Rüyada Mürekkep Görmek, Murekkep Kalem

Elbisesine mürekkep döküldüğünü gören, zarara uğrar. Fakat rüya sahibi katip vb. ise rüya kötü de­ğildir. Hokkanın mürekkep dolu olduğunu görmek faydalı ve alim bir eşe işarettir. Mürekkep hokkalarına konulan Lika (ham ipek), şeref ve ferahla yorumlanan hayırlı bir rüyasıdır.

  • Kırmızı mürekkep: Ayrıldığınız sevgili­nizle tekrar barışacağınıza işarettir.
  • Mavi mürekkep: Sizi çok yakından il­gilendiren mühim konularda bilgilenmeye işarettir. Mavi mürekkep görmek: istemediğiniz halde asıl istidadınızın o meslek olduğunu, eğer o meslekte çalışırsanız başarınızın çok yüksek bulunduğunu,
  • Siyah mürekkep: Ka­derinizi etkileyecek mühim bir haber alacağınıza işarettir. Siyah mürekkep görmek, arzu duyduğunuz bir meslekte ona karşı hevesiniz olmadığını, bu yüzden boş yere çalıştığınızı.
  • Mürekkebi dök­tüğünüzü görmek: İşinizde başarısızlığa uğrayarak zarar edeceğinize işaret­tir.
  • Dolu mürekkep görmek: Akıllı ve güzel bir eşe yorumlanır.
  • Boş mürekkep görmek: Dolunun tam tersine yorumlanır.
  • Rüyada mürekkep görmek: davranışınızda fazla dikkat göstermediğiniz taktirde, yanlış anlam taşıyacağına,
  • Bir yerinizde bir mürekkep lekesi görmek, çıkarmaya çalışmak, sadece yüzünüze gülen dostlarınızın adınızı lekelemek istediklerini
  • Mürekkep şişesi görmeniz ise, ileride bol para kazanacağınızı gösterir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Murekkep

İmam Nablusi rüyada mürekkep görmek: Mürekkep, kazanmak için çalışmaya, gayrete ve arzuların gerçekleş­mesine delalet eder. Elbisesine mürekkep döküldüğünü görmek sıkıntı ve güçlüğe düşmeye işarettir. Ancak rüya sahibi katip yahut yazarlıkla uğra­şan biriyse, elbiseye mürekkep dökülmesinin bir sakıncası yoktur.

Kirmani ruyada murekkep gormek: Hokkanın mürekkeple dolu olduğunu görmek faydalı ve alim bir eşe delalet eder. Divitten üzerine mürekkep döküldüğünü gören faydalı ve alim bir ka­dından hayır görür. Murekkep görmek şeref ve refahla tabir olunur. Mürekkep rüyası her zaman için iyidir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Bilgiyi derinlemesine kavrama ve bütün karmaşıklığı içinde doğru algılama yeteneğini vurgulayan, ente­lektüel yapımızla ilgili bir simgedir. Dökülen ve leke yapan bir mürekkepse, zarar görme, cezalandırılma korkumuzla bağlantılıdır ve farklı bir anlayışla değerlen­dirilir.

Yorum yapın