Rüyada Parmak Görmek, Parmak Kesilmesi, Parmak Kopması

Düşlerde görülen parmak nasip mi fenalık mı? Rüyada parmak görmek, parmak kesilmesi, parmak kopması farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Parmak Görmek

🙂 Rüya dilinde her parmağın ayrı bir anlamı vardır. Baş parmak, sanatla ilgili yeteneklere ve yeteneğiniz sayesin­de başarılı olacağınıza işaret eder. İşaret parmağı ticaret, eği­tim ya da siyaset alanında önemli bir işin başına geçeceğinizi anlatır. Orta parmak, parayla ilgili konularda başarı demektir. Yüzük parmağı, yöneticilik ve evlilikle ilgilidir. Aynı zamanda girişkenliğiniz sayesinde başarılı bir insan olacağınızı belirtir. Serçe parmak ise, edebiyat ve gene ticaret, politika gibi konu­larda başarılı olabileceğinize delalettir. Rüyada parmak görenin oğlu olur.

Rüyada Parmak Kesilmesi

🙂 Geleceği düşünmeniz gerektiğine ve ona göre harcamalar yapmanıza işaret­tir. Rüyada parmak kesilmesi evlât, kardeş, hademe, dost ve ahbap, kuvvet, beş vakit namaza işarettir.

😐 Kazanç oranınızın düşeceğine işarettir. Acımasız ve insanlara işkence yapan bir kimseye ve yakınlarınızdan birinin vefatına işarettir. Rüyada parmak kesilmesi, kendisine güvenilen bir maldan gelecek eziyete işarettir.

Rüyada Parmak Kopması

😐 Parasızlığa ve yoksulluğa işarettir. Parmak kopması; birçok işlerinizde hesaplı hareket etmeye mecbur olacağınıza, size ait olmayan bir para ile oynayacağınıza, bir yakınınızın ölümünü duyacağınıza işarettir.

Rüyada Parmak Kanaması

😐 Parmağı kanayan, günaha girer. Rüyada parmak kanaması, tatsız bir olay ve o parmağın temsil ettiği alanda hayal kırıklığı yaşamaktır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Sirin: “Sağ elin beş parmağı baş vakit namaza delalet eder. Baş parmak sabah namazı, şehadet par­mağı öğlen namazı, orta parmak ikindi namazı, yüzük parmağı akşam na­mazı ve küçük parmak yatsı namazı. Sol elin parmakları ise kardeş evlat­larıyla tabir olunur.”

Kirmanî: “Parmaklarını birbirine çattığını gör­mek fakirlik ve yoksulluğa, sıkıntı ve zorluğa işarettir. Parmaklarını birbiri­ne geçirip birleştirdiğini görmek iyiliğe, bir rivayete göre namazları topluca kılmaya, bir rivayete göre de kardeş çocuklarının bir araya gelmesine de­lalet eder.”

Mağripli Cabir: Baş parmağın kesildiğini görmek yola gitmek yani yolculuğa çıkmaktır. Şehadet parmağının kesildiğini görmek namazı aksatınaktır. Orta parmağının kesildiğini görmek bağlı bulunduğu toplum liderinin hastalanacağına delalet eder. Yüzük parmağının kesildiğini görmekse to­rununun hastalanacağına işarettir.”

İsmail Eş’as: “Ayak parmaklarının mana aleminde görülmesi sü­se ve işlerin yolunda oluşuna delalet eder. Onlarda iyi veya kötü bir şey görmek süs ve işlerin yolunda gitmesiyle yorumlanır.Gerek el, gerekse ayak parmaklarında eğrilik, çarpıklık görmek işler­de aksiliğin meydana gelmesine işarettir, iyi değildir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada parmak görmenin psikanalizi: Temel fiziksel gereksinimlerle ilgili bir simge olan pata­tes, güç kazanma ihtiyacını ve bazen de, maddi istikrarla ilgili kay­gıları ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

 • Ticarette başarıya ve erkek çocuğuna işarettir.
 • Parmaklarınızın ucunu ısırdığınızı görmek: Önemli bir rahatsızlığa yakalanacağınıza, eğer rahatsız iseniz iyileşeceğinize anlamına gelir.
 • Başka birinin par­maklarınızı ısırdığını görmek: Isıran kişiden bir kötülük göreceğinize bu durumdan dolayı da işlerinizin bozulacağına işarettir.
 • Parmaklarınızı ya­pışık görmek: Nikahtan sonra düğün yapacağınız anlamına gelir.
 • Parmak kırınızın ağrıdığını hissetmek: İşinizdeki disiplinsizliğin durumunuzu sek­teye uğratacağı anlamına gelir.
 • Parmaklarınıza kramp girdiğini görmek: Bir ortaklığına gireceğinize ve son pürüzleri ortadan kaldıracak görüşmeler yapacağınıza işarettir.
 • Parmaklarınızdan birinin uzadığını görmek: Mesleğinizden oldukça yüklü paralar kazanacağınıza işarettir.
 • Parmakla­rınızdan birinin inceldiğini görmek: Mesleğinizi geliştireceğinize ve konu­nuzda uzman olacağınıza işarettir.
 • İki elinizin parmakları arasında uyumsuzluk olduğunu görmek: Zor durumdaki yakınlarınıza yardım ede­ceğinize işarettir.
 • Fazladan parmak görmek: Şansınız sayesinde gelece­ğinizin çok parlak olacağına işarettir.
 • Parmaklarınızın küçüldüğünü görmek: Gözü pekliğiniz sayesinde çevrenizden iltifat alacağınıza işarettir.
 • Parmakla­rınızı deformasyona uğramış görmek: Parmaklarınızı çok düzgün görmek: Parmaklarınızın çok mahir olacağı­na ve sanatsal faaliyetlerde bulunacağınıza işarettir.
 • Ayak parmaklarınızı görmek: Mesleğinizdeki azminiz sayesinde kendinizi yetiştireceğinize ve büyük paralar kazanacağınıza işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın