Rüyada Muz Görmek, Muz Yemek, Muz Almak

Düşlerde görülen muz nimet mi bolluk mu demek? Rüyada muz görmek, muz yemek, muz almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Muz Görmek

🙂 Rüyada muz görmek; zengin için mala, salih kimse için ibadete işaret eder. Muz, hayır, ilim, kitap ve sevgi ile yorumlanır. Muz, bazen de kadına delalet eder. Tüccar bir kimsenin muz görmesi mala, tak­va ve ibadet ehli kimseler için de din ve ibadettir. Birinin rüyada muz görmesi, güzel ahlaklı bir adam olarak tabir edilir. Muz takva, din ve güzel amele de de­lalet sayılır. Rüyada meyve görmenin önemli anlamını öğrenmek için: BKZ.

😐 Rüyada muz görmek veya yemek, sizi sevmeyen bir kimseden çok acı ve bayağı bir muameleye maruz kalacağı­nıza, bundan sonsuz bir üzüntü duyacağınıza işarettir. Ancak sarı muz, haram paraya işaret eder. Aynı zamanda bir parayı almak için göstereceğiniz çabadan dola­yı yorgun düşüp rahatsızlanacağınızı da anlatır.

Rüyada Muz Yemek

🙂 Rüyada muz yemek, ele geçecek mal ile tabir edilir. Mevsiminde muz yediği­ni gören kimse zengin, güzel ve garip bir kadınla izdivaç eder.

Rüyada Muz Almak

🙂 Muz almak, elbiseye, ülfet ve muhabbete işaret eder. Tüccar bir kimsenin muz aldığını görmesi mala, tak­va ve ibadet ehli kimseler için de din ve ibadettir.

Rüyada Muz Ağacı Görmek

🙂 Muz ağacı, kendini beğenen, zengin bir dosttur. Din ve dünyalık sahibi adama delalettir. Muz ağacı her­kese faydalı, cömert ve dindar birine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Muz, zengin için mal, salih için dinle tabir olunur. Rüyada görülen muz alacağınız bir haberin sizi fazlasıyle sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.”

Seyyid Süleyman: “Mevsiminde muz yediğini gören zengin, güzel, yabancı bir kadınla ev­lenir ve ondan hayır görür.

Nablusi: “Muz rüyası takva sahibi, herkese faydalı, kazanç sahibi, sanat­kar, elinden her iş gelen herkesin her işine koşuşturan biriyle yorumlanır.”

İsmail El Eş’as: “Evinde bir tek muz ağacı olduğunu üzerinde de bir tane meyvesi bu­lunduğunu görmek rüya sahibinin bir oğlunun olacağına işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada muz görmenin psikanalizi: Çoğu değerlendirmede erkek cinsel organının ve seksin simgesi kabul edilen muz, aynı zamanda üret­kenliğin ve verimliliğin de içerildiği olumlu anlamlara sahiptir. Başka bir deyişle rüyada görülen muz, yeni girişimlerin verimli sonuçlar verebileceğinin habercisidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın