Rüyada Müzik Dinlemek, Muzik Aleti Çalmak

Müzisyen, güzel sözlerle hayranlık uyandıran bir şahıstır. Şarkı söylemek, umumiyetle iyi sayılır. Müzik çalmak veya duymak: Bir yakınınızı görmekle sevineceğinize, ancak gitmesiyle birlikte tekrar yalnızlığınızla baş başa kalacağınıza işarettir. Müzik dinlediğinizi görmek: Yalnızlığınızı giderecek ve size yarenlik ede­cek birisiyle tanışacağınıza işarettir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Müzik Duymak, Çalmak

Mağripli Cabir’e göre, “müzik ve çal­gı aletlerinden birini duymak yahut çalmak hayırdır.”

İmam Nablusi: Güzel sesle şarkı söylediğini görmek karlı tica­rete, kötü bir sesle haykırdığını görmek zararlı ticarete delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “şarkı söylemek üç şekilde yorumlanır: Alim, hekim ve vaiz. Çarşıda şarkı söylediğini görmek zengin için hayasızlık, yoksul için aklını kaybetmek demektir.”

Caferi Sadık: “Hamamda şarkı söylediğini gören anlaşılmaz şeyler söyler. Bir yerde şarkı söylediğini görmek, o yerde dost ve arkadaşlar arasında ayrılığı ge­rektirecek yalan ve hilenin meydana gelmesine delalet eder.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaRuyada Müzik: Psikolojik ve Modern Anlamı

Müzik: Çok genel bir tanımla rüyada müzik, iç dünyamızın derin­liklerini ve güçlü duygularımızı simgeler. Müzik dinlemek ya da rü­yada “fonda” bir müzik duymak, bütünüyle o tür müziğin normal­de sizde uyandırdığı duygularla bağlantılıdır. Sevdiğiniz türde bir müzik, sözcüklerle tanımlayamadığınız, ancak içinizde güçlü bi­çimde var olan duyguların size huzur verdiği anlamına gelebilir.

Bunun karşıtı olarak, sevmediğiniz bir müzik, sizi rahatsız eden, belki de incinmiş duygularınıza dikkat çekiyor olabilir. Eğer rüya­nızda müzik yapan, çalan ya da şarkı söyleyen kişi sizseniz, kendi­nizi yeterince iyi ifade edemediğinizi ve insanların bazı olumlu özelliklerinizi görmediklerini, fark etmediklerini düşünüyorsu­nuz demektir. Belki de, kişiliğinizi ve duygularınızı, insanlara daha net ve daha yumuşak biçimde tanıtmanız, ifade etmeniz gereki­yordur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın