Rüyada Müzik Dinlemek

Düşlerde görülen müzik dinlemek eğlence mi düğün mü demek? Rüyada müzik dinlemek farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Müzik Dinlemek

🙂 Rüyada müzik duymak, dinlemek her zaman huzuru ve mutluluğu temsil eder. Bekar biri için bu rüya, ayaklarını yer­den kesecek bir aşka işarettir. Hasta birinin rüyasında güzel bir müzik duyması, kısa zamanda şifa bulacağına yorulur. Rüyada nefis bir müzik parçası dinlediğinizi gör­mek; çok romantik ve hoş bir aşk macerası yaşayacağınıza işarettir. Rüyada müzik çalındığını duymak ve görmek gelecekte sefa içinde geçecek bir hayata delâlettir. Rüyada müzik dinlediğini görmek; ferahlı­ğa, sıkıntılardan uzaklaşmaya ve vaaz dinlemeye işaret eder.

😐 Ancak keyif, neşe, huzur vermeyen bir mü­zik, üzüntü yaratacak dedikodu anlamına gelir. Ayrıca duygu­larla ilgili sıkıntıyı yansıtır. Allah’ı unutturacak bir müzik dinlediğini gören kim­se, boş işlerle uğraşır ve sadece dünya nimetlerine mey­leder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyada müzik dinlediğini görmek; ferahlı­ğa, sıkıntılardan uzaklaşmaya ve vaaz dinlemeye işaret eder.”

Kirmani: “Allah’ı unutturacak bir müzik dinlediğini gören kim­se, boş işlerle uğraşır ve sadece dünya nimetlerine mey­leder.”

Nablusi: “Rüyanızda bir müzik sesi işitiyorsanız, üstün çalışmalarınızın sonunda mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğinize işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada müzik dinlemenin psikanalizi: Çok genel bir tanımla rüyada müzik, iç dünyamızın derin­liklerini ve güçlü duygularımızı simgeler. Müzik dinlemek ya da rü­yada “fonda” bir müzik duymak, bütünüyle o tür müziğin normal­de sizde uyandırdığı duygularla bağlantılıdır. Sevdiğiniz türde bir müzik, sözcüklerle tanımlayamadığınız, ancak içinizde güçlü bi­çimde var olan duyguların size huzur verdiği anlamına gelebilir. Bunun karşıtı olarak, sevmediğiniz bir müzik, sizi rahatsız eden, belki de incinmiş duygularınıza dikkat çekiyor olabilir. Eğer rüya­nızda müzik yapan, çalan ya da şarkı söyleyen kişi sizseniz, kendi­nizi yeterince iyi ifade edemediğinizi ve insanların bazı olumlu özelliklerinizi görmediklerini, fark etmediklerini düşünüyorsu­nuz demektir. Belki de, kişiliğinizi ve duygularınızı, insanlara daha net ve daha yumuşak biçimde tanıtmanız, ifade etmeniz gereki­yordur.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın