Rüyada Öpmek, Birini Öpmek, El Öpmek, Sevgiliyi Öpmek

Rüyada Öpmek, Birini Öpmek, El Öpmek, Sevgiliyi Öpmek

Düşlerde öpmek kısmet mi sevgili mi demek? Rüyada öpmek, birini öpmek, el öpmek, sevgiliyi öpmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Öpmek

🙂 Biriyle kurulacak yakın ve samimi ilişki­ye işaret eder. Rüyasında tanıdığı birini öpen, kısa zamanda onunla karşılaşır. Sevgilisini öpen, ondan güzel haberler alır ya da onunla buluşur. Tanımadığı birini öpen, yeni bir arkadaş edinir. Bekarlar için bu rüya, ani bir evlilik kararıdır. Değerli bir insanın elini öptüğünü gören, iyilik alır.

😐 Rüyasında bir eşyayı öptüğünü gören kimse, maddiyata ve dünya nimet­lerine çok fazla önem veriyordur. Bu rüya sevgisiz biri oldu­ğunuzu da açıklar. Yılan öpmekse düşmanlığa delalettir. Hastanın bir ölüyü öptüğünü görmesi ömrünün tamam­landığına delalet eder.

Rüyada Birini Öpmek

🙂 . Bir kimseyi öptüğünü görmek; sıkıntıla­rından kurtulmaya, zorlukların üstesinden gelmeye, ha­yır ve menfaate delâlet eder. Bir insanı şehvetle öptüğünü görmek; yardıma, ilim öğrenmeye ve mala işaret eder.

Rüyada El Öpmek

🙂 Bazen de bu rüya ihtiyaçlarını gidermeye, zafer elde etmeye ve sevinçli haber almaya tabir olunur. El öpmek rüyası, ihtiyaçları gidermeye ve düşmana galip gelmeye delalet eder.

Rüyada Sevgiliyi Öpmek

🙂 Hayır, mal, iyilik ve sevince işa­rettir. Sevgilisini öpen, ondan güzel haberler alır ya da onunla buluşur. Yakın zamanda sevgilinizden alacağınız hayırlı bir habere işaret eder.

Rüyada Ölmüş Birinin Elini Öpmek

🙂 Kur’an okumasına, dünyanın ona yönelmesine, hayra yorumlanır. Arzularının gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada tanıdığı bir ölüyü öptüğünü görmek, ölünün bıraktığı maldan faydalanmaya delalet eder.

Rüyada Eski Sevgiliyi Öpmek

😐 Eski hataları yapmamanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Acele ve yanlış kararlar alabileceğinize ve bu kararların başınızı ağrıtacağına yorulur.

Rüyada Dudaktan Öpmek

🙂 Rüyada birini dudaktan öpmek, murada nail olmakta­dır. Size hizmet edenlerin artacağına işarettir. Mutluluğun yakında olduğuna işarettir.

Rüyada Bebek Öpmek

🙂 Sevdiği birinin teveccühüne mazhar olmakla tabir edilir. Bu bebeğin babasıyla dost olmaya işarettir. Evliler için bebek müjdesi anlamına gelir.

Rüyada Bir Kızı Öpmek

😐 Bir genç kızı öptüğünü gören kimse, dünyaya fazlaca meyleder. Bir kızla şehvetli olarak öpüştüğünü gören kimse, gerçekten o işi yapar veya ondan uygun olmayan şeyler ister.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda birini öpüyorsanız arzularınızın yerine geleceğine işarettir.”

Nablusi: “Süslü bir kadını öptüğünü veya ku­cakladığını gören, dul bir kadınla evlenip malından fay­dalanır. Bir ölüyü öpen, onun malından istifade eder. Bir hayvanı öpen, hayvan gibi birini sever. Bir padişahın huzurunda yeri öpen ona tabi ve yakın olur. Halktan bi­rinin önünde yeri öpmek, iyi değildir. Ayak öpmek, el öpmek gibidir.”

İsmail El Eş’as: “Bir genç kızı öptüğünü gören kimse, dünyaya fazlaca meyleder. Rüyada bir kimseyi öptüğünü gören kimsenin isteği yerine gelir. Rüyada öpmek, ihtiyaçların giderilmesi ve zafere erişmekle tabir olunur.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada yaşlı kadını öptüğünü gören kimse, söylediği bir sözden dolayı başkasından Özür diler. Bir kadını öptüğünü gören kimse selama veya sevdiği bir insan tarafından gösterilecek saygıdır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada öpmenin psikanalizi: Rüyada birini öptüğünüzü gördüyseniz, bu, o kişiyi onayladığınızı ve yaşamınıza kabul ettiğinizi gösterir. Eğer bu karşı cinsten biriyse, onunla ilgili cinsel istek ve duyguların var­lığına da işaret ediyor olabilir. Rüyadaki duygularınıza ve atmos­fere göre, birini öpmek, bazen de o kişiye ihanet etmek anlamı­nı içerir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!