar görmek, rüzgar esmesi, şiddetli rüzgar görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Rüzgar Görmek

🙂 Hafif rüzgar, yeni ve hoş gelişmelere işaret eder. Özellikle denizden esen rüzgâr, gelişmelerin ya da değişikliklerin bolluğa da neden olacağını anlatır. Rüyasın­da rüzgârda sürüklendiğini gören kimse, uzun bir yola çıkar. Bu, içsel bir yolculuğa da dönüşebilir. Rüzgârdan uçtuğunu görmekse, yeni hayatınızı benimseyerek çok mutlu olacağını­za delalet eder. Rüzgârın kendisini havaya kaldırdığını gören kimse­nin mal ve nimeti çoğalır. Şerefi artar ve yüksek maka­ma çıkar. Tabircilere göre, zafer ve müjdeye de de­lalet eden rüzgar rüyası, bazen saltanat ve devlete de işaret eder. Rüzgarın kendisini bir yerden alıp bir yere götürdüğünü görmek, saltanat ve devlete delalet eder. Rüzgar rüyası, bazen Allah tarafından gelecek müjde şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Rüzgar Esmesi

🙂 Sabah rüzgârının esmesi sürür ve şifaya, poyrazın estiğini görmek rahatlık, düşün­ceden kurtulmak ve çok nimetle, lodos estiğini görmek gam ve kaderden kurtulup hayra delâlet eder. Rüyada rüzgâr estiğini görmek; kuvvet, mal, şifa ve rahat ile tabir olunur. “Seba rüzgârlarını”nın estiğini görmek; ucuzluk, bolluk ve müj­deye işarettir. Rüzgarın estiğini görmek, ucuzluk ve bolluk şeklinde tabir edilir.

😐 “Batı rüzgârını” gören kimse kıtlık, belâ ve musibete düçâr olur. Sıcak esen rüzgarlar, yakıcı hastalıklara; kız rüzgarı soğuk hastalıklara delildir.

Rüyada Şiddetli Rüzgar Görmek

😐 Sert rüzgar ise, hayatınızı tamamen değiştirebilecek önemde bir habere işarettir. Gelişmelerin para harcama­nızı gerektireceğini belirtir. Hayatınızdaki yeni­liklerden huzursuz olacağınızı; yeniliklerin geçmişteki olayları da gündeme getireceğini açıklar. Rüyada rüzgarın şiddetli şekilde estiğini görmek, rüyada görülen yerde yaşayan insanlara dehşetli bir korkunun gelece­ğine delalet eder. Rüzgârı toz ve toprağı kaldırarak eser gör­mek o memlekete afet ve sıkıntı erişeceğine işarettir. Şiddetli bir şekilde esen rüzgârı görmek; korkuya, hastalık ve ölüme delâlet eder. Şiddetli bir rüzgarın estiğini görmek, o bölgede ya­şayanların büyük korkuyla karşılaşacaklarının habercisidir. Ağaçları kökünden sökecek derecede kuvvetli esen rüzgar, bulaşıcı hastalıklarla yahut kıtlıkla yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Şiddetli rüzgar estiğini görmek, o bölge halkında büyük bir korkunun meydana geleceğine; ağaçları kökünden sökecek derecede şid­detli rüzgar görmek o bölge halkına taun (veba), kıtlık ve kargaşa gibi bir bela ve kötülüğün bulaşmasına işarettir.”

Mağribli Cabiri: “Şiddetli rüzgarın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek ecelin yaklaştı­ğına, rüzgarla havalandıktan sonra tekrar yere indiğini görmek hastalan­dıktan sonra iyileşmeye delalet eder.”

Aşar bin İsmail: “Doğu rüzgarlarının estiğini görmek o bölge halkının hayır ve sağlığına, hafif batı rüzgarının estiğini görmek o bölge insanlarının mal ve mülklerinin artacağına, kuzey rüzga­rının hafiften esmesi rahmete ve hastalara şifaya delalet edip bu rüzgar­ların şiddetli olarak estiğini görmek hayra alamet değildir.”

Kirmani: “Sam yeli yani sıcak rüzgâr görmek görmek ateşli hastalıklara, soğuk kış rüzgarı görmek soğuk, üşütücü hastalıklara; ılımlı rüzgar görmek sağlık ve sıhhate; ağaçların çi­çeklerini açtıran bahar rüzgarını görmek o bölge insanlarının mutlulukları­na delalet eder. Rüzgarın kendisini sürüklediğini görmek uzun yolculuğa ve bu yolcu­luktan kendisine mevki, makam ve fayda sağlanacağına işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada rüzgar görmenin psikanalizi: Esmekte olan rüzgarın net biçimde hisse­dildiği rüyalar, yaşamınızda sizi etkileyen, ancak varlığını fark etmediğiniz kişi ya da olgulara dikkat çeker. Bunlar bazen, kamuoyunun ve çevrenizdekilerin fikir ya da değer yargıları olabilir. Söz konusu etkenler, rüzgarın yönünün önemine benzer biçimde sizi olumlu ya da olumsuz olarak etkileyebilir. (Eğer rüyanızda rüzgarın belli bir yöne doğru estiğini fark ediyorsanız, “kuzey” ya da “batı” gibi, belirlediğiniz yöne alfabetik dizinimizde ayrıca bakınız.) Sonuçta, rüyalarda esen rüzgar, hareketlerinize ve girişimlerinize set çekildiğini ya da bunun tam aksine, destek­lendiğinizi gösterir. Rüzgarın sizi engellemesi ya da arkanızdan ese­rek ilerletmesi, bu durumlardan hangisinin geçerli olduğunu; baş­ka bir deyişle, etkinin olumlu mu, yoksa olumsuz mu olduğunu gösterecektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın