Rüyada Misafir Görmek, Misafir Gelmesi, Kalabalık Misafir Görmek

Düşlerde misafir görmek mutluluk mu nimet mi demek? Rüyada misafir görmek, misafir gelmesi, kalabalık misafir görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Misafir Görmek

🙂 Rızkınızın ve malınızın artacağına işarettir. Düşünde misafir gören insan eğer gurbette ise memleketine döner. Evli ise çocuğu olur. Rüyada misafir görmek; evlâda ve rızka delâlet eder. Misafir, kazanç ve mal ile tabir edilir.

Rüyada Misafir Gelmesi

🙂 Rüyada misafir gelmesi, kazanç ve mal ile tabir edilir. İşinizin ve evinizin bere­ketinin artacağına işarettir. Bu rüya, dünyalık ve kazanç ile tabir olunur.

Rüyada Kalabalık Misafir Görmek

🙂 Rüyada kalabalık misafir görmek, erkek bir çocuğa işarettir. Bazen de bu rüya gelecek bir rızıkla tabir olunur. Evvel­den iyilik yaptığınız bir insandan iyilik göreceğinize işarettir.

Rüyada Misafir Ağırlamak

🙂 Rüyada misafir ağırlamak, insan ilişkilerinde başarılı oldu­ğunuzu belirtir. Misafirleri iyi ağırladığını gören kimse, yaptığı iyilikle­rin karşılığını hem maddi hem de manevi olarak alacaktır. Hamile bir kadının misafir ağıladığını görmesi erkek çocuk doğurmasına işarettir.

Rüyada Dağınık Eve Misafir Gelmesi

🙂 Uzaklarda iseniz evinize kavuşacağınıza ya da uzaklarda olan bir sevdiğinizin döneceğine işarettir. Yaptığınız ya da yapacağınız iyiliklerin karşılıksız kalmayacağına ve insanları mutlu et­meye devam edeceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Hiç tanımadığınız veya hoşlanmadığınız kimselerin evine misafirliğe gittiğinizi rüyanızda görmeniz, gerçek hayatınızda da rüyada olduğu gibi hiç hoşlanmadığınız kimselerin evinize misafir olarak geleceklerini gösterir.”

İbn-i Şirin: “Çok sevdiğiniz ve sohbetinden hoşlandığınız bir kimsenin sizi ziyarete geldiğini görürseniz, bu rüya mutluluğa, sevince ve ferahlığa işaret eder.

Danyal (a.s.): “Hiç sevmediğiniz bir misafiri kabul etmeniz, hayal kırıklığına, gelen kimse gurbette bulunan ve çoktan beri görmediğiniz bir misafir ise, beklediğiniz bir çok yeniliklerin olacağına ve bu yüzden büyük menfaatlere kavuşacağınıza yorumlanır.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada misafir görmenin psikanalizi: Düşünüzde evinize gelen bir konuk, doğrudan doğruya sevdiğiniz ve görmek istediğiniz birinin varlığına işaret edebile­ceği gibi, ilgi görmek ve aranmak istediğinizi de vurgulayabilir. Eve gelen misafir aynı zamanda, bir haber alma ya da birileriyle bağlantıya geçme, bilgi alışverişinde bulunma gibi anlamları da içerir. Net ve ayrıntılı bir analiz için, gelen konuğun kimliği, görü­nüşü ve duyguları önem taşır. Sözgelimi, hüzünlü ve durgun gö­rünen bir konuk, ilginize ihtiyaç duyan ve sahip çıkmanız gere­ken yakınlarınızı simgeleyebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın