Rüyada Pislik Görmek

Rüyada pislik görmek zenginlik mi fenalık mı? Rüyada pislik görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pislik Görmek

🙂 Sanılanın aksine daima hayra yorulur. Nasıl görülür­se görülsün paraya işaret eder. Büyük abdest bozan, gamdan kurtulur, zekatını verir. Bir mezbelede, deniz kenarında veya münasip bir yerde ab­dest bozan bütün sıkıntılarından kurtulur. Zengin olur. Pislik çıkarmak bazılarınca günahtan ve sıkıntıdan kurtulmakla yorumlanmıştır. Pis bir insanı görmek yoksullar için biraz rahatlık demektir. Rüyada pislik görmek, manasının aksine, temizliğe işaret eder.

😐 Rüyada pislik görmek; pislikle oynamak, haram yoldan elinize para geçeceğine, at ve diğer hayvan pislikleri gör­mek; yolculuğa delâlet eder. Pislikle oynamak, manasız işlerle za­man öldüreceğinize delâlet eder. Pisliğini bir kap içine veya elbisesine yapan, bir kadın yüzünden sıkıntı çeker. Odada olursa, ceza öder. Bir vadi yahut derede ise, devlet tarafından üzülür. Pisliğini eline yaptığını ama kimsenin görmediğini his­seden, mal kaybına uğrar. Halkın önünde abdest bozan, kötü bir şey yapar. Pantolonuna pisleyen, karısına zulmeder ve onu boşar. Gömleğini kirleten, itibarını kay­beder. Pisliğe bulandığını gören ya korkar ya hastalanır. Sarraf ise, faizden kazanır. Ancak pislik umumiyetle; üzüntü, hastalık ve haram maldır. Gayrimeşru yollardan para kazanacağınıza ve bu durumu gönül rahatlığıyla kabul edeceğinize işarettir. Zenginler için ise, duralama dönemi anlamına gelir. Pis­likle oynadığınızı görmek vaktinizi gereksiz işlere harcayacağınıza, kendi­nize bile faydanız olmayacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada abdest bozmak, vicdanen duyduğu bir huzursuzluktan kurtulduğunu gösterir.”

Kirmani: “Bir kimse iş veya ev hayatında gösterdiği haksız bir tepkiden sonradan vicdan azabı duyarak üzüldüğünü görmesi, o kimsenin hakiki hayatta arkadaşlarına ve aile bireylerine şefkatli ve samimi davrandığına işarettir.”

Nablusi: “Rüyada bir tuvalette bulunduğunu ve abdest bozarken acı duyduğunu görmesi, kazancının atacağına, vücudundan çıkan necasetin sıvı olması, hayatının kolay geçeceğine, katı olması iş hayatında kazancını çok güçlükle elde edeceğine işaret sayılır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pislik görmenin psikanalizi: Rüyada görülen pislik içinizden atmak istediklerinize, sıkıntılarınıza işaret eder. Mutluluk için yapmanız gerekenler olduğuna, insanlarla dertleşmeniz gerektiğine işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın