Rüyada Örümcek Görmek, Örümcek Ağı Görmek

Düşlerde örümcek görmek fakirlik mi bela mı? Rüyada örümcek görmek, örümcek ağı görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Örümcek Görmek

🙂 . Düşte örümcek görmek din muhabbeti taşı­mağa delâlet eder. Örümceğe rastlamak, takva sahibi bir kişi ile yapılacak ar­kadaşlık şeklinde yorumlanır.

😐 Ciddi boyutlarda maddi sıkıntı yaşanacağına işaret eder. Rüyada evin bir köşesine ağ ören bir örümcek görmek, uzun sürecek bir para sıkıntısını anlatır. Ayrıca yuvada huzursuzluğa da delalettir. Özellikle büyük bir örümcek, bir düşmanın vereceği maddi zararı açıklar. Rüyasında bir örümceğin kendisini ısırdığını gören kimse, çok uzun bir zaman parasızlıktan kurtulamaz.

Rüyada Örümcek Ağı Görmek

😐 Yoksulluktur. Evinde örümcek ağını görmek; fakirliğe ve sıkıntıya düşmeye tabir olunur. Güçlüklerle karşılaşacağınız anlamına gelir.

Rüyada Siyah Örümcek Görmek

🙂 Bazen siyah örümcek, ibadet ehli ve takva sahibi kimse­lere işarettir. Varlığı size güç veren birine işarettir. Mutlu olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Büyük Örümcek Görmek

😐 Çalışmaya önem vermeyeceğiniz için dikkatli olmanız gerekir. Rüyada büyük örümcek görmek; yoldan sap­mış, âsi, hilekâr ve zayıf kimseye delâlet eder. Bazen de bu rüya, zayıf kimseye delâlet eder.

Rüyada Örümcek Öldürmek

🙂 Rüyada örümceği öldürmek, örümcek ağını temizlemek, maddi sı­kıntının çözüleceğini belirtir. Düşmanlarınızdan kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Örümcek Isırması

😐 Rüyada örümcek ısırması yoksulluk demektir. Birinden size gelecek büyük zarara işarettir. Dikkatli olmazsanız kaybedecekleriniz çok olacaktır.

Rüyada Örümcek Ağı Temizlemek

🙂 Evindeki örümcek ağlarını süpü­rüp attığını gören kimse sıkıntı ve kederinden kurtulup inşiraha kavuşur. Örümcek ağlarını süpürüp attığını görmek de fakirlikten kurtulmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Beyaz Örümcek Görmek

😐 Rüyada örümcek görmek, tembel bir kimse ile tabir edilir. Dikkat etmeniz gereken meseleler olduğuna dair bir uyarıdır. Sizin için üzülen insanların olduğunu gösterir.

Rüyada Sarı Örümcek Görmek

😐 Diliyle sizi zehirleyen birinin varlığına işarettir. Dolduruluşa geldiğinize işarettir. Kendinize dikkat etmenize dair bir uyarıdır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Örümcek rüyası tezgahtarla yorumlanır. Bir örüm­cek tuttuğunu gören bir tezgahtarla, bir rivayete göre zayıf ve aciz bir adamla dost olur. Bir örümceğin kendisinden kaçtığını gören zayıf, inanç­lı ve inancını yaşayan bir dostundan ayrılır. Düşte örümcek görmek din muhabbeti taşımağa delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz: “Örümcek rüyası eşiyle uyuşmayan, geçinemeyen, evden kaçan, ahlaksız eşe delalet eder. Bir örümcek tuttuğunu gören, bu özelliklere sahip biriyle evlenir. Bütün örümcek türleri bu şekil­de yorumlanır. Rüyanızda örümcek gördüyseniz; Tanışacağınız kimselerle hoşça vakit geçireceğinize işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Örümcek ağı hile ve aldatmak anlamına gelir. Bir rivayete göre fakir­liğe delalet eder. Evinde örümcek ağı bulunduğunu gören evinde kandırılır. Evinde bir­çok örümcek ağları görmek sıkıntıya düşmeye, örümcek ağları süpürüp attığını görmek yoksulluk ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder.”

Nablusi: “Örümcek görmek doğru yoldan sapmış, asi, suçlu ve gü­nahkar, hilebaz zayıf bir kimseyle tabir olunur. Bir örümcek öldürdüğünü gören yukarıdaki özelliklere sahip birini evinden kovar. Örümcek ağı, genç erkekler için; bütün işlerini altüst eden bir düşmana, bu düşmanını öğrenmeden işlerinin yoluna girmeyeceğine, tecrübeli yaşta ise, kat’i başarıya, kadınlar için, rakibinin sevgilisi ile arasını açmasına, yaşlı kadınlara ise, para işlerinde sıkıntılı bir duruma düşeceğine haber olarak yorumlanır.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada örümcek görmenin psikanalizi: Çoğunlukla feminen niteliklerin, kadınlığın ve Doğa Ana figürünün simgesi olarak görülür. Rüyanızda ağ ören bir örümcek görüyorsanız, sabırlı çalışmayla, mükemmel sonuçlar ya­ratabileceğiniz ve istediklerinizi elde edeceğiniz söylenebilir. Bu ağ sizi ürkütüyorsa, hata yapmaktan ve tuzağa düşmekten kork­tuğunuz bir evredesiniz demektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın