Rüyada Pırasa Görmek, Pırasa Yemeği Görmek

Düşlerde görülen pırasa bolluk mu iyilik mi ne demek? Rüyada pırasa görmek, pırasa yemeği görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pırasa Görmek

🙂 Parayı temsil eder. Rüyada pırasa görmek çok çalışmakla yorumla­nır. Rüyada pırasa görmeniz ve yemeniz; sağlık duru­munuzla beraber iştahınızın da çok yerinde olduğu bir ortam içine gireceğinize, sağlım vücut, sağlam kafa sözüne uygun olacağınıza yorumlanır. Pırasa, rızka delalet eder.

😐 Ancak pörsümüş bir pırasa para kaybıdır. Pişmemiş pırasa ise haram mala işaret eder. Bazen de pırasa gören kimse dedikodu ve iftiraya ma­ruz kalır. Birinin rüyasında pırasa aldığını görmesi, pişmanlık duyacağı bir sözle tabir edilir. Toplum ahlakına aykırı davranışlarınızın çevrenizde farklı yo­rumlara yol açacağına işarettir.

Rüyada Pırasa Yemeği Görmek

🙂 Rüyada pırasa yemeği görmek tövbe etmek demektir. Pişmiş pırasa yiyen, tövbe eder. İşitme arazlı bir kişiden gelecek olan mala işarettir.

😐 Bir başka yoruma göre de başkalarının arkasından edilen laflara, iftiraya, müzevirliğe yorumlanır. Haram maldan kazanç sağlayarak, elde ettiği­niz parayı gelişigüzel yemeye işarettir. Ağzınızdan çıkan la­fın nereye gideceğini bilmeden yapılmış bir terbiyesizliğe işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Pırasa birini kötülemek ve yermekle ta­bir olunur. Bazı rüya tabircileri pırasa haram mal demektir, demişlerdir. Pişmiş pırasa yediğini görmek tövbeye delalet eder.”

Kirmanî: “Pırasa gıybetle tabir olunur, demiştir. Eğer rüya sahibi salih ve dindarsa hayırla tabir olunur.”

Mağripli Cabir: “Pırasa görmek hüzne, kedere ve gözyaşlarına de­lalet eder. Pırasa yediğini görmede pek fazla bir sakınca yok­tur.”

Nablusi: “Pişmiş pırasa yiyen, tövbe eder. Sar­ımsak kabuğu, mal ümidiyle dalkavukluk etmeğe işarettir. Bunun dışında pırasa, haram mal ve çirkin sözdür. Pı­rasa da sarımsak gibi tabir edilir. Pırasa tohumu, haram maldır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pırasa görmenin psikanalizi: Güç ve direncin simgesi olarak düşünülür. Aynı zamanda düşlerde pırasa, birbirinden oldukça farklı ama birbirini tamam­layan karakter özelliklerinizi vurgular. Son olarak bu sebze, yeni başlangıçları bildirir; sıkıntıların sona ereceğini ve yaşamınızda rahat bir dönemin başlamakta olduğunu haber verir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın