Rüyada Mühür Görmek, Basmak, Muhurlu Kağıt

Rüyasında kendisine bir mühür verdiklerini ve bununla mühürlediklerini gören, layıksa en büyük makama ulaşır. Savaşta ise muzaffer olur. Fa­kirse geçimi düzelir. Zenginse serveti artar.
Mühür yerine kullandığı yüzüğünün kaybolduğunu gören, işlerinde güçlük çeker. Mühürün kırılması, kay­bolması (vb.) itibar ve o kuvvet kaybına işaret eder.

Rüyada Mühür Görmek

Ruyada muhur gormek, genel olarak makam, mevkii, yetki, güç anlamına gelir. Özellikle Hz. Süleyman’ın mührünü gören kimse, çok gizli şeyler öğrenir ve büyük başarılara imza atar. Rüyada elinde mühür tutup kullandığını görmek, başkalarının hayatı­nı etkileyebilecek önemde bir karar almak anlamına gelir. Mühürlü temiz bir kağıt aldığını görmekse, dertlerin sona ere­ceğine işaret eder. Rüyada mühür görmek emniyete alâmettir.

  • Mühür bulmak: Rüyada mühür bulduğunu gören kimsenin eline bir mal geçer. Çocuğu olur veya saliha bir kadınla evlenir.
  • Bir evrağa mühür bastığı­nızı görmek: Çevrenize karşı biraz aykırı bir tavır çizeceğinize, hareketleri­nizi ve tavırlarınızı düzeltmeniz gerektiğine işarettir.
  • Rüyanızda mühür basmak; Dostlarınız sayesinde güvenli bir hayat süreceğinize, onların yardımlarını göreceğinize, başınıza gelen bir olayı anların sayesinde atlatacağınıza işarettir.

Mühürün iç ve dış taraflarında nakışlarıyla birbirinin aynı olan yüzük kaşı gören, dünyada ve ahirette bahtiyar olur. Yüzük rüyası, evlat sayesinde sevinmeye de delildir. Kağıt mühürleyenin, itaatkar bir çocuğu olur. Mühür, uzun bir ömürdür. Parmağında altın mühür gören erkek dinden uzaklaşır. İşlerinde hainlik eder.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Muhur

Danyal (a.s.) rüyada mühür görmek: “Kendisine bir yüzük verilerek “bu­nunla mühürle” dediklerini gören, eğer layıksa büyük bir makama geçer, zenginse malı artar, savaştaysa galip gelir, zahitse zühtü artar, ticaretle uğraşıyorsa kazancı çoğalır, fakirse durumu düzelir. Bir padişahın kendisine bir mühür verdiğini gören ya kendisi ya da herhangi bir akrabası padişah veya ona vekalet edenlerden birinden iyilik ve yardım görür,” demiştir.

İbn-i Şirin ruyada muhur gormek: Mührünün yapılış şeklinin hoşuna gitmediğini gören, malının bir kıs­mını kaybeder ve devlet tarafından cezalandırılır. Mührünün altından olduğunu görenin bütün malı, mülkü haram ve mekruh olur. Yüzüğünün altından başa bir madenden yapıldığını gören aşağılanır ve itibarını kaybeder.

İmam Nablusi rüyada mühür görmek: Yüzüğünü birine bağışladığını gören mal ve mülkünden bir kısmını satarak aldığı pa­raları biriktirir. Padişah, vezir yahut vali gibi ülkenin ileri gelenlerinden birinin mührü­nü kaybettiğini görmesi saltanat ve makamlarının elden gitmesi anlamına gelir.

Mağripli Cabir rüyada mühür görmek: Parmağındaki mühür görevi yapan yüzüğüyle bir mektup mühürlediğini gören sırlara vakıf olma, gizlilikleri bilme özelliğine sahip olur. Eğer mektup açıksa halk arasında konuşulan bir haberin iç yüzünü öğrenir.

Ebu Sait El Vaiz rüyada mühür: (yüzük) layık olanlar için mülktür. Yü­zük kaşı ise heybettir. Çünkü Hz. Süleyman (a.s.) mührünü kaybettiğinde mülkünü de kaybetmiş, mührüne sahip olduğunda ise mülküne tekrar ka­vuşmuştur.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Ruyada mühür: Bir zarf ya da paket üzerindeki mühür ya da damga, yap­makta olduğumuz işle ilgili olarak, güvendiğimiz ve saygı duydu­ğumuz birinin onayına ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Bize bu tür bir mühürlü zarfın verilmesi, otoriter ve güçlü birinin desteğini al­makta olduğumuz anlamına da gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın