Rüyada Pide Görmek, Pide Yemek

Düşlerde görülen pide nimet mi kazanç mı? Rüyada pide görmek, pide yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pide Görmek

🙂 : Rızkı, nimeti, bereketi, kısmeti ve sıcak bir yuvayı tem­sil eder. Özellikle taze pide, zahmetsiz ve helal kazanca işa­rettir. Bir fırın dolusu taze pide ise hem huzura, hem de paraya kavuşulacağını anlatır. Rüyada pide görmek, rızık için mücade­le etmeye ve berekete nail olmaya tabirdir. Organik bir rahatsızlığa yakalanacağınız anlamına gelir.

Rüyada Pide Yemek

🙂 Rüyasında pide yediğini gören kim­senin, iş hayatında olumlu gelişmeler olur. Eğer bu rüyayı gören genç bir kızsa, kısa sürede kısmeti çıkabilir. Pide yemek, ka­zanç artışına, mal mülk sahibi olmaya, yuvada bolluk ve huzu­ra delalettir. Gurbetteki sevdiğinize kavuşacağınız anlamına gelir.

😐 Rüyada pide almak ve yediğinizi görmek, hafif bir mide rahatsızlığı geçireceğinize delâlet eder. Önemsiz bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir. Piyasalardaki sessizliğin işlerinize de yan­sıyacağına işarettir.

Rüyada Kıymalı Pide Yemek

🙂 Tamahkarlık ile tabir edilir. Rüyada kıymalı pide görmek, geçimin iyi ve genişliğine delalet eder. Kazancı yüksek olacak bir yatırıma işarettir. Kısmetinizin olacağına ve faydasını göreceğinize işarettir. Paranıza para katacağınız anlamına gelir.

😐 Ömrün kısalığı ve az rızıkla tabir edilir. Şiddetli hastalığı temsil eder. Kıtlık ve pahalılık­tır. Zekâtı verilmeyen mal olarak yorumlanır.

Rüyada Kıymalı Pide Görmek

🙂 Kıymalı pide gören kimse, kişisel gayretiyle bir isteğini gerçekleştirir. Yete­neklerini değerlendirerek bir girişimde bulunur. Üzerinde durulan işin kısa zamanda olumlu sonuçlana­cağını açıklar. Kıymalı pide görmek, hayatını mücadele ile geçirmeye, giriştiği işlerde samimiyet ve başarı sergilemeye işarettir.

Rüyada Etli Pide Görmek

🙂 Rüyada etli pide gören, başarılı sonuçlar alacağı bir işbirliğine girer. Büyük hayır iş­ler. Bir amacı için destek alır. Rüyada etli pide gör­mek, yüklü bir mirasa varis olmaya ve helâlinden pide kazanmaya işaret eder. Hayırlı bir kısmete ve muradınıza ereceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada pide almak ve yediğinizi görmek hafif bir mide rahatsızlığı geçireceğinize delalet eder. “Temiz undan yapılmış pide, güzel geçimle tabir edilir. Vaiz birinin rüyada pide da­ğıttığını görmesi, nasihatla tabir edilir. Rüyada, bir ölüden pide almak, hiç beklenmeyen yerden gelecek rızka delalet eder. Ekmeğin tabirce en mükemmeli, fırında kızartılmış olanıdır. Pide, il­me, dine, hayat ve hayatı idame ettiren mala delalet eder. Ba­zen yufka pide, anneye işarettir.

Cafer-i Sadık: “Rüyada pide görmek veya yemek, hayırlı bir kısmet elde edeceğinizi gösterir. Ekmeğin ayaklar altında çiğnendiğini görmek, bolluk ve ucuzluk alametidir. Beyaz pide, bolluk yufka pide, yol­culuk ve güçlüğün kolaylaşmasıdır.

Seyyid Süleyman: “Rüyada pide yemek, kolayca elde edilecek rızka işaret eder. Bu rüya ömür kısalığına da işaret eder. Rüyada görülen beyaz pide, kolaylıkla elde edi­len mala ve mutlu olmaya işarettir. Siyah pide gör­mek, çok çalıştığı halde geçinmede zorlanmaya, emeği­nin karşılğını almamaya ve düzensiz bir şekilde yaşama­ya tabirdir. Pide ekmeği görmek, zor geçinmeye ancak mutlu olmaya işarettir.

Kirmani: “Fakirlere pide dağıtmak, ucuzluk ve berekete; ekmeği yüksek bir yerde görmek, fiyatının artacağına; tandırda pide pişir­mek, makam ve mevkinin yükseleceğine; tandırdan pide çı­karmak, görülen pidelerin sayısı kadar elde edilecek mala işa­ret eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pide görmenin psikanalizi: Beslenme düzeninize işaret eder. Aklınızda takılabilecek soruların varlığıdır. Bazı durumlarda rüyanızda pide görmek arzu ve isteklerinizin dışavurumudur.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın