Rüyada Patlıcan Görmek, Patlıcan Toplamak, Patlıcan Yemek

Düşlerde patlıcan görmek hastalık mı nimet mi? Rüyada patlıcan görmek, patlıcan toplamak, patlıcan yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Patlıcan Görmek

🙂 Mor ve parlak bir patlıcan, yetki, mevkii ve ünü temsil eder. Rüyada patlıcan görmek; kişinin miza­cına delâlet eder. Beyaz patlıcan görmek; tefekkür ve güzel amele işarettir. Rüyada kemer pat­lıcanı görmek ise iyi bir haber alınacağına işaret sayılır. Şöhrete itibar olunduğu gibi çevrede itibarın sar­sılmasına da işaret olarak kabul edilir. Rüyada kemer pat­lıcanı görmek ise iyi bir haber alınacağına işaret sayılır.

😐 Patlıcanı ağacında görmek; itibarınızın azalacağına işarettir. Ancak üstü tozlu, çamurlu vb. bir patlıcan, iş ha­yatında başarısızlığa işarettir. Düşte fidanı üzerinde patlıcan görmek; gözden düşmeye işarettir. Patlıcan Şöhrete itibar olunduğu gibi çevrede itibarın sar­sılmasına da işaret olarak kabul edilir.

Rüyada Patlıcan Toplamak

🙂 Bir kimsenin rüyada patlıcan toplaması sevinç ve huzur şeklinde tabir edilir. Bazen de rızıkla yorumlanır. İyilikseverliğinizin itibarınızı artıracağına işarettir

Rüyada Patlıcan Yemek

😐 Patlıcan yemeği yediğinizi görmek; haram mal elde ede­ceğinize, patlıcan dolması yemek; meşru olmayan yoldan bir iş yaparak zengin olacağınıza delâlet eder. Patlıcan kızartması yemek ise, acı bir habere delalet eder. Patlıcan kızartması yemek ise, acı bir habere delalet eder.

Rüyada Patlıcan Almak

🙂 Rüyasında patlıcan aldığını gö­ren kimse, bir alanda yönetici konumuna yükselir. Rüyada patlıcan almak uzun süre olmasını beklediğiniz işin olumlu bir şekilde gerçekleşeceğine yorumlanır.

😐 Patlıcan aldığınızı görmek, tedbirsizlikten dolayı haysiyetinizden bir şey kaybedeceğinize işarettir. Üzüntü ve sıkıntıdır. Siyah patlıcan, kötü bir şöhrettir.

Rüyada Patlıcan Kızartmak

😐 Patlıcan kızarttığını gören, başkalarının adına çalışır. Patlıcan kızartması görmek, acı bir habere işarettir. Kanun yolu dışında karaborsa gibi bir iş yaparak zengin olacağınıza delalet eder. Patlıcan kızartıp yemek ise, acı bir habere delalet eder.

Rüyada Patlıcan Yemeği Görmek

😐 Patlıcan yemekle­ri ise güçlükle kazanılacak bir parayı anlatır. Yemekte et var­sa, para dedikoduya neden olacaktır. Rüyada patlıcan yemeği yediğini görmek; haram mal elde edileceğine işarettir.

Rüyada Közlenmiş Patlıcan Görmek

🙂 Rüyada közlenmiş patlıcan görmek şöhrete yorumlandığı gibi, çevrenizde itibarlı bir kimse olacağınızı da simgeler. Şöhrete ve iyi şansa delalet eder.

Rüyada Patlıcan Soymak

😐 Çok büyük zahmetlere katlanarak geçiminizi temin edeceğinize işaret­tir. Dostlarınız arasında pek hayırlı cüm­lelerle anılmayacağınıza işarettir. Mesleğinizdeki itibarınızı kaybedeceğinize, iş arkadaşları­nız arasında küçük duruma düşeceğinize işarettir.

Rüyada Patlıcan Közlemek

🙂 Patlıcan közleyen, niyetine nail olur. İstediklerini alır. Patlıcan közlemek işte yükselmek demektir. Evinizde huzurun olması anlamına gelir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Mevsimi dışında patlıcan görmek zahmetle elde edilen rızka işarettir.Bazı rüya tabircileri, patlıcan yediğini gören ister iyi ister kötü olsun, neye niyet etmişse onu elde eder, demişlerdir.”

Kirmani: “Patlıcan, üzüntü, sıkıntı ve düşünmekle tabir olunur. Ba­zı rüya tabircileri, beyaz patlıcan alan iyi bir insan olarak övülür ve insan­lar tarafından iyi biri olarak tanınır, eğer görülen patlıcan siyahsa kötü şöh­ret sahibi olur demişlerdir. Bir rivayete göre, nasıl olursa olsun patlıcan görmek tabiata delalet eder.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada patlıcan görmek; çeşitli yorumlara yol açar. Patlıcanı ağacında görmek; itibarınızın azalacağına, patlıcan aldığını görmek; tedbirsizlikten dolayı haysiyetinizden bir şey kaybedeceğinize, birine patlıcan verdiğini görmek; o adama hakaret edeceğinize işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada patlıcan görmenin psikanalizi: Düşlerde patlıcan, iyi sağlığın simgesidir. Ayrıca, yaşama bağlılık ve mutluluğu da simgeler. Geleneksel düşünceye göre rü­yalarınızda patlıcan yemeği yapmanız ya da patlıcan yemeği yediği­nizi görmeniz, bazı istek ve hayallerinizin gerçekleşeceğini bildi­rir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın