Rüyada Pilav Görmek, Pilav Yemek, Pilav Yapmak

Düşlerde görülen pilav nimet mi zenginlik mi? Rüyada pilav görmek, pilav yemek, pilav yapmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pilav Görmek

🙂 Genel olarak hayırlı bir kısmeti ve işi temsil eder. Rüyada pilav görmek; iş sahanızda büyük muvaffa­kiyete, pilav pişirdiğinizi görmek; yeni bir iş teşebbüsüne atılacağı­nıza, pilav yediğini görmek ise; işinizden fevkalâde netice alarak zenginleşeceğinize işarettir. Rüyada yemek görmenin önemli anlamını öğrenmek için BKZ.

Rüyada Pilav Yemek

🙂 Rüyada pilav yediğini gören kimse, ev ve iş hayatını düzene sokar. Pilav yediğini görmek; iş saha­sında büyük başarılara imza atmaya delâlet eder. Rüyada pilav yemek uzun zamandır beklenen müjdeli haberin geleceğine işarettir.

Rüyada Pilav Yapmak

🙂 Geçmişte gizli kalan, ancak aklınızdan bir türlü atamadığınız ba­zı olayların nedenlerini ortaya çıkartacağınıza işarettir. Yaşamdan zevk almanın yollarını asgaride olsa bulacağınıza işarettir. Bir dönem çok sevdiğiniz bir kişiyi ye­niden anacağınıza ve ilişkinizin yeniden alevleneceğine işarettir.

Rüyada Tavuklu Pilav Görmek

😐 An­cak rüyada pilavın lapalaşması, gelirde ya da kazançta azal­maya işarettir. Hak yiyeceğinize işaret eder. Para kaybına uğrayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Etli Pilav Yemek

🙂 Kazançlı bir işe gireceğinize işaret eder. Bolluk ve berekettir. Hanede huzur anlamına gelir. Etli pilav sevdiğiniz bir yemekse ve rüyanızda yerken gördüyseniz bu beklenilen bir haberin yakında olduğuna işarettir.

😐 Dedikoduya işarettir. Hakkınızda konuşan insanların olduğuna işarettir. Rüyada görülen etli pilav yakın çevrenizde konuştuklarınıza dikkat edilmesi gerektiğine dair işaret rüyalardan biridir..

Rüyada Nohutlu Pilav Görmek

🙂 Bol kazançlı bir işinizin olması demektir. İyi bir ebeveyn olmak demektir. Hayatınızdaki sıkıntıların sona ereceği anlamına gelir. Yapılacak işlerin hızlıca halledileceğine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada pilav yediğini görmek, elde edilecek çokça mala ve manevi olarak ta yükselmeye işarettir.”

Cafer-i Sadık: “Rüyada pilav yediğinizi görmek, o zamana kadar iç yüzünü hiç bir zaman öğrenemediğiniz bir çok güç ve karmaşık meselenin çözüme kavuşacağına işaret eder.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada pilav görmek; iş sahanızda büyük muvaffakiyete, pilav pişirdiğinizi görmek, yeni bir iş teşebbüsüne atılacağınıza, pilavı yediğini görmek ise işinizden fevkalade netice alarak zenginleşeceğinize işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Pilav sıkıntı ve meşakkatle elde edilecek mal de­mektir. Pilav pişirdiğini görmek gittikçe çoğalan mal anlamına gelir. Pirin­ci harman edip kabuğundan çıkardığını gören malını yalan ve iftira ile te­mizlemeye çalışır. Pilav görmek malla tabir olunur. Pilav yediğini görmek, sı­kıntı ve zorluklarla mal sahibi olmak demektir. Pilav topladığını ve topla­dığı pilavleri herhangi bir yerde sakladığını görmek çok iyidir. Pişmiş pilav rızkın azlığı demektir. Pilav pilavının üzerine yoğurt döktüğünü gör­mek iyi değildir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pilav görmenin psikanalizi: Düşlerimizde sözgelimi pilav gibi pilavla yapılmış bir yemek yediğimizi ya da doğrudan doğruya pilav taneleri görmemiz hem bedensel, hem de ruhsal olarak beslenmeye ihtiyacımız olduğunu gösterir. Ancak pilav aynı zamanda bir bolluk simgesi olduğu için, bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayacak olanaklara sahip olduğumuz söylenebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın