Rüyada Perde Görmek, Tül Perde Görmek, Beyaz Perde Görmek

Düşlerde görülen perde gizlilik mi sır mı? Rüyada perde görmek, tül perde görmek, beyaz perde görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Perde Görmek

🙂 Rüyada açık perde görmek, dürüstlüğe işarettir. Bazen de perde görmek; kendini yabancılara karşı muhafaza eden kadına ve kazancını başkasından gizleyen kimseye işaret eder. Perdeyi yerinden çıkarıp gö­türdüklerini gören, üzüntüden kurtulur.

😐 Sırların or­taya çıkmasına; kapalı perde görmekse, gizliliğe, mahremiye­te işarettir. Rüyada perde görmek; bazı kabahatleriniz ola­cağına ve bunları ailenizle iş muhitinizden gizli tutmağa çalışa­cağınızla yorumlanır. Rüyada perde görmek; işleri gizlemeye de­lâlet eder.

Rüyada Tül Perde Görmek

🙂 Tüm sıkıntılarınızı çekinmeden açabildiğiniz bir dert ortağına, size toz kondurmayacak bir eşe işarettir. Tül perde hafifliğine işarettir. Boyuna yırtılmış tül perde gören, ça­bucak selamete çıkar.

Rüyada Beyaz Perde Görmek

😐 Ay sonuna doğru önemsiz bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Bir günah iş­leyeceğinize işarettir. Hükümet tarafından gelecek olan sıkıntı ve baskıya delâlet eder.

Rüyada Perde Takmak

🙂 Perde taktığını gören kimse, olumsuz dış etkenlerden kendini koruyabilecek önlemler alır. Rüyada perde takmak aynı zamanda uzun süredir beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine işarettir.

😐 Herhangi bir yere perde takmak genel olarak, yüz­leşmek istemediğiniz bir gerçeği yansıtır. . Bir kapıya perde taktı­ğını görense, aldığı kısmeti kimseyle paylaşmak istemediği için gizler.

Rüyada Perde Yıkamak

🙂 Rüyada perde yıkadığını gören kimse, neşe ve sevince erer. Yeşil perde yıkamak hayırdır. Beyaz perde yıkamak ilişkisinde güzel bir gelişmeye delalettir.

😐 Bir kadının rüyasında perde yıkadığını görmesi sıkıntı ve keder­dir. Gizli işler şeklinde yorumlanır.

Rüyada Perde Kapatmak

🙂 Sıkıntı ve kederin bit­mesine, din ve dünyaca huzur bulmaya tabir olunur. Sevineceğiniz bir olaya işarettir. Rüyada perde kapatmak, evlât sahibi olacağınıza, neslinizin çoğalıp uzun zaman devam edeceğine, devlet kapısın­da işinizin kolaylıkla size yarar şekilde neticeleneceğine hükmolunur…

😐 Rüyada perdesi sımsıkı kapatılmış bir pencere görmek, yakında bütün hayatı esrar dolu bir kimse ile karşılaşacağınıza ve onunla sıkı bir dostluk kurarak sonunda pişmanlık duyacak bir duruma düşeceğinize işaret eder. Bu rüya rezil ve rüsva olmaya işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada görülen perde üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyada görülen kaim perde üzüntü ve sıkıntının ağırlığına; Perdenin yerinden alındığını görmek, üzüntü ve kederin yok olacağına işaret eder. Salih kimseler için rüyada görülen perde, insanların fitne ve desiselerinden muhafazaya veya saliha bir kadına işaret eder.”

Mağripli Cabir: “Melikler için yeni perde görmek ferah ve sürura, halk için hüzün ve gama; eski perdeyse melikler için hüzün, gam ve kedere, halk için ferah ve sürura delalet eder. Perde görmek bir kadın yüzünden hüzün ve keder sahibi olmaya işa­rettir.”

Kirmani: “Perde rüyası değişik şekillerde yorumlanabilir: Güç, zayıflık, üzüntü, örtü vesaire. Bulunması gereken başka bir yere perde çekildiğini görmek hüzün, keder ve korku demektir. Eğer perdenin çekili olduğu yer kötü bir yerse tabir daha da fena olur. Perdenin kalınlığı hüzün, keder ve korkunun şiddetine, inceliği ise bunların hafifliğine işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Perde, iyi ve dindar insanlar için gizlemeye yani günah işlemekten ve dedikodulardan korur. Örtü, iyi ve dindar insanları günah ve zinadan koruyan eştir. Dükkân kapısında perde görmek, geçim sıkıntısı yüzünden kedere; mescit ve cami kapısında perde görmek inanç yönünden endişeye; evin kapısında perde görmek dünya için hüzün ve kedere delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada perde görmenin psikanalizi: Genellikle bir şeyleri gizlemenin (perdeleri kapamak) ya da açığa vurmanın (perdeleri açmak) simgesi olarak değerlendi­rilir. Güzel ve gösterişli perdeler, kimi zaman, lüks yaşama duyulan isteğe de işaret ediyor olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Devlet idarecisi için yeni perde görmek se­vinç, halk için üzüntüdür.
  • Eski perde ise halk için ferah, idareci için kederdir.
  • Enine yırtılmış perde görenin namusunda noksan olur.
  • Evin kapısında perde gören, üzülür.
  • Siyah perde, hükümet yüzünden kederlenmektir.
  • Bir köpeğin perdeyi yırttığını gören, alçak birinden yardım ister.
  • Korku içindeki bir insanın perde görmesi, emniyettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın