Rüyada Öpmek, Birini Öpmek, El Öpmek, Sevgiliyi Öpmek

Düşlerde öpmek kısmet mi sevgili mi demek? Rüyada öpmek, öpüşmek, birini öpmek, el öpmek, sevgiliyi öpmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Öpmek, Öpüşmek

🙂 Biriyle kurulacak yakın ve samimi ilişki­ye işaret eder. Rüyasında tanıdığı birini öpen, kısa zamanda onunla karşılaşır. Sevgilisini öpen, ondan güzel haberler alır ya da onunla buluşur. Tanımadığı birini öpen, yeni bir arkadaş edinir. Bekarlar için bu rüya, ani bir evlilik kararıdır. Değerli bir insanın elini öptüğünü gören, iyilik alır. Birini dudağından öpmek: Çok yakın gelecekte bir nikah olacağını belirtir. Rüyada bir genç kızı veya delikanlıyı öptüğünüzü görmek, eğer öptüğünüz kimseyi tanıyorsanız, ondan bir iyilik göreceğinize, nişanlınızı öptüğünüzü görmek, yakın bir gelecekte nişanlınızla evlenip mesut bir yuva kuraca­ğınıza yorulur.

😐 Rüyasında bir eşyayı öptüğünü gören kimse, maddiyata ve dünya nimet­lerine çok fazla önem veriyordur. Bu rüya sevgisiz biri oldu­ğunuzu da açıklar. Yılan öpmekse düşmanlığa delalettir. Hastanın bir ölüyü öptüğünü görmesi ömrünün tamam­landığına delalet eder.

Rüyada Birini Öpmek

🙂 Bir kimseyi öptüğünü görmek; sıkıntıla­rından kurtulmaya, zorlukların üstesinden gelmeye, ha­yır ve menfaate delâlet eder. Bir insanı şehvetle öptüğünü görmek; yardıma, ilim öğrenmeye ve mala işaret eder.

Rüyada El Öpmek

🙂 Bazen de bu rüya ihtiyaçlarını gidermeye, zafer elde etmeye ve sevinçli haber almaya tabir olunur. El öpmek rüyası, ihtiyaçları gidermeye ve düşmana galip gelmeye delalet eder. Rüyada tanımadığınız bir kimsenin ellerini öptüğünüzü görmek, bir mutluluğa, bir sevince tutulacağınıza yorulur.

Rüyada Sevgiliyi Öpmek

🙂 Rüyada sevgiliyle öpüşmek, hayır, mal, iyilik ve sevince işa­rettir. Sevgilisini öpen, ondan güzel haberler alır ya da onunla buluşur. Yakın zamanda sevgilinizden alacağınız hayırlı bir habere işaret eder.

Rüyada Ölmüş Birinin Elini Öpmek

🙂 Kur’an okumasına, dünyanın ona yönelmesine, hayra yorumlanır. Arzularının gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada tanıdığı bir ölüyü öptüğünü görmek, ölünün bıraktığı maldan faydalanmaya delalet eder.

Rüyada Eski Sevgiliyi Öpmek

😐 Eski hataları yapmamanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Acele ve yanlış kararlar alabileceğinize ve bu kararların başınızı ağrıtacağına yorulur.

Rüyada Dudaktan Öpmek

🙂 Rüyada birini dudaktan öpmek, murada nail olmakta­dır. Size hizmet edenlerin artacağına işarettir. Mutluluğun yakında olduğuna işarettir. Bir erkekle dudaktan öpüşmek, hayatta tedbirli ve ihtiyatlı olma­nız gerektiğine yorulur.

Rüyada Bebek Öpmek

🙂 Sevdiği birinin teveccühüne mazhar olmakla tabir edilir. Bu bebeğin babasıyla dost olmaya işarettir. Evliler için bebek müjdesi anlamına gelir. Bir bebeği öpmek, bir dostunuz­dan büyük bir iyilik göreceğinize delil sayılır.

Rüyada Bir Kızı Öpmek

😐 Bir genç kızı öptüğünü gören kimse, dünyaya fazlaca meyleder. Bir kızla şehvetli olarak öpüştüğünü gören kimse, gerçekten o işi yapar veya ondan uygun olmayan şeyler ister. Bir genç kızı öpmek, utandırıcı bir olayla karşı karşıya geleceğinize yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda birini öpüyorsanız arzularınızın yerine geleceğine işarettir. Halktan bi­rinin önünde yeri öpmek, iyi değildir. Ayak öpmek, el öpmek gibidir.

Nablusi: “Süslü bir kadını öptüğünü veya ku­cakladığını gören, dul bir kadınla evlenip malından fay­dalanır. Bir ölüyü öpen, onun malından istifade eder. Bir hayvanı öpen, hayvan gibi birini sever. Bir padişahın huzurunda yeri öpen ona tabi ve yakın olur. ”

İsmail El Eş’as: “Bir genç kızı öptüğünü gören kimse, dünyaya fazlaca meyleder. Rüyada bir kimseyi öptüğünü gören kimsenin isteği yerine gelir. Rüyada öpmek, ihtiyaçların giderilmesi ve zafere erişmekle tabir olunur.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada yaşlı kadını öptüğünü gören kimse, söylediği bir sözden dolayı başkasından Özür diler. Bir kadını öptüğünü gören kimse selama veya sevdiği bir insan tarafından gösterilecek saygıdır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada öpmenin psikanalizi: Rüyada birini öptüğünüzü gördüyseniz, bu, o kişiyi onayladığınızı ve yaşamınıza kabul ettiğinizi gösterir. Eğer bu karşı cinsten biriyse, onunla ilgili cinsel istek ve duyguların var­lığına da işaret ediyor olabilir. Rüyadaki duygularınıza ve atmos­fere göre, birini öpmek, bazen de o kişiye ihanet etmek anlamı­nı içerir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Alim birinin güzel bir kimseyi öptüğünü görmek: Kur’an okumasına, dünyanın ona yönelmesine, hayra yorumlanır.
  • Rüyada küçük bir çocuğu öpmek: O çocuğun babasıyla kurulacak dostluğa işaret sayılır.
  • Kendi çocuğunu öpmek- Hayır, mal, iyilik ve sevince işa­rettir.
  • Bir kadını öptüğünü görmek: Sevdiği birinin teveccühüne mazhar olmakla tabir edilir.
  • Sevdiği birisini ağzından öptüğünü görmek: Ele geçecek paraya işarettir.
  • Süslü bir kadını öpmek: Dul bir kadınla evlenmeye işaret eder.
  • Hastanın bir ölüyü öptüğünü görmesi: Ömrünün tamam­landığına delalet eder.
  • Bir ölüyü öptüğünü görmek: Arzularının gerçekleşeceğine işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın