Rüyada Namaz Kılmak, Camide Namaz Kılmak

Düşlerde namaz kılmak cennet mi mutluluk mu demek? Rüyada namaz kılmak, camide namaz kılmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Namaz Kılmak

🙂 Genel olarak inancınızın güçlü olduğuna işaret eder. Aynı zamanda işlenen bir günahtan dolayı ya da kötü­lüklerden korunmak için Allah’a sığınma arzusunu belirtir. Rüyasında namaz kıldığını gören kimse, sıkıntılarından arına­rak huzura erer. Namazını eda ettiğini görmek; işlerini çarçabuk hal­letmeye delâlet eder. Rüyada kıbleye karşı namaz kılmak, şeriat ve sün­nete uyulduğunu gösterir.

😐 Otururken namaz kılmak hastalığa alâmettir. Rüyada pis ve uygunsuz bir yerde namaz kılmak gelecek olan kısa süreli sıkıntıya delalettir.

Rüyada Camide Namaz Kılmak

🙂 Bir camide namaz kılmak iyi ve hayırlı bir iş ya­pıp helâl mal edinmeye delâlet eder. Büyük mertebeye erişmektir. Aile ve akrabasıyla güzel geçinmeye ve mutluluğa tabir olunur.

Rüyada Namaz Kılan Birini Görmek

🙂 Bir kimsenin namaz kıldığını görmek, vaktin iyi ol­masına, isteklerinin gerçekleşmesine işaret eder. Aynı rüya rızık ve malın artmasına da delalet eder.

Rüyada Cemaatle Namaz Kılmak

🙂 Günah ve hataların affedildiğine de­lalettir. Hayırlı işler yapmaya, adağını yerine getirmeye delalet eder. Sevinç ve saadete erer.

Rüyada Kıbleye Ters Namaz Kılmak

😐 Acizlik, korkaklık ve dar rızka işa­ret eder. Amelin tamamlanması ve ömrün bit­tiğine işaret eder. İsteklerin şimdilik gerçekleşmeyeceğine delalettir.

Rüyada Sokakta Namaz Kılmak

😐 Rüyada sokakta namaz kılmak, memleket büyüklerinden birinin oldu­ğu kadar, aileniz içinde veya yakın tanıdıklarınızdan sevdiğiniz ve itibar ettiğiniz yaşlı bir kimsenin vefat haberini alacağınıza delâlet eder

Rüyada Namaz Kıldırmak

🙂 Rüyada namaz kıldırmak, size haksızlık etmiş birini affedeceğinizi açıklar. Belirli bir şekilde yaptığınız ve­ya yapacağınız bir hayrın mükâfatını göreceğinize işarettir.

Rüyada Namaz Kılamamak

😐 Rüyada namaz kılamamak, size üzüntü verecek ve neticesi çok karışık bir olayla karşılaşacağınıza delildir. Münafık bir insanın bu rüyayı görmesi dinden tamamıyla uzaklaşmasına delildir.

Rüyada Abdestsiz Namaz Kılmak

😐 Abdest almadan namaz kılmak, hastalığa ve üzüntüye yorulur. Rüyada abdestsiz namaz kılan, dünyanın mal ve servetine rağbet edip, ahiret nimetlerinden yüz çevirir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İsmail El Eş’as: “Allah’a secde ettiğini görmek Allah’ın nimetine şükretmeye ve ömrün uzunluğuna dela­lettir. Tahiyyatta (namaz kılarken oturma) oturduğunu görmek hayra ve zenginliğe işarettir. Sol tarafından başlayarak selam verdiğini görmek hay­ra işaret değildir. Oturur ya da yatar vaziyette namaz kıldığını görmek, bitirmek istediği işlerinde çaresizliğe, bedeninde zayıflık ve yorgunluk mey­dana gelmesine işarettir. Namazda dua ettiğini gören kimse çocuk sahibi olur. Nafile namazı kıldığını görmek, Allaha yakınlaşmayı sağlayacak bir hayırlı ibadete, üzüntü ve kederinin yok olmasına delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Namaz herkese ait dünyadır ve dünya ile ilgili hayırdır. Kadir ve kıymetin yükselmesine, başkanlığa, arzuların gerçekleşmesine, memuriyete, dindarlığa, farzların yerine getirilmesine delalet eder.”

Nabluslu Abdulgani: “Farz olan bir namazı vaktinde usul ve kaideleri­ne uygun olarak yani abdest alarak kıyam, rükû ve secdeleri eksiksiz ola­rak yerine getirdiğini, kıbleye yöneldiğini görmek kötü ve dine aykırı hal­lerden sakınmak, ermişlik, yöneticilik, emaneti ehline teslim etmek, emni­yet, güven, farzların yerine getirilmesi ile tabir olunur.”

Cafer-i Sadık: “Namaz yedi türlü tabir olunur: Emniyet, sevinç, izzet (şan ve şeref) makam, sıkıntıdan kurtulmak, arzunun gerçekleşmesi, ihtiyacın yerine gelmesi. Bunun gibi secde de beş türlü yorumlanır. Maksadın gerçekleşmesi, zenginlik, yardım, zafer, İlahi emre bağlılık.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada namaz kılmanın psikanalizi: Bolluk, bereketle ilişkili düşünülen nar, aynı zamanda, ye­ni ve olumlu başlangıçlara da işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın