Rüyada Pamuk Görmek, Pamuk Toplamak, Pamuk Tarlası Görmek

Düşlerde görülen pamuk yemek mi ekmek mi demek? Rüyada pamuk görmek, pamuk toplamak, pamuk tarlası görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Pamuk Görmek

🙂 Pamuk helal kısmet, değerli eşya ve bol para; pamuklu kumaş, hayırlı bir iş anlamına gelir. Rüyada pamuk görmek; hayırlı, güzel ahlâk sahibi kimseye delâlet eder. Bir hastalıktan ötürü pamuk kullandığını görmek, verilen sözü yerine getirmeye delalet eder. Vaaz ve nasihatle hidayete erme­ye işaret eder. Pamuğu ditip attığını gören kimse, Rasulullah (S.A.V.)’ın sünnetine uyar ve halk arasında itibar görür. Hastalık sebebiyle pamuk kullandığını görmek; dini emirlerini en güzel şekliyle yerine getirmeye ve iyiliği emredip kötülükten nehyetmeye işaret eder.

😐 Ancak kirli ve işlenmemiş pamuk, haram paraya delalettir. Pamukların ıslanması, maddi zarar; pamuğun yanması, kötü haber; kararmış pamuk ise üzüntüdür.

Rüyada Pamuk Toplamak

🙂 Pamuk toplamak, kişisel gay­retinizle fırsatları iyi değerlendirerek maddi rahatlığa kavuşaca­ğınızı anlatır. Helâl mal kazanmaya delâlet eder.

Rüyada Pamuk Tarlası Görmek

🙂 Rüyasında pamuk tarlası gören kimse, en imkânsız görülen hayalini dahi gerçek­leştirebileceğinin müjdesini alır. Bir kimsenin rüyada pamuk tarlası görmesi; günahlar­dan temizlenmeye, Allah Resulu’nün sünnetine uymaya çalışan birine delalet eder. Tarlada mahsullü pamuk görmek hayır ve be­rekete delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Pamuk görmek dokuz şekilde yorumlanır: Örtü, menfaat, mal, giysi, olgunluk, görkem, din, hayır ve makbul iş. Pamuk topladığını görenin eline helal mal geçer. Eline geçen pamu­ğu sakladığını gören ailesi için para biriktirir. Yastık ve benzeri şeylere pa­muk doldurduğunu gören evlenir. Pamuk attığını gören kavga ettiği birinin arkasından konuşur.”

Kirmani: “Senelerce yaşayıp meyve ağacı gibi her yıl ürün veren pamuk hayır­lı, herkese iyilik yapmaktan hoşlanan, hikmet sahibi, yumuşak huylu iyi ahlak sahibi biriyle; her yıl üründen sonra sökülüp atılan pamuk ise kötü, bencil, ahlaksız bir insanla tabir olunur.”

Ebu Sait El Vaiz: “Kazancını zahmet ve güç­lükle elde eden kimseye işarettir. Pamuk satıcısını gören kimse sıkıntı içerisinde mal kazanır.”

Seyyid Süleyman: “Rüyanızda pamuk gördüyseniz sıkıntılardan kurtulacağınıza, iş hayatınızda başarılı bir döneme gireceğinize, mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğinize işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada pamuk görmenin psikanalizi: Düşlerde bembeyaz pamuk tarlaları, zenginlik ve rahat­lıkla ilişkili düşünülür. Bir pamuk kozası, yeni ve olumlu sonuçla­nacak bir proje ya da işi belirtir. Bir pamuk paketi görmeniz, duy­gusal bakımdan kendinizi huzurlu hissettiğinizi gösterir. Bir parça pamukla ya da makyaj pamuğuyla yüzümüzdeki makyajı çıkartma­mız, artık, duygu ve düşüncelerimizi başkalarına tüm çıplaklığıy­la sergilediğimizi gösterir. Yine bir parça pamukla bir yaraya kompres yaptığımızı görmemizse, geçmişte kaldığını sandığımız bir olayın tekrar gündeme gelmesi biçiminde yorumlanır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Pamuk Görmek, Pamuk Toplamak, Pamuk Tarlası Görmek” üzerine bir yorum

Yorum yapın