Rüyada Ördek Görmek, Ördek Yavrusu Görmek, Beyaz Ördek

Düşlerde görülen ördek kısmet mi demek? “Rüyada ördek görmek”, ördek yavrusu görmek, beyaz ördek görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ördek Görmek

🙂 Hayırlı bir kısmete, paraya ve mala işaret eder. Rüya­da avluda dolaşan ördekler görmek, bolluk ve zenginliktir. Uçan yaban ördekleri, uzak yerden gelecek bir paranın haber­cisidir. Özellikle yeşil başlı ördek, muradınıza ereceğinizi an­latır. Ördeklerle ilgili rüyalar daima iyiye yorulur. Rüyada ördek yakalamak: Bir evlilik hazırlığı içinde olacağınızı işarettir.

Ördek görmek mal ve nimettir. Bir ördekle konuştuğunu gören zengin bir kadınla yola çıkar ve bu yolculuktan hayır ve bereket elde eder. “Rüyada ördek görmek” işlerinizde elde edeceğiniz başarılar sayesinde zirveye oynayacağınıza işarettir. Rüyada ölmüş veya öldürülmüş bir yaban ördeği görmek ve satın almak, iyi bir eğlenceye katılarak çok güzel bir vakit geçireceğinize işarettir. Ördek görmek bir yüksek makama erişmeğe delâlettir, ördeği elinde gören bir kızla evlenir.

😐 Ördek kesmek, haram paraya ve zarar ziyana delalettir. Ördek elinden uçarsa karısı veya sevgilisi kaçar. Evinde ördeklerin bağrıştıklarını görmek; musibet, sıkıntı ve kedere tabir olunur.  Ördeklerin yüksek sesle öttüklerini görmek, orada yangın, boğulma veya ölümden dolayı yaşanacak üzüntü ve kederi temsil eder. Evinde veya mahalle­sinde birçok ördeğin sesini duyan veya gören bela ve musibete, hüzün ve kedere düşer. Yakaladığınız ördeği kaçırdığınızı görmek: Beraber olduğunuz kişiden ayrılacağınız ya da o kişinin kaçacağı­na işarettir. Ördek elinden uçarsa karısı veya sevgilisi kaçar. Ördeğin bir gölde yüzdüğünü görmek, kabul edilmeyecek bir isteğinin bulunduğuna, ördek pişip de bir tabakta ise, kazanç ve gelirinin azalacağına yorumlanır.

Rüyada Ördek Yavrusu Görmek

🙂 Bir evlilik hazırlığı içinde olacağınızı işarettir. İşlerinizde elde edeceğiniz başarılar sayesinde zirveye oynayacağınıza işarettir. Rüyada ördek yavrusu veya yavruları görmek tavır ve davranışlarınızın çevrenizde beğenilecek olmasına işarettir. Ördek yavrusu gören kimsenin hanımından ken­disine çokça mal ve mülk kalır.

Rüyada Beyaz Ördek Görmek

🙂 Beyaz ördek görmek, ele geçecek mal ve rızktır. Rüyada görülen beyaz ördek, zengin ve şerefli bir kadınla tabir olunur. Bir yüksek makama erişmeğe delâlettir. Rüyada beyaz ördek veya açık renkli ördek görmek başarılarınızın amirlerinizin dikkatini çekeceğinize işarettir.

Rüyada Ördek Yumurtası Görmek

🙂 Ördek yumurtası güzel, mal sahibi ve iffetli bir kadınla tabir edilir. Ördekleri yumurtası görmek, mala ve menfaate delalet eder. Rüyada ördek yumurtası görmek; mala ve zengin bir kadına delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyada uçan veya gölde gezen bir ördek görmek, huzur içinde bir hayat sürdüğünüze, her şeyden memnun ve rahat olduğunuza işaret sayılır. Beyaz kaz ve ördek görmek mala ya da zengin eşe, siyah kaz ve ördekse cariyeye işarettir. Bir kaz veya ördek kesip eti­ni yediğini gören eşinden çok mal ve mülk alır,” demiştir.

Kirmani: “Rüyasında ördek kestiğini gören kimse, hanımı tarafından çokça miras malına sahip olur. Rüyanızda ördek gördüyseniz, bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz yüksek mevkilere ereceğinize, vazifenizde başarı kazanacağınıza işarettir. Kaz ve ördek görmek asil bir aileye mensup zengin, öfkeli ve kızgın bir kimseyle tabir olunur. Sürülerle ördek ve kaz görmek ucuzuk, bereket ve nimete, az sayıda kaz veya ördek görmekse aileye delalet eder,” demiştir.

Nablusi: “Rüyanızda ördek gördüyseniz, bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz yüksek mevkilere ereceğinize, vazifenizde başarı kazanacağınıza işarettir. Ördek eti: Birisinden iyilik göre­ceğiniz anlamına gelir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada ördek görmenin psikanalizi: Özgürlüğünüzün kısıtlandığını düşünüyor olabilirsiniz. Devam eden işleriniz sizi sıkıyor olabilir. Düşlerdeki ördek veya kaz hayvanı çevrenizdeki bazı kişilere söylemek istediğiniz sözlerin olduğuna ve bunları söylemek için çok heveslendiğinize işarettir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada bir ördek görmek, gayet geveze ve obur bir kişiyle ilişki kuracağınıza,
  • Suda yüzen ördekler görmek, büyük bir sevinçle karşılaşacağınıza,
  • Ördek eti yemek, saf ve temiz bir aşk sonunda evleneceğinize,
  • Fırtı­nalı ve soğuk bir havada ördek avına çıktığınızı görmek, korkunç ve tehlikeli olaylarla karşı karşıya geleceğinize,
  • Dişi bir ördeği yavruları arasında görmek, mesut bir evlen­me sonunda çok hayırlı evlatlara sahip olacağına işarettir.

Herkes Bunları Soruyor⤵️

Rüyada ördek yavruları görmek ne anlama gelir?

Rüyada ördek yavrusu görmek kişinin kendi çevresi ile yaşadığı olayları anlatır. Bazı zamanlar gülüp eğleneceği bazı zamanlar ise tatsız olaylar yaşayacağına dair yorumlanır.

Rüyada ördek tutmak ne anlama gelir?

Ördek yakaladığını görmek elinize toplu para geçecek demektir. Vahşi ördekler, bir yerden elinize para geçeceği ve seyahate çıkacağınız anlamına gelirÖrdek avlamak, işinizden ayrılacağınızın işaretidir. Hayırlı kısmet, toplu paradır.

Rüyada ördek sürüsü görmek ne anlama gelir?

Rüyada ördek sürüsü görmek, bolluk ve bereketi müjdelemesi ile bilinir. Rüyada ördek sürüsüyle yolculuğa çıkmak, kişinin kısa zamanda iyi bir iş bulacağına delalet eder. Ördek sürüsünü vurmak, kişinin ailesi ile ilgili bir konuda hata yapacağına yorulur.

Rüyada sarı ördek yavrusu görmek ne anlama gelir?

Rüyada sarı ördek yavrusu görmek rüya sahibinin hayırlı işlerle karşılaşacağına delalet etmektedir. Kişinin yaşamına mutluluk ve güzellik getirecek olaylara işaret etmektedir. 


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın