Rüyada Pire Görmek, Pire Öldürmek

Düşlerde görülen pire düşman mı kötü insan mı? Rüyada pire öldürmek, pire öldürmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pire Görmek

🙂 Daima paraya işarettir. Özellikle rüyasında pireler tarafından ısırılıp kaşındığını gören kimse, çok çalışmasının, uğraşmasının karşılığını fazlasıyla alır. Rüyada pire tarafından ısırıldığını görmek, mala delalettir. Sayılamayacak kadar çok olanları ise mala ve mülke işarettir.

😐 Ancak bu paranın ele geçmesi kolay olmayacaktır. Ancak kirli bir yerde görülen pire­ler, niyeti anlaşılmayan bir insanla iş yapma durumudur. Bu iş­ten elde edilecek para pek hayırlı olmayabilir. Düşte pire ve bit görmek zayıflığa işarettir. Rüyada pire görmek; hain, zayıf ve miskin kimseye delâlet eder. Pirenin kendisini ısırdığını gören kimsenin eline ha­ram yolla mal geçer. Rüyada görülen pire, miskin birine delalet eder. Sayılabilen bit, pire ve tahtakurusu düşmandır. Pirelerin sizi sardığını görmek böyle bir düşmanınızın ol­masından dolayı, çevrenizdekilerin alayına maruz kalacağınıza işarettir. Pirenin ısırdığını ve kaşındığınızı görmek malınızdan ufak ufak tırtıklanacağına işarettir.

Rüyada Pire Öldürmek

🙂 Pire öldürdüğünü görmek; kötü ve zayıf düşmandan kurtulmaya işaret eder. Pire öl­dürdüğünü görmek, kötü kalpli bir kimsenin şerrinden emin olmakla tabir edilir. Pi­releri öldürdüğünüzü görmek kötü bir insanı kendinize muhatap alarak üstüne gideceğinize ve bertaraf edeceğinize işarettir.

😐 Pire, tahtakurusu ve benzeri haşerelerden birisini öldürdüğünü görmek servet ve huzuru kaçırmaktan öte gidemeyen korkak düşmanlar olarak yorumlanır. Rüyada pire öldürmek, zayıf imanlı tembel bir kimseye işaret eder. Bazen de zayıf bir imanla tabir olunur. Rüyada pire öldürdüğünü gören kimseye kötü insanlardan üzüntü isabet eder. Kendine bile faydası olmayan zavallı bir kimsenin size kin duyma­sına işarettir. Bir başka yoruma göre de iftiracı, işe yaramaz musibet bir in­sana işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Sirin: “Pire zayıf düşmanlarla yorumlanır. Üzerine birçok pirenin toplanıp vücudunu ısırdıklarını gören halkın diline düşer ve zarar görür. Bir pire öldürdüğünü gören hain ve alçak birinin şerrinden kurtulur.

Ebu Sait El Vaiz: “Pire rüyası hain, alçak, sözünü, sohbetini bil­meyen bir kimseyle yorumlanır. Kendisini bir pirenin ısırdığını gören, mal ve para kazanır. Yatağında ve elbiselerinde birçok pirenin dolaştığını gör­mek hain ve alçak bir adamla eşinin veya ailesinden bir başkasının ilişki­sinin bulunduğuna delalet eder. ”

Kirmani: “Rüyanızda pire gördüyseniz; sizin veya bir yakınınızın hastalanacağına, kendinizi bakmadığınız takdirde hastalığınızın kötü bir safhaya gireceğine işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Pire hain, alçak ve kötü sözlü birine işarettir. Ya­tağında veya elbisesinde pireler görenin karısı veya bir yakını aşağılık bir adamla münasebette bulunur. Pire öl­düren böyle birinin şerrinden kurtulur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pire görmenin psikanalizi: Rüyada pire görmek, günlük yaşantımızda bizi rahatsız eden, üzerimizde gerilim yaratan birilerinin varlığına ve onlardan kur­tulma isteğimize işaret eder. Bedenimizdeki pireler, yaşantımızın seyrini olumsuz yönde etkileyen ve bize tedirginlik veren dış çevremizdeki bir ya da birkaç insanı simgeler.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın