Rüyada Nar Görmek, Nar Yemek, Nar Toplamak

Düşlerde nar görmek bereket mi mutluluk mu demek? Rüyada nar görmek, nar yemek, nar toplamak farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Nar Görmek

🙂 Bolluk, zenginlik ve aşk evliliğine yorulur. Nar, bol rızık ve zenginlik işaretidir. Bazen de çocuk sahibi olmakla yorumlanır. Rüyada nar görmek uzun süredir beklediğiniz müjdeli haber demektir.

😐 Ekşi nar her mevsimde hayırsızdır. Rüya­sında ekşi nar yediğini gören genç bir kız, aşk hayatında mut­suz olur. Mayhoş nar, haram mal elde edileceğine işaret eder.

Rüyada Nar Görmek

Rüyada Nar Yemek

🙂 Rüyada nar yemek, büyüklere hizmet etmekle veya yolcu­luk yapmakla tabir edilir. Tatlı nar yiyenin eline mal geçer. Eski arkadaş grubunuzla tekrar bir araya geleceğinize işarettir. Nar rüyası üç şekilde tabir olunur: toplu mal, hayırlı kadın, güzel memleket.

😐 Ekşi nar her mevsimde hayırsızdır. Ekşi nar yemek, haram mala delalet eder. Ekşi nar, sıkıntı ve üzüntüdür.

Rüyada Nar Toplamak

🙂 Rüyada olmuş narları toplamak iktidarlı bir adam­dan servete kavuşmaya delalet eder. Yüklü bir mirastan pay alacağınız anlamına gelir.

😐 Vakitsiz işe kalkışmanın sizi zarara sokacağına bundan dolayı da ah ederek çok üzüleceğinize işarettir. Rüyada ham narları toplamak hastalığa, elem ve kedere işarettir.

Rüyada Nar Ağacı Görmek

🙂 Dürüstlüğünüzün ve yoğun çalışmalarınızın karşılığını alacağınıza ve yüksek bir mevkie geleceğinize işarettir. Rüyada nar ağacı görmek, çok çalışanlar için helal mala işaret eder. Kadınlar için, iyi ahlaklı ve dürüst bir şekilde yetişip anne ve babalarına yardımcı olacak hayırlı evlada yorumlanır.

Rüyada Nar Almak

🙂 Rüyada nar almak, para sahibi bir kimse ile ortaklık yaparak bol bir kazanca kavuşacağına yorumlanır. Aşık olduğunuz insanı sevindireceğinize ve düğün ya da nişan gibi bir davete katılacağınıza işarettir.

Rüyada Nar Tanesi Görmek

🙂 Nar tanesi görmek helal malla yorumlanır. Rüyada görülen nar tanesi, zengin bir kadına da işaret eder. Bazen nar tanesi, toplu paraya da delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Nar görme kadın için süse erkek için evlada mevki ve makam sahibi olanlar için terfie, vali için sözünün dinlenir olma­sına ve etkinliğine, ticaret erbabı için daha çok ticaret ve daha çok kazan­ca köylü için ekinlerinde bolluk ve berekete delalet eder.”

İsmail Eş’as: “Bir tane nar aldığını, bulduğunu veya yediğini gören padişah, bir ülke fetheder. Bu rüyayı gören bir devlet memuruysa bayındır ve güzel bir ile vali olarak atanır. Rüya sahibi ticaret erbabıysa çok kar elde eder, market sahibiyse alışverişi artar, fakir bir kimseyse eline iyi kötü bir para geçer.”

Cafer Sadık (r.a.): “Nar görmek üç şekilde tabir olunur demiştir: Mal toplamak, hayırlı eş, bayındır ve kalkınmış ülke.”

İbn-i Şirin: “Tatlı nar mal ve servet sahibi bir kadınla tabir olunur. Bir rivayete göre paraya da delalet eder. Ekşi nar hüzün ve kedere işaret­tir. Tatlı nar yediğini gören zengin bir kadınla evlenir, ya da eline para ge­çer. Ekşi nar yediğini gören varlık yönünden mahzun olur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada nar görmenin psikanalizi: Bolluk, bereketle ilişkili düşünülen nar, aynı zamanda, ye­ni ve olumlu başlangıçlara da işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın