Rüyada Ot Görmek, Ot Toplamak, Ot Biçmek

Düşlerde görülen ot çocuk mu bereket mi demek? Rüyada ot görmek, ot toplamak, ot biçmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ot Görmek

🙂 Yemyeşil ot daima murat, kısmet, huzur ve mutluluk an­lamına gelir. Rüyada ot görmek; gam ve kederden kurtulmaya, yeşil ot yediğini görmekse; muradına ererek işlerini yoluna koyup zengin olacağınıza işaret sayılır. Ot, iyilik ve hayır şeklinde yorumlanır. Rüyada kendi üzerinde ot bittiğini ve otun yüzünü ve kulağını tamamen ört­mediğini görmesi, ucuzluk ve bereketle yorumlanır. Vücudun­da ot bittiğini görmek, zenginlikle tabir edilir. Rüyada ot görmek; iyilik ve hayra delâlet eder. Her tarafta ot bittiğini görmek; rüya sahibinin dünyada­ki halinin güzelliğine, mal ve mülkün çok olmasına işa­ret eder.

😐 Ancak sararmış otlar, hayal kırıklığı, sıkıntı ve yokluk demektir. Düşte kuru güzel kokulu ot veya otluk görmek, hafif bir felâketi haber verir. Fena kokan ve kokmayan otluğu görme mal ve eşya çalınmasına işarettir.

Rüyada Ot Toplamak

🙂 Birinin rüyada ot topladığını veya yediğini görmesi, malı­nın ve rızkının artmasına, zengin olmasına delalet sayılır. Rüyada ot toplamak uzun süredir beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine işarettir.

Rüyada Ot Biçmek

🙂 Rüyada ot biçtiğini görmek, zenginlikle tabir edilir. Bolluk ve bereket içinde geçireceğiniz bir yıla işarettir. Rüyada ot biçtiğini görmek, işsizlerin iş bulacağına, işi olanların kazançlı çıkacakları bir döneme gireceklerine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyanızda ot gördüyseniz veya ot topluyorsanız, kısa bir zamanda üzüleceğiniz bir haber alacağınıza, istemeyerek de olsa elinizden bir miktar para veya mal çıkacağına işarettir.”

İbn-i Şirin: “Kendi avucu içinde ot bittiğini gören kimse, hanımını başkasıyla görür. Avucunun dışında ot bittiğini gören kimse ölür ve kabrinde ot biter. Bir kimsenin üzerinde ot bittiğini ve bu otun kulağını ve yüzünü örtmediğini görmek, ucuzluk ve bolluğa erişmeye işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada ot görmenin psikanalizi: Tek başına olmanın huzurunu aradığınıza işarettir. Bilinçaltı yorgunluğu manasına da gelebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın