Rüyada Pirinç Görmek, Pirinç Pilavı Görmek, Pirinç Pilavı Yemek

Düşlerde görülen pirinç zenginlik mi nimet mi? Rüyada pirinç görmek, pirinç pilavı görmek, pirinç pilavı yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pirinç Görmek

🙂 Nasıl görülürse görülsün, bolluk, para ve mal mülk­tür. Pirinçten yapılmış bir eşya, sabrı ve sebatı temsil eder. Rüyasında evinde pirinçten eşyalar gören kimse, denge­li ve huzurlu bir yaşantıya sahiptir. Düşte pirinç gören zengin olur. Düşte pirinç görmek; zenginliğe ve berekete alâ­mettir. Rüyada pirinç görmek; zahmetle kazanılan mala, delâlet eder.

😐 Pişmemiş pi­rinç, üzüntüye sebep olacak malı temsil eder. Kurtlu veya yenmeyecek durumda olan pirinçler kısa süreli derdi sıkıntıyı anlatır. Pirinçte hareket eden kurtlar böcekler görmek maddi sıkıntıyı işaret eder.

Rüyada Pirinç Pilavı Görmek

🙂 Ayrıca bu rüya zorlukla ele geçecek mala da işaret eder. Rüyasında pirinç pilavı gören kimsenin malının artacağına işarettir. Rüyada pirinç pilavı görmek, zengin olacağınızın en başlıca işareti ve alameti sayılır.

😐 Rüyada pişmiş pirinç görmek, az mala işarettir. Pirinç pilavında taş veya başka bir şeyin çıkması, çabuk olmasını istediğiniz bir iş için bir müddet bekleyeceğinize işaret eder.

Rüyada Pirinç Pilavı Yemek

🙂 Pirinç pilavı yemek çok çalışmanızın ve çabalarınızın sayesinde geçiminizi sağlayacak parayı kazanacağınıza işarettir. Pirinç pilavı yediğinizi görmek kazancını­zın emeğinizin karşılığı olacağına işarettir. Kötü günleri de düşünerek kazancınızın bir kısmını biriktireceğinize işarettir. Rüyasında pirinç pilavı yediğini gören zengin olur.

Rüyada Pirinç Pilavı Pişirmek

🙂 Pirinç pilavı pişirdiğini gören kimsenin ka­zancı artar ve işinde ilerleme gösterir. Pirinç, ticaret şeklinde yorumlanır. Rüyada pirinç pilavı pi­şirdiğini görmek, artan mala işarettir. Mesleğinizde kendinizi yetiştirmeniz sayesinde uzmanlaşacağı­nıza, mesleğiniz konusunda otorite olacağınıza ve bu durumunuzun getirdiği avantajları gayet iyi kullanarak, zenginleşeceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Pirinç sıkıntı ve meşakkatle elde edilecek mal de­mektir. Pirinç pişirdiğini görmek gittikçe çoğalan mal anlamına gelir. Pirin­ci harman edip kabuğundan çıkardığını gören malını yalan ve iftira ile te­mizlemeye çalışır.”

İbn-i Şirin: “Rüyanızda pirinç gördüyseniz ilerde çok zengin bir insan olacağınıza, veya size yakın birinden yüklüce bir miras kalacağına işarettir.”

Kirmani: “Pirinç yiyen, zahmetle mal kazanır. Pişmiş pi­rinç, küçük bir rızktır. Pilavın üzerine yoğurt koymak iyi değildir. Pirinci harman edip kabuğundan çıkardığını gören, malını iftiradan korumaya çalışır.”

Nablusli Abdulgani: “Pirinç görmek malla tabir olunur. Pirinç yediğini görmek, sı­kıntı ve zorluklarla mal sahibi olmak demektir. Pirinç topladığını ve topla­dığı pirinçleri herhangi bir yerde sakladığını görmek çok iyidir. Pişmiş pi­rinç rızkın azlığı demektir. Pirinç pilavının üzerine yoğurt döktüğünü gör­mek iyi değildir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pirinç görmenin psikanalizi: Düşlerimizde sözgelimi pilav gibi pirinçle yapılmış bir yemek yediğimizi ya da doğrudan doğruya pirinç taneleri görmemiz hem bedensel, hem de ruhsal olarak beslenmeye ih­tiyacımız olduğunu gösterir. Ancak pirinç aynı zamanda bir bol­luk simgesi olduğu için, bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayacak olanak­lara sahip olduğumuz söylenebilir. Düşlerde görülen pirinçten bir şamdan ya da çaydanlık türü eşyalar, farklı kaynaklardan yararlanarak olumlu sonuçlar elde etmek biçiminde değerlendirilir. Pirinçten objeler aynı zamanda, yaşamda güzel bir dönemin başlamakta olduğunun da habercisidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın